reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké 19" LCD okolo 8000,-

Kollda (57)|13.9.2006 19:31
Ahoj lidi vybírám nějaký lcd v hodnotě do max. 8000,-, dávám přednost 19" LCD. Po celkem dlouhých hodinách hledání, čtení (na mym rozmazanym a rozklepanym 15" CRT) sem vybral pár LCD, který mě zaujali a od vás bych chtěl slyšet předevšim vaše zkušenosti s nimi nebo postřehy. LCD bude mít využití na hry40%, filmy45% + normální práci (serf, ofice a tak) k tomu se někdy přidá photoshop, fotky - 15%

Vybírám z tohoto:

Philips 190B7CS: Garance 0 vadných bodů, jinak sem na něj čet pár kladných příspěvků, ale je bílej.
Cena: 7191,-

Acer AL1923: tenhle model recenzovali tady a dopad jako průměr, ale zase má novější technologii PVA
Cena: 7345,-

Samsung B940: Na tenhle monitor sem čet hodně kladných příspěvků a i cena je hodně dobrá, parametry taky dobrý, ale českou recenzi sem nenašel
Cena: 7314,-

Samsung BF940: Bych řek skoro stejný s B940 akorát odezva 2ms.
Cena: 7893,-

Acer Al1951As: Tenhle monitor mě hodně zaujal a to předevšim vzhledem který mě přide naprosto perfektní, ale nechci se rozhodovat jenom podle vzhledu i parametry tohohle monitoru jsou dobrý, např: vyšší jas, ten bych řek že se hodí na filmy, ale ještě si nejsem jistej tou lesklou plochou na monitoru.
Cena: 7650,-

Zatim u mě vede právě Acer al1951As, ale po tom co sem si přečet recenzi na světhardware, tak trochu váhám. Jako alternativa se mi líbí Samsung BF 940.

Předem díky za rady.
Kollda (57)|20.9.2006 17:10
Tak sem si dneska objednal Samsung BF940, už se nemůžu dočkat až mi příde.
Frog (510)|20.9.2006 18:45
[QUOTE=Kollda]Tak sem si dneska objednal Samsung BF940, už se nemůžu dočkat až mi příde.[/QUOTE]

Nevybral si zle ! Da sa povedať že z uvedenych je to najlepsie. A s tou odozvou, 2 ms piše vyrobca ale v skutočnosti to bude o nieco viac, asi tak 6ms. 2ms je totiž odozva v škále sivá-sivá, a podstatná je odozva black to white. Ale Samsung maju kvalitne panely, pekný obraz, vysoký kontrast a priaznivu cenu. Takže dobry vyber.
Kollda (57)|23.9.2006 18:38
Takže mi včera dorazilo. Hned po vybalení sem se zamiloval, vypadá fakt dokonale, kam se hrabe obrázek. Můj 15"CRT s*áč okamžitě vyklidil pozici a nastoupil 19" LCD velikán, než jsem ho zapojil tak jsem trochu sváděl nerovný boj s podstavcem který nechtěl zapadnout, po chvíli nátlaku za použití hrubé síly nakonec zapad. Vyndal jsem kabely a monitor propojil s grafickou kartou pomocí DVI, druhý kabel šel do napájení. Po spuštění kompa obrazovka nedělala nic a tak sem začínal mít pochybnosti o funkčnosti panelu (chyba byla ale na mojí straně , protože jsem ho zapomněl ze všeho toho vzrušení zapnout :) ) To mi spadnul velkej kámen za srdce a čekal jsem až se komp dostane do Windows, hned sem nastavil LCD do nativního rozlišení a v tuhle chvíli sem nemoch ani hýbnout a koukal na to s otevřenou pusou. Abych to měl kompletní tak jsem nainstaloval ovladače z cd který sem dostal k LCD + ještě jejich vychytávka typu: Naturalcolor, Magicrotation + ještě jedna a to Magictune kterou jsem zatim neinstaloval.

Ted k barvám a všeobecnému nastavení barev. Kdyby se někomu z jakých koliv důvodů nechtělo si samo nastavit LCD tak je tu dalších pět režimů. Jak už jsem psal hned po nastartování Winů mi spadla dolní čelist.(Proč?) Protože jednoduše barvy perfektní, nejen podáním, ale i hloubkou a sytostí a kdyby se tohle nelíbylo tak je tu ruční nastavení, kde si můžete nastavit, aby vám třeba převládala modrá, zelená nebo červená barva a nebo si navolit vyváženost těhle barev (jako já), po prvnim nastartování zjistíte že je přepálený contrast i jas, někomu to může vyhovovat, přes den se to dá, ale v noci, musíte jít níž, protože by vám bílá vypálila oči. Já mám i přes den nasteveno contras i jas na 1/3 ze 100 možných. A někdy mám pocit že bych moch jít ještě níž. Někdo oponoval že se na TN nedaj prohlížet foto, z vlastní zkušenosti musim říct že daji a to s přehledem, kor když si zapnete v menu funkci Magiccolor, potom jsou fotky jedna balada, kor příroda je špicová, ale i bez této funkce se daj fotky krásně prohlížet, ale s touhle funkcí je požitek ještě lepší.

Odezva: Ještě jsem nevyzkoušel hry, které jsem chtěl ale v COD2, Bitvě o středozem, Rome: Total War, Kotor (bitka s hodně světelními meči v různých barvách- super zážitek), Prince of persia, dneska se hystám na Half-life 2, NFSU2-NFSMW a další. Za tu dobu jsem si nevšim nějakého rozmazání, duchů nebo nedej bože rozdvojování hran. Takže tady taky parada.

Interpolace: I když už vim že se u LCD moc nevyplácí, tak jsem to zkusil a když už tak už, nastavil jsem COD2 640x480 DX7 a zapnul multiplayer a zjistil tohle: Text byl celkem hodně máznutý, ale hra se dá celkem dobře hrát, sice hrany budov, nebo jakýhkoliv překážek jsou ne moc kvalitně vykresleny(máznuty), soupeř je více kostrbatý, ale dá se to, náročný uživatel by si asi "odpliv", ale jestli vám nejede na vyšších rozlišení tak i tak si dobře zahrajete. Jinak celkem časté rozlišení 1024x768 je hratelné, sice je zde opět už znát interpolace, ale ještě to není tak hrozné, ale pokud vám to grafická karta dovolí snažte se zachovat nativní rozlišení, jako odměnou pro vás bude skvělí obraz.

Skoro bych zapomněl na podsvícení, který podle mě není moc dokonalé, při práci, hraní her, nebo jenom surfování to nepoznáte, ale při filmech je vidět u horní a spodní hrany prosvítání, ale není to nic hrozného tak o +/- 2 stupně.

A ještě co se týče vadných pixelů bych vás chtěl poprosit o nějaké testy v kterých si to ověřím, zatím podle oka to vypadá že nemá ani jeden vadný, ale chtěl bych mít jistotu. Díky.

Ted když jsem si po sobě přečet a opravil tunu chyb a nějaký určitě přehlídl, jsem zjistil že jsem vlastně jenom chválil až na výtku o prosvítání, ale opravdu tohle lcd si tu chválu zaslouží. A můžu říct že ho s čistym svědomím DOPORUČUJU všem, včetně vášnivých pařanů.

nějak sem se rozepsal,ale doufám že to co jsem sem napsal alespon někomu pomůže při rozhodování :)
Frog (510)|23.9.2006 19:24
Dík za recenziu :) Vedel som že to bude kvalitný panel, tak si ma o tom presvedčil. No a na zistenie vadných pixelov ti posluži aj malé exečko v prílohe s názvom LCDTest, po kliknuti myšou sa na celej ploche pomaly zobrazi biela-červena-zelená-modrá-čierna farba, tak velmi lahko zistíš vadný pixel alebo subpixel.
triloBIT (13)|29.9.2006 15:08
No momentálně řeším novou sestavu se vším všudy a tvá 'recenze' mě celkem zaujala. Můžeš sem prosím hodit link, odkud si monitor objednal, protože například na mironetu jsem ho našel o pětikilo dražší...
wthulmann (238)|13.10.2006 00:55
Tak se mi dnes tento monitor dostal do ruky.
Objednal jsem ho včera kolem deváté večer a dovezli mi ho už des v devět ráno. Příjemné.

Jelikož nedám dopustit na crt monitory mám už tři roky 21" ADI P2150 Dyna Flat, toho času jeden z nejlepších neprofesionálních monitorů, nečekal jsem od téhle 19ky za tyto peníze zázraky.

No, zkrátím to. Tahle 19"ka mě nadchla. Plochu obrazu na milimetr jako 21"CRT, obraz velmi kvalitní, nevím co furt všichni mají s těmi fotografiemi, pokud chci koukat na fotky tak sije vytisknu. Kochat se scenériemi z dovolené na monitoru je zvrhlost. Hry jsem taky otestoval, odezva skvělá, zvládá cokoliv. Jediné, v čem CRT vede, je rozlišení. Ale 1280x1024 je stejně moje osobní optimum,takže to se vytýkat stejně nedá.

Takže tímto plně potvrzuji výše uvedený pochvalný příspěvek. Můj kousek se ani nijak špatně neprojevil podsvícení černého pruhu při filmu.

Takže hledáte-li panel do 7000(bez daně) za svůj starý monitor, tohle je podle mě opravdu dobrý adept.
wthulmann (238)|13.10.2006 00:58
[QUOTE=triloBIT]No momentálně řeším novou sestavu se vším všudy a tvá 'recenze' mě celkem zaujala. Můžeš sem prosím hodit link, odkud si monitor objednal, protože například na mironetu jsem ho našel o pětikilo dražší...[/QUOTE]

nerad dělám reklamu, ale za tu rychlost dodání si to zaslouží :)
http://www.digiboss.cz za 7893,- (s DPH)
doprava PPL zdarma....