reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost USB flash disku

TomasOxx (230)|26.2.2008 19:21
cau, mam desku ktera podporuje usb 2 a jeden pm3 prehravac usb 2 a jednu flashku usb 2 a oboji mi jede jen na usb 1, kopuravani okolo 700kb/s , zkousel jsem jak porty vyvedenen na case, tak primo vzadu na I/O desky, v BIOSu je bud sb zapnout nebo vypnout, nastaveni verzi nikde neni a ja netusim costim... takze klasicke HEEEELP ! pls :)

edit: system win xp pro sp 2 se vsemi dostupnymi aktualizacemi, mp3 teac mp-222, flashka corsair flash voyager
johny__g (6387)|26.2.2008 19:30
Ovladače čipsetu máš aktuální?
TomasOxx (230)|26.2.2008 19:59
jop, nejnovejsi balicek VIA
TomasOxx (230)|26.2.2008 20:17
tak oprava, pevne konektory I/O portu frci na usb 2 a vse co je nejak vyvedeno dopredu nebo dozadu na case pres kabel tak usb 1, jdu hledat, jestli nejsou nejak chybne zapojene, pac deska mam 8x usb 2.0 nic vic nic min
ICEBOSS (3435)|27.2.2008 10:53
To mi delaly blbe udelany porty/kabely na levnych casech.
Zoidik (1405)|27.2.2008 11:25
Pokud by jsi měl blbě zapojený drátečky, tak by ti to nefungovalo vubec. Pokud v BIOSU nastavíš USB2.0 tak to platí pro všechny porty které jsou na MB ( včetně těch, které jsou vyvedeny jinam ). Jak píše ICEBOSS tak u těch kabelů možné to je, ale to by musely byt ty kabely but se studenym spojem, nebo s velkym přechodovym odporem, a nebo hodně tenké aby měly takový utlum, takže bych se asi spíše přikláněl k těm portum. Pokud máš do zadu záslepku s USB porty, tak ji taky zkus. Jestli mas možnost, tak zkus nějaky obyčejny USB prodlužovací kabel co to udělá píchnout ze zadu. Nebo resetuj biso.
TomasOxx (230)|2.3.2008 13:09
mno odpojil jsem jeden prebytecny drat a jede to ted na verzi 2 :) v biosu nic nemam, jen moznost zapnout/vypnout usb , takze asi vyreseno tim dratem :)
Zoidik (1405)|3.3.2008 05:47
jenom pro zvědavé lidi jako jsem já? jaky dráteček co se funkce týče jsi odpojil?
TomasOxx (230)|3.3.2008 10:39
no na 10ty pin na desce (oznacen jako USB0C) mi sel treti dratek GND, jelikoz obe USBcka na konektoru uz maji napojene GND, zkusil jsem ten treti odpojit, protoze netusim na co je tam treti co dela USB0C. Kdyztak moje deska a pripadny manual zde http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=manual&maincat_no=1&prod_no=208
Mno ale co se tyce mp3 prehravace, jeho rychlost je i nadale zalostna :) corsair flashka frci nekde mezi 5-6 MB/s a ten smejd TEAC MP-222 2GB nepresahne 1,5MB/s a to se to chvasta ze ma USB 2.0 a tak tak ze obcas dosahne rychlosti USB 1.1 Jsem zas neco dobre koupil... :) prodam... :) :)
Zoidik (1405)|3.3.2008 11:38
[QUOTE=TomasOxx;96412]Mno ale co se tyce mp3 prehravace, jeho rychlost je i nadale zalostna :) corsair flashka frci nekde mezi 5-6 MB/s a ten smejd TEAC MP-222 2GB nepresahne 1,5MB/s a to se to chvasta ze ma USB 2.0 a tak tak ze obcas dosahne rychlosti USB 1.1 Jsem zas neco dobre koupil... :) prodam... :) :)[/QUOTE]

Ono taky záleží na kvalitě použitých chipu paměti. Ja mam flashku a zapisuje mi tak 6MB/s a kámoš má taky USB 2.0 a zapsuje 20MB/s ( Corsair ) tak leda koupit novou MPtrojku nebo se s tím smířit
TomasOxx (230)|3.3.2008 12:43
novou teda kupovat nebudu :) mam ji pard dni vlastne jsem se jeste nedostal k poslechu hudby zni :) teda az na prvotni 5ti minutove testovani a 10ti minutove zklamani a pak jsem si rekl... co se da delat :) Jsem si myslel ze TEAC ktery je jaks taks OK v IT a jeste nez zde zacal fungoval v oblasti audio hi-fi , to bude mit kvalitni... no byl to omyl, asi proto jsem nemohl najit presne specifikace ... se jimi nechcou chlubit :)