reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD DVD končí a to zcela

Maximus12 (763)|22.2.2008 23:15
Informace o tom, že HD DVD končí se vyskytují poslední doubou docela často a řekl bych, že skoro na každém rohu. Naposledy jsem četl, že společnost Wal-Mart se v HD DVD přestane uplně angažovat tz. přestane prodávat přehrávače a i filmy. A po několika dnech od této zpravy se objevuje další a to o Toshibě. Toshiba vydala zprávy, že se přestane zcela angažovat ve formátu HD DVD tz. vyvíjet, vyrábět a propagovat HD DVD. Pro ty uživatele, kteří si přehrávač, ale koupili bude Toshiba udajně nabízet technickou podporu.

Udajně se Toshiba pro to rozhodla, když se vyrojili informace z různých směru o tom, že firmy nebudou podporovat HD DVD a ani ho vyrábět resp.podporovat - v poslední době těchto informací bylo poměrně hodně. I když mnohým bylo asi jasné, že HD DVD nebude mít moc velké trvání, po tom co týden co týden firmy oznamovali, že s ním konči.

Tohsiba se tak rozhodla údajně také proto, že by "souboj" dvou formátu zbrdil vývoj trhu. Sama neoznámila zda bude vyvíjet Blue-Ray nebo ne.
Já osobně si myslím, že Toshiba se časem zapojí do výroby a stím spojené všeho kolem Blue-ray. Angažuje se v této oblasti poměrně dlouho (myslím, výrobu mechanik a tak různě) a proto, bych řekl, že se do toho pustí. Toť můj názor.

Zdroj: hwmag
Intri (3490)|26.2.2008 18:08
Hmm, tak Toshibě se přece jenom HD-DVD nepodařilo nijak prosadit... A to HD-DVD mechaniky byly v jejích multimediálních noteboocích v ceně i 33 tisíc Kč s DPH.
Maximus12 (763)|27.2.2008 00:00
Nj zůstali na to skoro sami s tím, že od toho "utekli" skoro všichni tak se na to vybodla i Toshiba no.
kane.shw (1231)|27.2.2008 09:30
...je sice pěkné, že se "dobojovalo", ale už aby BlueRay bylo za cenu DVD, jak s médii, tak s mechanikami :(

Tady je průřez napříč takovým minispektrem produktů BlueRay ;)