reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebooky s 16" a 18,4" displejem

Maximus12 (763)|27.2.2008 00:04
Ještě ve druhém čtvrtletí tohoto roku by měly být dostupné nové notebooky od Aceru, které budou jako první na světě používat LCD panely s úhlopříčkou 16 a 18,4 palců. Tyto stroje budou určeny primárně pro přehrávání HD videa, kdekoliv si uživatel vzpomene - širokoúhlé displeje se totiž pochlubí podporou Full HD rozlišení 1080p (dá se předpokládat, že Acer sáhne po 16:10 panelech s rozlišením 1920×1200).

Spekuluje se i o tom, že by notebooky s těmito displeji měli vyrábět i další vyrobci krom Aceru, ale co sem četl, žádný z nich to nepotvrdil nikde.

Jinak cena notebooku s těmito uhlopříčkami by se měla pohybovat v rozmezí asi 40-50tis. Kč.

Pro fanoušky filmů určitě zajimavá nabídka ač zpočátku docela drahá hračka podle mě, ale je to tak jako se vším novým.

PZ: Ještě jsem vyčetl, že tyto notebooky by měli bejt už vybaveny Blue-Ray mechanikou.

Zdroj: EHW
Encore1106 (424)|27.2.2008 13:08
[quote=Maximus12;94755]Tyto stroje budou určeny primárně pro přehrávání HD videa, kdekoliv si uživatel vzpomene[/quote]Doufám, že k tomu budou dodávány i odpovídající akumulátory, aby to aslespoň ten jeden film vydrželo....
Maximus12 (763)|27.2.2008 13:18
Nj to by mě taky zajimalo, ale zatim sem to nikde neviděl o tom zmínky, jako koukal sem a nenarazil sem zatim ani na nějake specifiakace jak by ten noťas měl vypadat. Uvidime noo...
pas!k (3765)|27.2.2008 13:19
Predpokladam ze ty notebooky budou vazit o dalsi 2 kila vic .. :) To u sebou muzu na zadech tahat desktop podle me to trosku potira smysl tech notebooku ..
johny__g (6387)|27.2.2008 13:56
Notebooky s tímto rozlišením se snad už vyrábí, ne? Jen namátkou Fujitsu, HP, Toshiba..... Popřípadě čím má být ten Acer tak unikátní? Snad jen ten 18,4" displej není moc běžný.
kane.shw (1231)|27.2.2008 13:57
By mě zajímalo, kolik % uživatelů si bude připlácet x tisíc za možnost sledovat hd film, to nemluvě o už tady zmiňované výdrži baterií. Tady bude hrát velkou roli celková cena a pokud bude 16"nb (jako že 100% nebude :D) cenově stejně jako dnešní 15,4" tak budiš, ale jinak nevidím důvod ty peníze navíc do toho dávat :notsure...

Pořádný HD film si raději užiju v teple domova na pořádné plazmě, pohodlně v křesle, pivko v ruce a lidi co mám rád kolem a ne někde (kdekoli) na tekutém krystalu, co nemá ani půl metru ;)
pas!k (3765)|27.2.2008 14:03
[QUOTE=kane.shw;94886]By mě zajímalo, kolik % uživatelů si bude připlácet x tisíc za možnost sledovat hd film, to nemluvě o už tady zmiňované výdrži baterií. Tady bude hrát velkou roli celková cena a pokud bude 16"nb (jako že 100% nebude :D) cenově stejně jako dnešní 15,4" tak budiš, ale jinak nevidím důvod ty peníze navíc do toho dávat :notsure...

Pořádný HD film si raději užiju v teple domova na pořádné plazmě, pohodlně v křesle, pivko v ruce a lidi co mám rád kolem a ne někde (kdekoli) na tekutém krystalu, co nemá ani půl metru ;)[/QUOTE]


Divil by ses kolik lidi na tohle nebude brat zadny zretel a jen si rekne vetsi = lepsi :) U lidi co nemaj desktrop tv a podobny veci a maj opravud jen notebook bych to jeste jakz takz pochopil ale kupovat si nejakou takovou obludu jen kvuli HD si muze opravdu jen magor :stupid
kane.shw (1231)|27.2.2008 14:13
[QUOTE=pas!k;94887]Divil by ses kolik lidi na tohle nebude brat zadny zretel a jen si rekne vetsi = lepsi :) U lidi co nemaj desktrop tv a podobny veci a maj opravud jen notebook bych to jeste jakz takz pochopil ale kupovat si nejakou takovou obludu jen kvuli HD si muze opravdu jen magor :stupid[/QUOTE]

jj, tak tak, nepochybuju, že se to prodávat bude, jen se posléze těším na nějaký ten průzkum v procentech, abych se mohl mrknout kolik lidí je toho schopných ;)

Beru to, že grafické karty v nb podporují HD, tudíž se dá nb použít jako přehráčač připojený třeba na TV... ale HD film, na tak malém rozměru, byť sebelepšího rozlišení.... to mi fakt nějak nejde na rozum... jak říkám - Neuvěřím doku neuvidím! ...a mám pocit, že ani pak neuvěřím :D
Maximus12 (763)|27.2.2008 15:55
[QUOTE=johny__g;94885]Notebooky s tímto rozlišením se snad už vyrábí, ne? Jen namátkou Fujitsu, HP, Toshiba..... Popřípadě čím má být ten Acer tak unikátní? Snad jen ten 18,4" displej není moc běžný.[/QUOTE]

Všechny na které odkazuješ jsou 17" , v tom článku se mluvilo o 16" a 18,4" a to jsem nidke aspoň u tuzemských dodavatelů zatím neviděl a to u žádné značky.
Maximus12 (763)|27.2.2008 15:57
[QUOTE=kane.shw;94886]By mě zajímalo, kolik % uživatelů si bude připlácet x tisíc za možnost sledovat hd film, to nemluvě o už tady zmiňované výdrži baterií. Tady bude hrát velkou roli celková cena a pokud bude 16"nb (jako že 100% nebude :D) cenově stejně jako dnešní 15,4" tak budiš, ale jinak nevidím důvod ty peníze navíc do toho dávat :notsure...

Pořádný HD film si raději užiju v teple domova na pořádné plazmě, pohodlně v křesle, pivko v ruce a lidi co mám rád kolem a ne někde (kdekoli) na tekutém krystalu, co nemá ani půl metru ;)[/QUOTE]

Jj v tomhle s tebou naprosto souhlasim, sám sem se k tomu vyjadřoval na začátku v té aktualitě. Myslim si, že to bude jen pro "zazobance" nebo fanšmejkry co na to hold budou mít a nebudou vědět co s penězma, pač určitě moc lidi si noťase nekoupí, aby na něm hlavně koukalo na filmy.
pas!k (3765)|27.2.2008 16:21
hlavne nejvetsi vyhoda notebooku je jeho mobilita .. a ja se teda radji budu tahat s lehkym 15 notasem nez s 18 tezkou obludou ..