Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 95 z 95

Téma: Sestava HTPC

Nováček Avatar uživatele Eso Rimmer
    Registrace
    Apr 2007

No to "moje" HTPC už je dávno hotové. Známénu jsem ho předal o Vánocích...

PS:
    Tu skříň co jsem tam zmiňoval (Acutake ACU-MIRACLE) jsem nakonec vrátil, protože v ní kolidovala mechanika s ninjou. I kdyby nekolidovala, tak je dost odfláknutá. Povedlo se mi sehnat z druhé ruky ale přitom nový Antec Fusion a ten je evidentně o jednu až dvě třídy výš než ten Acutake.

Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak tu TV kartu Terratec 2400i DT můžu doporučit, nebyly s ní žádné problémy ani pod 64bit vistama.

Oříšek bylo nastavit Harmony a iMon tak, aby bylo pěkně veškeré ovládání namapované. Kdyby měl někdo zájem, můžu sem hodit tabulku ve které jsou jednotlivé příkazy přehledně popsané. Taky jsem měl problémy rozchodit VFD displej iMonu tak, aby ukazoval info z Mediaportalu a při vypnutí datum a čas z iMonu. Taky mi to dělalo, že se displej zapínal jen každé druhé zapnutí PC, ale nakonec jsem našel správnou kombinaci nastavení a zdá se, že už to funguje pořád ok.
    Naposledy upraveno uživatelem Eso Rimmer: 07-04-2009 v 20:23
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Eso_Rimmer Zobrazit příspěvek
    No to "moje" HTPC už je dávno hotové. Známénu jsem ho předal o Vánocích...

PS:
    Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak tu TV kartu Terratec 2400i DT můžu doporučit, nebyly s ní žádné problémy ani pod 64bit vistama.
    Hele mam prakticky stejne HTPC jako ty. Používáš media center? A jestli jo funguje ti pod ním tahle tv karta stejně jako kdyby to bylo přes sttopbox? Já fakt nevim jestli neprehlizim nejaky dulezity nastaveni treba...

Registrace
    Apr 2007

MC jsem nezkoušel. Instaloval jsem rovnou Media Portal http://www.team-mediaportal.com/
    Jak to myslíš, jestli to funguje jak přes settopbox?

EDIT:
    Jo ty myslíš to sekání. Nevím, nechci kecat, ale trhání jsem si nevšiml. Pro přehrávání jsem použil tento balíček filtrů http://forum.team-mediaportal.com/co...tal-saf-44614/

K instalaci jsem si tam přidal ten PowerDVD MPEG2 decoder podle návodu jak se tam píše. Případně můžeš zkusit Elecard Mpeg2 decoder, který tam taky zmiňuje.
    Naposledy upraveno uživatelem Eso Rimmer: 07-04-2009 v 20:36

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Eso_Rimmer Zobrazit příspěvek
    Oříšek bylo nastavit Harmony a iMon tak, aby bylo pěkně veškeré ovládání namapované. Kdyby měl někdo zájem, můžu sem hodit tabulku ve které jsou jednotlivé příkazy přehledně popsané. Taky jsem měl problémy rozchodit VFD displej iMonu tak, aby ukazoval info z Mediaportalu a při vypnutí datum a čas z iMonu. Taky mi to dělalo, že se displej zapínal jen každé druhé zapnutí PC, ale nakonec jsem našel správnou kombinaci nastavení a zdá se, že už to funguje pořád ok.
    To by mě zajímalo, mám taky takovou kombinaci (iMon + Harmony). Většina commandů mi funguje, použil jsem jako základ to, co mají v databázi (myslím že pro Silverstone LC-16M), protože když jsem se pokusil všechny naučit, byly např. šipky hrozně pomalý; ale nastavení z databáze taky nefunguje zcela, protože to je sice "rychlý", jenže některý tlačítka jako Enter a Esc se "zasekávaly" a zůstávaly "stisknutý", takže ty jsem musel naučit ručně. Ale některý mi pořád nefungujou, např. QuickLaunch už jsem se pokoušel "naučit" několikrát a pořád mi nejde.

A co se týká toho displeje z Mediaportalu, to by mě taky zajímalo, jak to máš přesně nastavený, co přesně používáš za plugin apod. - už jsem s tim taky dělal nějaký pokusy s jedním pluginem (CybrDisplayPlugin) a fungovalo mi to pouze když jsem úplně vypnul displej iMonu, jenže pak zase po vypnutí PC se neaktivuje čas a displej mi zůstával vypnutej.

Registrace
    Apr 2007

Bohužel už to HTPC nemám doma a v podstatě veškeré věci, které jsem ohledně nastavání řešil, jsou uložené právě na něm... Doma mi zbyla jen tabulka zachycující namapování tlačítek. V softwaru logitechu jsem zvolil jako zařízení Media Center PC, takže to použilo příkazy MCE, které je nastavené i v iMonu. Sice by v iMonu mělo jít vybrat i jiné dálkové ovládání, ale mě to nešlo (políčko bylo zašedlé).

Přikládám tabulku v excelu. Není to ta úplně finální verze (např. tlačítku E a OK je přiřazený Enter, zatímco pak jsem to změnil že E = basic home screen) ale tak to si člověk stejně nastavuje podle sebe...
    Ty položky u kterých se používají kl. zkratky ctrl+shift+něco využívají plugin shortcutter. Díky tomu se dá odkazovat přes ID číslo přímo na konkrétní stránky v MP. ID se dají zjistit buď v XML souborech jednotlivých pluginů mediaportalu a nebo někde ve fóru kdosi udělal tabulku, kde jsou přehredně vypsané ID všech nejpoužívanějších pluginů.

VBScript pro restart Mediaportalu, který je ve složce MP mi nefungoval (mediaportal v1.0). MP vypl, ale už nespustil. Hlásil chybu, že prý nemůže najít mediaportal.exe... Nepřišel jsem na to kde je chyba, tak jsem slepil jiný skript, který mi s vista 64bit funguje:

Kód:
    Option Explicit
    Dim objWMIService, objProcess, colProcess, objCalc
    Dim strComputer, strProcessKill, strShell, objProgram, strExe
    strComputer = "."
    strProcessKill = "'mediaportal.exe'" 
    strExe = "mediaportal.exe"

Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
    & "{impersonationLevel=impersonate}!\\" _ 
    & strComputer & "\root\cimv2") 

Set colProcess = objWMIService.ExecQuery _
    ("Select * from Win32_Process Where Name = " & strProcessKill )
    For Each objProcess in colProcess
    objProcess.Terminate()
    Next

WScript.Sleep 5000 

' Obtain the Win32_Process class of object.
    Set objProcess = objWMIService.Get("Win32_Process")
    Set objProgram = objProcess.Methods_( _
    "Create").InParameters.SpawnInstance_
    objProgram.CommandLine = strExe 

'Execute the program now at the command line.
    Set strShell = objWMIService.ExecMethod( _
    "Win32_Process", "Create", objProgram)
    Stačí to uložit v poznámkovém bloku a přepsat příponu na vbs. Ten si pak namapovat na nějaké tlačítko. Skript ukončí proces mediaportal.exe a po 5 sekundách ho znovu pustí.

S tím displejem ti asi nepomůžu, pokud nemáš stejnou verzi jako je v tom Antecu. Mě začal správně chodit, když jsem v iMonu zvolil Front View "always on" a v mediaportalu aktivoval minidisplay plugin (ten co je součástí instalačky MP). V něm jsem ze seznamu displejů vybral Soundgraph (myslím, že tam je jen jedna položka s tímto jménem), v něm zvolil, že je připojený přes USB, ale mám pocit, že se to poznalo i když tam byl LPT port, který je tam nastavený defaultně. Potom jsem v "advanced" laboroval se správným zaškrtnutím položek v kolonce "Antec/iMon manager" (chce to zkusit různé kombinace). Bohužel opět z hlavy nevím, jak jsem to nakonec nastavil, ale bylo to podobné jako tady na tom screenu:

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Levná sestava HTPC
    Od michaldawn v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 16:13
  2. Sestava, fce HTPC
    Od durib v sekci PC - archiv
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 16-02-2010, 18:36
  3. Sestava pro HTPC