reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: LCD LG - out of range při digitálním zapojení

Neregistrovaný (0)|27.2.2008 12:49
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Koupil jsem si LG L225WT. Doporučené rozlišení je 1680x1050 při 60Hz. Při zapojené přes D-Sub analogově není problém, ale při změně vstupu na digitální DVI zahlásí monitor chybu OUT OF RANGE (znamená, že signál je vysílán pod krmitočtem, který není monitor schopen zobrazit), a pokaždé uvede jíné hodnoty aktuálního kmitočtu. Zkusil jsem už snad všechny možné kombinace rozlišení a pořád nic. Na netu jsem našel, že by mohl byt problem v komunikaci BIOSu a grafické karty.

Poraďte prosím, děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Základní deska: ASUS A7N8X-E, AMD Athlon XP 2800+, GK ATI Radeon x1600 Pro.
pas!k (3765)|27.2.2008 12:53
Pokud ses nekde docetl z eproblem muze byt v biosu tak asi prvnim krokem by mohlo byt to ze se flashne bios za nejnovejsi verzi .. je potreba zjistit presny typ desky a k ni stahnoiut nejnovejsi bios na strankach vyrobce .. Osobne bych ale pred tim odinstaloval drivery ke graficke karte vycistil drivercleanerem restartoval a nainstaloval nejnovejsi potom doinstaluj drivery k lcd .. a zkus to znovu
honza.fiala (0)|27.2.2008 12:57
To už jsem několikrát zkoušel, drivery mám určite dobře.
Neregistrovaný (0)|27.2.2008 21:13
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P072AEFEBFD5FC 744C125737F0053B41C.html?ansid=18

toto vyvraci spekulace o spatnem hardwaru.

Do toho monitoru chodi treba 89,4 kHz horizontalne a 120 Hz vertikalne (a porad je to ale jiny, pri kazdym spusteni i kdyz jsem nic nemenil)

Jeden borec psal k tomuto problemu na netu, ze za to muze BIOS, ze to nejak zmate. Ale jak to vyresit psal na Linux, takze mne to bylo k hovnu. Psal, ze se musi v nejakym souboru prespsat cosi, aby se to neridilo BIOSem a ze to pujde.
Zoidik (1405)|28.2.2008 07:06
Uniká mi krapek souvislost BIOSU desky s přopijením monitoru, dyt o to se stará grafika. Co jsem zkoušel doma na LCD panelu SAMSUNG, tak jsem si mohl nastavit rozlišení od cca 50Hz až někam daleko za 100, možná ke 200Hz a s obrazem to nic neudělalo. Vyzkoušej ten monitor nejdřív s jinym kabelem digitálním, pokud nic, tak na jiném PC. Jestli ani tohle nezabere, tak máš asi špatnej DVI vstup do monitoru, takže reklamace.
johny__g (6387)|28.2.2008 09:02
Někde v ovladačích grafiky je políčko které se dá zaškrtnout - jmenuje se nějak jako "snížit frekvenci DVI u digitálních panelů s vysokým rozlišením :notsure" nebo tak nějak. To jsi zkoušel?

Jinak 200 Hz RR na LCD se mi moc nezdá, to že to šlo nastavit neznamená že to karta do monitoru opravdu pustila.

Jo a ještě, co připojení na D-SUB vstup monitoru s použitím redukce DVI - D-SUB u karty? Taky to dělá?
Neregistrovaný (0)|28.2.2008 17:56
To policko jsem zkusil zakliknout i vykliknout...bez reakce. Tu redukci jsem ted zkusil a nenaskocil obraz, ale mozna jsem to spatne spustil. Jak se to ma nastavit s redukci?
Zoidik (1405)|29.2.2008 05:51
ta poličko se myslím odškrtne pokud máš HD panel. S reddukcí nemusíš vubec nic nastavovat, jenom ji dáš na grafiku, připojíš kabel a jedeš.
Neregistrovaný (0)|2.3.2008 18:45
Takze redukce taky nic...ten DVI proste vysila spatnej signal, ale grafikou to neni, protoze uz jsem zkusil 2 (ATI x1600pro a FX 5500).
Zoidik (1405)|3.3.2008 05:45
takže jediné možné řešení je že ho budeš reklamovat a starosti téměř mí nebudeš, jen se kokni někde po náhradním monitoru