reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Protipirátský update pro Vistu

Maximus12 (763)|29.2.2008 16:43
Microsoft vytvořil jakýsi protipirátský update pro Vistu a to jak pro 32bitovou a i 64bitovou verzy. Tento update má za úkol zjistit zda je systém legální nebo ne. Do PC se dostane prostřednictví aktualizací. Udájně tento update má zjišťovat zda na OS nebyl aplikován některý z nejrozšířenějších cracků - buď jak uváději prodloužení aktivační doby nebo jakýsi OEM Bios crack.

Pokud by byl systém nelegální nastali by problémy se systémem a to, že by se každou chvíli zobrazovala černá obrazovka, naskakovala tam hláška o nelegálním softwaru a tak různě.

Jinak tento update bude vyžadován pro to, aby mohl být nainstalován a následně spušťěn SP1 pro Visty.

Je to jen taková zajimavost, ale myslim, že bude aspoň o čem hodit řeč, posledních pár dnu to tu bylo nudnější :)

Zdroj: pcworld
Intri (3490)|29.2.2008 22:02
O tomto se mluvilo už dávno, že SP1 potře dosud nejpoužívanější techniky pro pseudoaktivaci Windows ( např. emulaci BIOSu ). Jinak jsem docela zvědavý, jak dlouho bude trvat, než na mém legálním Windows vyskočí hláška o ilegálnosti.:-)
trodas (1753)|29.2.2008 23:43
Tak Vistu ja vubec nehodlam komentovat, to je proste des a hruza a jen silenec by to pouzival a jeste vetsi silenec za to cpal M$ penize, ale...

Pokud to dobre chapu, tak jde o to, ze v biosu existuje tzv. SLIC tabulka, ktera presvedci Visty, ze bezis na Sony, HP ci IBM OEM kramu, takze aktivace nebude pozadovana a Vista se zaktivuje :) Lze tak upravit jakykoliv bios a pouzit jakykoliv z tech OEM znacek pokud zname OEM ID a mame jednu kopii SLIC tabulky na konci bios ACPI :)

A - viola - instantni aktivace Visty jako v OEM pripade! :D

http://www.mydigitallife.info/2007/03/03/slic-table-slicbin-or-acpislicbin-bios-file-for-oems-download/

Na tom mydigitalllife foru se dokonce da od par lidi requestnout mod biosu, jsou tam navody jak takovy mod si sam udelat a tak dale... ;) Tolik k tomu "jakemusi OEM bios cracku" :D

Funguje to i na/pro XPcka ;)
BlackFrog (563)|29.2.2008 23:56
Trodas: A proc to tu vysvetlujes? myslim ze se nikdo neptal ;)

Pro XPcka to mozna taky funguje, ale co vim tak u tech byli i jednodussi zpusoby cracknuti nebo ne? :)
Intri (3490)|1.3.2008 00:04
U XP SP2 ( nevím, jestli SP2c, tam už možná ne, i když se tvrdí, že SP2c se liší jen těmi klíči... ) především stačilo zabránit stáhnutí WGA. Pak jsi mohl jet na jakémkoliv zkopírovaném XP.
Encore1106 (424)|1.3.2008 00:37
Trodas: Nejdřív napíšeš, že Vistu nehodláš komentovat a hned v dalších slovech to porušuješ... Dále to, že s tim neumíš neznamená, že to je špatnej systém. (viz jiný tebou založený téma). S tima šílencema si to příště odpusť, jsou lidi, kterým Visty vyhovujou, jsou lidi, kteří je z nějakého důvodu musí používat a určitě většina z nich jsou normální...
Ne každej má možnost používat nelegální systém, nebo mít legální licenci zdarma. Taky je dost lidí, co si při nákupu nového PC radši připlatí za OEM verzi s tim, že se pak nebudou muset zabývat problémy s ověřením pravosti a s zhoršenou bezpečností kvůli neaktualizovanému systému.

A teď k tématu: Myslim si, že je zase jen otázka času, kdy tohle někdo obejde, pokud se tak již nestalo. Na snahu Microsoftu o znepříjemňování života pirátům zase nejvíc doplatěj ti uživatelé, kteří mají všechno legálně. Už jenom tím, že se jim do PC dostane další, pro ně naprosto zbytečný program... Nedivil bych se, kdyby se našel někdo s legálním systémem a tahle věcička by mu ho označila za pirátskou kopii...
BlackFrog (563)|1.3.2008 11:23
Encore1106: úplný souhlas, ale ono tahle snaha o znepříjemňování života pirátům určitě spoustu lidí odradí od nelegální kopie. Slyším to ze všech stran u spolužáků "Táta mi koupil s novym kompem Vistu...XPčka sem měl nelegální ale tohle se prej nedá moc cracknout"...

Prosím osobu (Trodas???) která mi strhla rep. bod aby se příště podepsala, nepříde Ti to trapný eště ten komentář?
Intri (3490)|1.3.2008 17:04
[quote=BlackFrog;95777]"Táta mi koupil s novym kompem Vistu...XPčka sem měl nelegální ale tohle se prej nedá moc cracknout"... [/quote]

No, čéče, až jsem čuměl, jak strašně dobře zabrala ta Microsoftí reklama... Taky jsem slyšel z nejrůnějších zdrojů, že cracknout Vistu bude daleko složitější, než jak tomu bylo u XP. Všude se o tom ( v rámci zpráv z MS ) psalo, takže se nedá Microsoftu upřít, že se mu ty jejich reklamní kampaně bezpochyby vyplatili. Spousta lidí pak byla překvapena, když jsem jim říkal, že cracknout Vistu je otázka tří kliknutí, jednoho restartu a dvou příkazů v command lajně.

Je to jen důkaz toho, že reklama doopravdy prodává, nehledě na to, jaké jsou skutečné schopnosti. Není divu, že MS do reklamy investuje tak obrovské peníze.
aumirek (166)|1.3.2008 18:35
No obejít se dá vše takže proč ne vista.Muj názor ale je že zloděj je ten kdo po nocích vykrádá auta ale uplně stejnej i ten co v teplíčku a u kafíčka ukrade soft.Bohužel češi jso tímto známí i cizině visí cedulky prosíme čechy aby nekradli v tomto nas předbehlo snad jen rusko.Přitom zrovna ten windows není až tak drahej.A názor že vistu si dá jen šílene.No když použiji stejnej výraz tak jen šílenec koupí favorita když za stejnej peníz dostane oktávku.A i u toho auta jak je novinka nejsou okamžitě díli a doplnky.Je to muj názor i když se mě tu už někdo ptal do které zvláštní školy chodím když považuji nelegální soft za krádež.
Withman (1337)|2.3.2008 01:21
Měl jsem dvě verze Vist, jeden s nějakým crackem a druhou speciálně upravenou, kde člověk nezádával klíč při instalaci.

1. verze přestala fungovat, tak před 2 měsíci
2. verzu funguje bez problémů

:thumb
Intri (3490)|2.3.2008 01:48
Nejsou to zhruba 2 měsíce, co MS uvolnil SP1 RC1?;-)
Withman (1337)|2.3.2008 02:07
SP jsem neistaloval. :)
bags (232)|4.3.2008 08:58
je treba mit legalni OS... vetsinou si kazdy muze dovolit poridit s novym PC OEM verzi

k cemu warez a pak ho crackovat a bat se nejakych problemu ? staci si to koupit, ti co na to nemaji, da se koupit nekde v aukcich prosle Win2000, 98SE, nebo prosle XP od toho co ho uz nepotrebuje no a pokud ani na to lidi nemaji tak se muzou uchylit k linuxu a byt totalne omezene.

Vista 64 sama spokojenost - zadna chyba, system jede jak po masle bez vypadku a sekani.
Na tomto PC delam grafiku, mam spusteny server pro testovani scriptu jak php tak cgi nebo perlu, tak si obcas zaparim nebo upravuji rodinne video. vynikajici vec, vynikajici stabilita
aumirek (166)|4.3.2008 13:27
souhlas s bags jen dodám pokud má někdo každej rok na nové pc případně na nejnovější supr grafiku jistě má ten pakatel na OS kterej má na hodně dlouhou dobu ale proč dávat peníze za něco co se dá ukrást vždyt jsu čech