Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Chtěli byste na fóru shw AUKCI?

Hlasujících
207. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano chtěl/a a může zcela nahradit současný BAZAR.

48 23.19%
  • Ano chtěl/a, ale jedině když bude zachován i současný BAZAR.

103 49.76%
  • O tuto novinku nemám zájem, jsem spokojen/a jak to je.

56 27.05%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Chtěli byste na fóru shw AUKCI?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Chtěl bych se zeptat, jestli vám připadá zajímavý nápad, udělat zdejší bazar jako aukci? Nebo třeba vytvořit zcela novou součást fóra SHW? Registrovaných lidí je tu dost, tedy by to mohlo celkem schopně fungovat, nemluvě o přítáhnutí dalších lidí kolem

...těch 100 tisíc kukís musíme zdolat, co nejdřív

EDIT: mech mi šlape na paty , samozřejmě jsem ji prvotně zámýšlel, ale nějak jsem se do její přípravy začetl
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 28-02-2008 v 20:08
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

mozna by to chtelo anketu...

EDIT: a tak jsem byl rychlejsi nez se anketa vytvorila...
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 28-02-2008 v 20:19

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Není to špatnej nápad, ale připadá mi to zbytečný, bazoušek stačí. ...jsem spokojen, jak to je
    A jak ostatní???

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Taky se priklanim k tomu, ze to takhle staci

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Myslím si, že by to vyřešilo hodně hádek ohledně cen

jsem pro

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od tgfh Zobrazit příspěvek
    Myslím si, že by to vyřešilo hodně hádek ohledně cen

jsem pro
    Přesně tak, jeden z důvodů. Případní zájemci i prodávající ihned vědí, na čem jsou, bez diskuzí

Citace Původně odesláno od ...No...Name... Zobrazit příspěvek
    Jsem pro...protože když prodavající svůj prodáváný předmět podhodnotí,kupující to podle svého rozumu přihodí...takže je to dobrý nápad...Navíc bude trochu toho adrenalinu
    more adrenalin - more happy
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 28-02-2008 v 21:31

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

Jsem pro...protože když prodavající svůj prodáváný předmět podhodnotí,kupující to podle svého rozumu přihodí...takže je to dobrý nápad...Navíc bude trochu toho adrenalinu

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Ano, zajímavý nápad. O možnosti aukcí na SHW jsem se shodou okolností bavil včera s bobocem (nehledě na toto téma), takže jsem zvedavý, co si o tom myslí ostatní.

Dal jsem tedy anketu do vrchní části homepage fóra (zobrazí se pouze těm, kteří v ní doposud nehlasovali).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Já jsem pro, ale musí se zachovat i bazar, aby člověk, který má pevnou představu o ceně, nečelil věčným snahám o smlouvání.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Mno pokud by se zachoval bazar, tak proč ne. Jak jsem si všiml, tak někdo tady sbíral staré CPU, napsal kolik maximálně za to je ochoten dát a bylo to. Cena jako studenstká pečet taky byla zajimavá :-)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Můj názor je, že na fungování aukce třeba ve stylu aukra je zde lidí málo. Na to je potřeba desetitisíce uživatelů (nebo raději víc), abych třeba mohl dát vyvolávačku korunu a pak se jen dívat jak se o to lidi poperou. Na aukru to funguje výborně, pokud je to trochu žádané zboží tak je to nejlepší způsob prodeje. Ale to by tady myslím nefungovalo.
    Mohlo by to být zajímavé zpestření, ale když to zůstane jak je, tak mně to vadit nebude.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

nechtěl nemám rád prodejce co řekne prodám ti to za 500 ale pokud mi někdo dá 510 kašlu na tebe ani prodejce co chce nereálnou cenu ovšem ani kupce co zase chce odřít prodejce

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od aumirek Zobrazit příspěvek
    nechtěl nemám rád prodejce co řekne prodám ti to za 500 ale pokud mi někdo dá 510 kašlu na tebe ani prodejce co chce nereálnou cenu ovšem ani kupce co zase chce odřít prodejce
    No tak to jsi asi nepochopil systém aukce, tam se žádná cena dopředu neslibuje, ani se nedělá žádná dohoda mezi kupcem a prodejcem, prostě každý nabídne svou cenu co je ochoten dát a kdo dá nejvíc je vítěz. A pak už je to závazné pro kupujícího i prodávajícího, bez ohledu na výslednou cenu. A když bude někdo chtít přemrštěnou cenu? To je jednoduché - nikdo nepřihodí.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele s.skull
    Registrace
    Jun 2007

Raději bych nechal tak, jak to je... Aukro ani další aukce se mi nelíbí a tak by mi vadilo, pokud by se tady začalo objevovat stejné množství šmejdu jako normálního zboží a pochybní lidé předhánějící se ve vyčůranosti (i když ani zde jich to není zcela prosté...).

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Můj názor je, že na fungování aukce třeba ve stylu aukra je zde lidí málo. Na to je potřeba desetitisíce uživatelů (nebo raději víc), abych třeba mohl dát vyvolávačku korunu a pak se jen dívat jak se o to lidi poperou. Na aukru to funguje výborně, pokud je to trochu žádané zboží tak je to nejlepší způsob prodeje. Ale to by tady myslím nefungovalo.
    Mohlo by to být zajímavé zpestření, ale když to zůstane jak je, tak mně to vadit nebude.
    Njn, máš pravdu v tom, že čím víc lidí by se zúčastnilo "boje" o cenu provávaného zboží, tím lépe pro všechny. Ale taky se koukni jak stoupá návštěvnost a myslím, že AUKCE by tento trend jen podpořila. Nehlededě na to, že tento způsob prodeje se ukazuje být velmi populárním.

Taky nikdo nemusí chtít za své zboží 1 korunu... popravdě toto na aukru funguje spíše jako psychologická pobídka Prostě ta obrovská kupní síla návštěvníků Aukra cenu vyšroubuje. Tady se korunou začínat nemusí, stačí nějaká hrubá představa o ceně, kterou to zahájíš a pak se uvidí... vždyť už to takhle někdy můžeme tady v Bazaru vidět, ale nyní bychom tomu daly jasná pravidla, aby to bylo ještě efektivnější a bylo to o něčem

Když se podívám do sekce Bazaru - nabídky, tak na většinu inzerátů je min. jedna reakce. Kdybychom brali jen to, že díky aukci by se prodalo 50% všech nabízených věcí, tak je to, dle mého názoru uspokojivý začátek. Časem by se toto procento zvedalo, dle toho, jak by se zdejší Aukce dostávala do podvědomí lidí Teda alespoň doufám...

PS:Chcete mi říct, že mě v jednu chvíli napadlo to o čem se spolu bavili velký KP a jen o trošenku menší boboco? Jako fandu seriálu X-FILES mě to začíná kapku děsit...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chtěli byste si vydělávat progamingem?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 13:11
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-02-2010, 17:14
  3. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:27
  4. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:26
  5. Které zdroje byste chtěli otestovat?
    Od -HoNY- v sekci Zdroje
    Reakcí: 26