reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

UPG NB - 7,2K HDD a RAM

mech13 (5526)|14.9.2006 11:48
Zdravim,
planuju v brzke dobe upgrade sveho NB (viz podpis) - koupit vetsi a rychlejsi disk a 1GB RAM. Prodejce tvrdil, ze s RAM nebudou problemy, ale ze disk nejspis nebude chodit. Servis tvrdi, ze s diskem nemuze byt zadny problem, ale ze ram muze delat problemy. tak ted babo rad...

s diskem pochybuju ze by byly problemy, takze - ktere 7200ot./min 2,5'' jsou
a)nejspolehlivejsi
b)nejsrychlejsi
mate s nimi zkusenosti? pripadne nevite o nejakem testu 2,5'' HDD (krome toho tady na SHW - porovnani otacek)

pameti: ted mam 2x256MB DDR2 533MHz infineon a chci koupit 1GB modul, vymenit jednu 256 a tedy mit 1280MB RAM. servis ale tvrdil, ze muzou byt problemy s ruznou velikosti modulu. osobne si takove problemy pamatuju naposledy z dob P133. ze nepojedou v DCH mi je jedno, u i915 je DCH takovy divny a je stejne rychly ja SCH. problem by byl, kdyby se ty moduly nemely rady, tak ze ten jeden nemuzu vyhodit. GB RAM by mi bohate stacilo, ale ten jeden modul je "nekde pod klavesnici" a k tomu se nehodlam dostavat. prece jen je NB porad v zaruce.
mate nejake zkusenosti s ruzne velkymi moduly u i915? myslite si ze to pojede?
mech13 (5526)|23.10.2006 22:57
tak dekuji vsem za odpovedi a za rady.
koupil sem hitachi 7k100 a kingston 1GB s dozivotni zarukou a vali to vsecho v pohode a rozdil je poznat. treba jenom prepnuti z implicitni win modre na stribrnou bylo okamzity - postaru okynko please wait a pozadi slo do cernobila...
na tom novym disku mam ciste system, ale jeste musim vymyslet jak rozumne prekopirovat 50GB ze staryho disku na nove, kdyz mozu met zaple jenom jeden a vsecky kompy v siti majo plny disky...
jenom je ten 7.2k disk hlucnejsi. u staryho 5.4k samsungu bylo jenom obcas slyset hrabnuti kdyz dostaval poradny kapky, u toho hitachi je slyset skoro kazdy sahnuti na disk, to je mi alu jedno.

EDIT: hlavni duvod pro tolik ram: v budoucnu bych rad slusne zivil visty + virtualni masiny

EDIT2: 256MB+1024MB to je jasny dualchanel:) nebo si to teda aspon mysli cpu-z
boboco (1987)|23.10.2006 23:01
[quote=mech13]tak dekuji vsem za odpovedi a za rady.
koupil sem hitachi 7k100 a kingston 1GB s dozivotni zarukou a vali to vsecho v pohode a rozdil je poznat. treba jenom prepnuti z implicitni win modre na stribrnou bylo okamzity - postaru okynko please wait a pozadi slo do cernobila...
na tom novym disku mam ciste system, ale jeste musim vymyslet jak rozumne prekopirovat 50GB ze staryho disku na nove, kdyz mozu met zaple jenom jeden a vsecky kompy v siti majo plny disky...
jenom je ten 7.2k disk hlucnejsi. u staryho 5.4k samsungu bylo jenom obcas slyset hrabnuti kdyz dostaval poradny kapky, u toho hitachi je slyset skoro kazdy sahnuti na disk, to je mi alu jedno.[/quote]

bych Ti poradil, kdybych měl jak, ale notebooky jdou často mimo mě, tak snad příšně. -hlavně, že se ale nakonec spokojenej:)