reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s DVD

JohnyRi (36)|28.2.2008 19:14
Dobrý den, asi před týdnem jsem si koupil novou vypalovačku od LG GSA-H55L. Zdá se, že instalace proběhla bez problémů, "je vidět", ale: Když do ní vložím DVD s filmem a chci jej přehrát, tak se nic nestane, resp. spustí se přehrávač a nic, zkoušel jsem WinDVD, Gom player, AVS DVD player i BS player, mám problém i s vypalováním a to, když se mi podaří vypálit nějaká data, tak jsou nečitelná a i tato mechanika DVD považuje za CD a nezobrazí se na něm na něm nic. Při kopírování hlásí chybu Neopravitelná chyba čtení. Jsem schopen dát podrobnější info, až budu vědět k čemu konkrétně. Díky moc!
tgfh (2985)|28.2.2008 20:01
Přehraj FirmWare na nejnovější verzi.
JohnyRi (36)|28.2.2008 20:36
já právě nevim, kde ho mám sehnat. Na LG jsem nic nenašel

Edit: na cdr už jsem to našel, uvidíme
JohnyRi (36)|28.2.2008 20:53
tak jsem to upgradoval je tam verze 1.05 a pořád to nejde, nejvíce se bojím, že to možná bude ve Windows, kdyby někdo měl podobné skušenosti, nebo o tom něco věděl, tak fakt díky
JohnyRi (36)|29.2.2008 00:10
Mám další pozorování, trochu jsem to testoval a zjistil jsem že když v nastavení řadiče dám režim PIO, tak to jede bez konfliktů, ale pomalu, a když během vypalování dám režim DMA, tak to okamžitě vyhodí chybu (error CRC, DMA) a je to v ... Tak snad to pomůže!
JohnyRi (36)|29.2.2008 15:23
Tady je, jak to vypadá
?tení disku selhalo.jpg
kane.shw (1231)|29.2.2008 15:45
Vyzkoušej mechaniku i na jiném počitači a uvidíš, co se bude dít...
JohnyRi (36)|29.2.2008 16:14
Tak jsem to vyzkoušel na druhym PC a mechanika funguje bez problémů, takže to musí být buď kabelem, nebo ve Windows, u mě.
kane.shw (1231)|29.2.2008 16:21
[QUOTE=JohnyRi;95549]Tak jsem to vyzkoušel na druhym PC a mechanika funguje bez problémů, takže to musí být buď kabelem, nebo ve Windows, u mě.[/QUOTE]

...a proč jsi to teda nezkusil na svém počítači s tím kabelem z jinýho kde to jelo v poho? :notsure
husky14 (4214)|29.2.2008 16:27
[QUOTE=JohnyRi;95386]Mám další pozorování, trochu jsem to testoval a zjistil jsem že když v nastavení řadiče dám režim PIO, tak to jede bez konfliktů, ale pomalu, a když během vypalování dám režim DMA, tak to okamžitě vyhodí chybu (error CRC, DMA) a je to v ... Tak snad to pomůže![/QUOTE]Ve spravci zarizeni zadnej konflikt?
Mas nejnovejsi drivery na chipset? Zkus je preinstalovat....

Btw. nemas nahodou v PC Starforce? Jestli jo, tak pryc s tim....
JohnyRi (36)|29.2.2008 16:33
nn, žádný konflikt, Starforce, hmm co to je? Drivery mám naistalovaný snad všechny, i když na mou sestavu (8 let stará Workstation) je to malinko problém, nicméně jsem je našel a nainstaoval a žádná změna. Navíc to ze začátku fungovalo bez problémů!potom jsem si koupil nová DVD (v nich problém ale není) a chtěl jsem něco přepálit a nejde to!
JohnyRi (36)|29.2.2008 17:33
Tak jsem vyměnil kabel a jde to! Kdyby tam byl ještě nějaký problém, tak se ozvu, a díky