reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GF 8800GT a Direct 10

Deee-aN (3834)|28.2.2008 21:21
Jsem, jak tomu tady říkáte "lama" a tak se chci na něco zeptat. Mám vyhlídlou grafárnu GF 8800GT 512MB (konkrétně od Gigabyte) a někde jsem se dočetl, že umí Direct 9, ale už ne Direct 10. V podstatě ani nevím, co to henten "Direct" vlastně je, ale nerad bych to koupil a za půl roku zjistil, že si na tom nic nezahraju. Díky za radu.
Klingacikx (1545)|28.2.2008 21:28
Neboj sa ničoho kľudne ju kúp. Grafika podporuje Direct10 a za pol roka sa ne tej grafike ešte zahráš o to strach nemusíš mať;)
kane.shw (1231)|28.2.2008 21:28
[QUOTE=deeean;95344]Jsem, jak tomu tady říkáte "lama" a tak se chci na něco zeptat. Mám vyhlídlou grafárnu GF 8800GT 512MB (konkrétně od Gigabyte) a někde jsem se dočetl, že umí Direct 9, ale už ne Direct 10. V podstatě ani nevím, co to henten "Direct" vlastně je, ale nerad bych to koupil a za půl roku zjistil, že si na tom nic nezahraju. Díky za radu.[/QUOTE]

To tě někdo tahá za fusekli ;) viz. popisek třeba tady - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K0BT0BXG6Z
husky14 (4214)|28.2.2008 21:41
Ta karta umi jak DX9 tak i DX10, jak uz tu padlo....

Pro tebe dulezitejsi informace bude, ze DX10 (o neco lepsi graficky efekty) vyuzijes jen pod Vistama. Jestli mas XP, budes dal fungovat "jen" na DX9, ale neboj, neni to takova tragedie, abys kvuli tomu musel kupovat Visty.... ;)
pegy (757)|8.3.2008 13:14
[QUOTE=deeean;95344]Jsem, jak tomu tady říkáte "lama" a tak se chci na něco zeptat. Mám vyhlídlou grafárnu GF 8800GT 512MB (konkrétně od Gigabyte) a někde jsem se dočetl, že umí Direct 9, ale už ne Direct 10. V podstatě ani nevím, co to henten "Direct" vlastně je, ale nerad bych to koupil a za půl roku zjistil, že si na tom nic nezahraju. Díky za radu.[/QUOTE]
Po vydani 9600 GT nema cenu poskulovat po 8800 GT, ked je cenovo vyhodnejsia 9600 a podava velmi podobny vykon, u nVIDIE si strielaju do vlastnych ;)
kane.shw (1231)|8.3.2008 13:22
[QUOTE=pegy;98073]Po vydani 9600 GT nema cenu poskulovat po 8800 GT, ked je cenovo vyhodnejsia 9600 a podava velmi podobny vykon, u nVIDIE si strielaju do vlastnych ;)[/QUOTE]

Pročpak? 8800GT má už nějakou pověst a 9600GT teprve začíná. Sice levněji, ale začíná. Notabene 8800GT už má nástupce v podobě řady 98xx, takže se tady už moc dlouho neohřeje.

Viděl bych to spíš jako plynulý přechod. Není to tak dlouho, co byly karty nedostatkové, jen ať je karet hodně na skladě, alespoň to bude tahat cenu dolů :thumb

Pořád jsou ty výkony za ty peníze neuvěřitelné :D:D:D
pegy (757)|8.3.2008 18:59
[QUOTE=kane.shw;98076]Pročpak? 8800GT má už nějakou pověst a 9600GT teprve začíná. Sice levněji, ale začíná. Notabene 8800GT už má nástupce v podobě řady 98xx, takže se tady už moc dlouho neohřeje.
[/QUOTE]
No povest sice ma, ale aku? jedna strana mince je vysoky vykon, ale druha je nedostatkovost na trhu po uvedeni (len v dnesnych dnoch sa to anprava ) predrazena cena po uvedeni z dovodu malo kusov.... Tomuto hovri nie bohvie aka povest, ak bude 9600GT dostatok, neni o com ;)
[QUOTE=kane.shw;98076]
Viděl bych to spíš jako plynulý přechod. Není to tak dlouho, co byly karty nedostatkové, jen ať je karet hodně na skladě, alespoň to bude tahat cenu dolů :thumb
[/QUOTE]
No mozno je to plynuly prechod, ale v momentalnej situacii, ked sa konecne plnia sklady s 8800 GT a dodavky su dobre, tak vydaju kartu novsiu, lepsiu alebo aspon velmi podobne vykonu oproti 8800 GT (podla testov) a lacnejsiu, ak toto nie je strielani do vlastnych radov, tak uz potom nic... ;)
kane.shw (1231)|8.3.2008 20:24
[QUOTE=pegy;98157]No povest sice ma, ale aku? jedna strana mince je vysoky vykon, ale druha je nedostatkovost na trhu po uvedeni (len v dnesnych dnoch sa to anprava ) predrazena cena po uvedeni z dovodu malo kusov.... Tomuto hovri nie bohvie aka povest, ak bude 9600GT dostatok, neni o com ;)

No mozno je to plynuly prechod, ale v momentalnej situacii, ked sa konecne plnia sklady s 8800 GT a dodavky su dobre, tak vydaju kartu novsiu, lepsiu alebo aspon velmi podobne vykonu oproti 8800 GT (podla testov) a lacnejsiu, ak toto nie je strielani do vlastnych radov, tak uz potom nic... ;)[/QUOTE]

Tak musíš uznat, že uvedení 8800GT byly čistě marketingové čachry před Vánocemi. A taky musíš uznat, že i právě díky tomu má daleko víc lidí pořád ještě více v podvědomí právě 8800GT než nějakou 9600GT. O výkonu, ani ceně se tady samozřejmě nepřu - není o čem, vše je jasné.

Nakonec je i možno nazývat toto počínání nVidie, jako "střelbu do vlastních řad" (i když mi toto tvrzení pořád připadá jako, že nVidia neví co dělá :notsure - a zatím ta mrška moc dobře ví, co dělá... teda alespoň kolem grafických karet ;)), ale nebál bych se, že by na tom nVidia zrovna tratila. Obratní obchodní(č)ci toho více než využijí, a jak říkám, čím víc karet na trhu tím lépe! Přeci jen mít dnes v počítači 8800GT je pro někoho víc cool, než 9600GT, hd3870.
Aura kolem 8800GT je prostě fenomenální - všechna čest marketingovému oddělení nVidie, takhle krásně využít předvánočního šílenství - prostě paráda :D
pegy (757)|9.3.2008 01:39
[QUOTE=kane.shw;98180]Tak musíš uznat, že uvedení 8800GT ...[/QUOTE]
Tak to je pravda ze marketing nVidie urobil sakra dobru robotu o tom asi ani nikto nepochybuje, JA tiez suhlasim, ze ty co maju 8800 GT maju urcitu vzacnost v PC, len pisem, ze je vhodnejsie kupit 9600 GT pred 8800 GT nech ma aku kolvek povest ;)
kane.shw (1231)|9.3.2008 10:12
[QUOTE=pegy;98230]Tak to je pravda ze marketing nVidie urobil sakra dobru robotu o tom asi ani nikto nepochybuje, JA tiez suhlasim, ze ty co maju 8800 GT maju urcitu vzacnost v PC, len pisem, ze je vhodnejsie kupit 9600 GT pred 8800 GT nech ma aku kolvek povest ;)[/QUOTE]

No vždyť to je jasný, to vím já, ty a většina lidí tady na tomhle fóru, ale lidi co přijdou do obchodu a chtějí "PC" o tom většinou nic neví. A pokud ví, tak mnohem dřív si (zatím) vzpomenou na 8800GT než na 9600GT... (právě díky předvánoční marketingové masáži ;)) a i z toho teď nVidia těží, dlouho se prostě mluvilo o 8800GT sem, 8800Gt tam, 8800GT tady a ta 8800GT je konečně skladem a cena klesá - po tom lidi jdou :runaway

Krášně je to vydět u procesorů, tam se jde hlavně po frekvenci a počtu jader (marketingová masáž), ale třeba výrobní proces už většina lidí vůbec neřeší. Stejně tak se jde u grafik v prvé řadě po kapacitě pamětí a možná tak ještě po frekvencích, tady už většinu nezajímá, jestli to jsou DDR2, 3 nebo 4, výrobní proces apod. Cena je pak samozřejmě zcela samostatná kapitola ;)

Marketing - to je to kouzelné slůvko, které ovlivňuje lidi nejvíce. A na závěr použiju jednu větu ze známého českého filmu - "Kdybych před vás dal dvě úplně stejné krabičky od sirek a o jedné z nich řekl, že je z ÚeSÁ, kterou byste si vybrali? ;) A vovovotomtoje :thumb
Deee-aN (3834)|9.3.2008 12:20
Dobře, uznávám, jsem taky marketingově namasírovanej... Můžete mi tedy, prosím, jen tak v malý kostičce vysvětlit výhody GF 9600GT proti 8800GT(kromě ceny, tomu rozumím). Od koho byste eventuálně tu 9600GT vzali?
P.S.: jak si vůči výše uvedeným stojí ATI 3870?
P@pi (1519)|9.3.2008 12:29
Vím, je to hrozně těžké, ale stačí se alespoň podívat na hlavní stránku :rolleyes: nebo použít google.

https://www.svethardware.cz/nvidia-geforce-9-teoreticky/22539

Je tam i hromada odkazů na testy, takže dotaz je zcela mimo mísu. Dříve než se na něco zase zeptáš, tak používej google....
kane.shw (1231)|9.3.2008 13:32
[QUOTE=deeean;98297]Dobře, uznávám, jsem taky marketingově namasírovanej... Můžete mi tedy, prosím, jen tak v malý kostičce vysvětlit výhody GF 9600GT proti 8800GT(kromě ceny, tomu rozumím). Od koho byste eventuálně tu 9600GT vzali?
P.S.: jak si vůči výše uvedeným stojí ATI 3870?[/QUOTE]

:D:D:D ...jsme se tady s pegym kapku rozjeli ;)

Přesně kvůli takovému dotazu, jsem tady založil anketu ATi HD3870 vs. nVidia 9600GT

Ale rozhodnutí jestli 8800GT nebo 9600GT už nechám na tobě ;)
Deee-aN (3834)|9.3.2008 15:44
[QUOTE=P@pi;98305]Vím, je to hrozně těžké, ale stačí se alespoň podívat na hlavní stránku :rolleyes: nebo použít google.

https://www.svethardware.cz/nvidia-geforce-9-teoreticky/22539

Je tam i hromada odkazů na testy, takže dotaz je zcela mimo mísu. Dříve než se na něco zase zeptáš, tak používej google....[/QUOTE]

Vím, že když teď strávím x hodin na netu, tak se k nějakému výsledku určitě dopracuju (stejně jako při výběru LCD). Mám ale na práci i jiný věci než "googlení" a v počítači není jenom grafická karta, a tak jsem chtěl odborníky požádat o "malinkatou kostičku" informací - myšlena jedna až dvě jednoduché nerozvité věty o základních pro a proti. Dříve, než někoho sepsuješ, vzpomeň si, že byly časy, kdy si toho o počítačích taky moc nevěděl...
No nic, jdu se prohrabávat haldama stránek, snad z toho něco vytěžim...
P@pi (1519)|9.3.2008 15:57
Nechápu a asi nepochopím. Ten článek je dost stručný a psal jsem ho tak, aby ho pokud možno pochopili i méně znalí uživatelé.

Jestli chceš říct, co je lepší, tak si to najdi sám. Nebo snad chceš něco nacpat do hlavy, co nemusí být pravda? To si nedokážeš udělat vlastní úsudek? Podle mně je mnohem lepší, když strávíš 20 minut čtením než posloucháním někoho, kdo může být potenciálně zaujatý (a stejně tu refreshováním strávíš dost času :-)).

Jinak 3870 je na tom prakticky stejně jako 9600 GT, 8800 GT je zastaralý typ. Je jen na tobě, jestli zvolíš ATI nebo NVIDII.

Nic proti tobě osobně.
Deee-aN (3834)|9.3.2008 17:47
[QUOTE=P@pi;98402]Nechápu a asi nepochopím. Ten článek je dost stručný a psal jsem ho tak, aby ho pokud možno pochopili i méně znalí uživatelé.

Jestli chceš říct, co je lepší, tak si to najdi sám. Nebo snad chceš něco nacpat do hlavy, co nemusí být pravda? To si nedokážeš udělat vlastní úsudek? Podle mně je mnohem lepší, když strávíš 20 minut čtením než posloucháním někoho, kdo může být potenciálně zaujatý (a stejně tu refreshováním strávíš dost času :-)).

Jinak 3870 je na tom prakticky stejně jako 9600 GT, 8800 GT je zastaralý typ. Je jen na tobě, jestli zvolíš ATI nebo NVIDII.

Nic proti tobě osobně.[/QUOTE]

Proto jdu na fórum, abych si nechal poradit. Právě TADY se pokouším najít, co je lepší. "Potenciálně zaujatý" může být kdokoli a já to těžko poznám. Jenom se snažím nabrat co nejvíc informací (třeba i od těch zaujatých), abych si mohl udělat úsudek. Počítač je o dost komplikovanější zařízení než monitor, o němž jsem shromažďoval informace (skutečně) desítky hodin, abych měl klid, že mám v rámci možností dobrý přístroj. Kdybych měl to samé absolvovat se všemi jednotlivými PC komponenty, tak na tom strávím vánoce.
Proto jdu sem a "... 3870 je na tom prakticky stejně jako 9600 GT, 8800 GT je zastaralý typ. Je jen na tobě, jestli zvolíš ATI nebo NVIDII..." by mi jako odpověď na mou otázku stačilo.
Zatim díky!