reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: potřebuju zjistit teplotu grafiky

Neregistrovaný (0)|27.2.2008 11:46
Jméno tazatele: Kelly

Znění dotazu:
Dobrý den chtěl bych se tímto způsobem zeptat,jestli někdo nevíte jak změřit teplotu na grafice Saffira Radeon 9800pro 128mb.Mám Everest a ten my to neukáže.Jde to vůbec zjistit na tak staré grafice.Předem děkuji za odpověd..

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intel Pentium 4CPU 2.4GHz, 1.0GB RAM,RADEON 9800 PRO
mech13 (5526)|27.2.2008 11:53
jestli na ni everest teplotni cidlo nenasel, tak tam na 95% vubec nebude... takze pokud si to sam nezmeris nejakym externim teplomerem, tak nijak...

//nejjednodusi teplomer je ruka...
johny__g (6387)|27.2.2008 12:02
Jádro R350 (Radeon 9800 Pro) nemá teplotní čidlo. Teplotu uměly sledovat až karty 9800XT, ale díky externí diodě, takže ani jádro R360 ji nemělo. Díky té diodě na této kartě fungovalo Ati Overdrive. Já třeba měl Radeon 9800 PRO s jádrem R360 (MSI je tam dávalo) ale teplotu jsem taky nemohl zjistit, chybělo právě to externí čidlo. Co máš na kartě za chladič? Ten z výroby?
Neregistrovaný (0)|27.2.2008 23:25
Ano mám tam to chlazení co tam bylo
Zoidik (1405)|28.2.2008 06:51
EVEREST 4.20 ULTIMATE stahni si ho -> nainstaluj -> zadej seriové číslo -> restart -> spust everest

Jak ho spustíš, takvedle klasické trojkombinace, zavři,minimalizuj, maxi... tak je ještě jeden křížek, tím ho shodíš do systemové lišty a nastavíš přes editaci co se ti má zobrazovat.

Jinak muj kolega machr, ten sáhne rukou a ví teplotu
johny__g (6387)|28.2.2008 08:55
[QUOTE=Zoidik;95090]EVEREST 4.20 ULTIMATE stahni si ho -> nainstaluj -> zadej seriové číslo -> restart -> spust everest

Jak ho spustíš, takvedle klasické trojkombinace, zavři,minimalizuj, maxi... tak je ještě jeden křížek, tím ho shodíš do systemové lišty a nastavíš přes editaci co se ti má zobrazovat.
[/QUOTE]

Četl jsi co jsem psal? Žádný program nemůže zjistit teplotu karty, když tam není čidlo které by ji odečítalo :stupid

Nejjednodušší možnost - sáhni na pasiv při zátěži, pokud nepříjemně nepálí je to OK.