reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divné chování PC

Maximus12 (763)|1.3.2008 11:39
Zdravím, dnes se mě stala docela divná věc, dopoledne nešla elektrika-byla tu bouřka, tak sem PC radši vytáhl uplně ze zásuvky pro jistotu. Po té když jsem ho zapnul normálně naběhlo a běželo asi 5min. Po 5min se samo od sebe vyplo na pár vteřin, po té samo od sebe naskočilo , zas se na okamžik vyplo a po té už normálně naběhlo. Tohlensto jsem eště nezažil a připadá mě to dost divné a než zatím projiždět celej comp. testama tak se chci optat zda nevíte co by se s tím mohlo dít ? Pač tohle je fakt divné aspoň pro mě.
Milan Šurkala (160)|1.3.2008 11:51
Po vypnutí ze sítě je běžné, že se počítač dvakrát restartuje, ale není běžné, že to udělá po 5 minutách provozu. Mělo by to dělat jen při prvním spuštění od zapnutí do sítě.
Maximus12 (763)|1.3.2008 11:53
Jako bylo to první spuštění po připojení do sítě, ale chvíli sem normálně byl na ICQ a psal si řikam 3-5min a pak se to takto restartovalo. A je zajimavé, že mě to udělalo poprvé.
Sieben (513)|1.3.2008 12:03
a bouřka už odešla? nevypadával jen proud? vše ostatní jelo bez potíží? A dělá to ještě?
Maximus12 (763)|1.3.2008 12:18
[QUOTE=Sieben;95793]a bouřka už odešla? nevypadával jen proud? vše ostatní jelo bez potíží? A dělá to ještě?[/QUOTE]

bouřka už je pryč, je tu jen trochu vichr..
proud nevypadaval pac vedle bezela televize ..
vse ostatni je ok
a ted to uz nedela zatim
Nefro (222)|2.3.2008 23:39
Môže to byť len kolísaním siete a to, že ostatne spotrebiče tak nereagovali je tenm že PC je náchylnejšie ako ostatné spotrebiče.
Milan Šurkala (160)|3.3.2008 13:02
Njn, ono to také záleží na zdroji. Pamatuju si na jeden ultrakrátký výpadek proudu. Problikly žárovky,... Byly vedle sebe spuštěné dva počítače, můj s obyčejným zdrojem KME, a druhý, který jsem skládal známým se zdrojem Fortron. Druhý počítač si ničeho nevšiml a běžel jako by se nic nestalo, můj počítač se vypnul. Ale to by zas nesedělo s tím restartem, při takovém výpadku proudu by se měl vypnout a neresetovat.
mech13 (5526)|3.3.2008 13:37
[QUOTE=Milan Šurkala;96461]Ale to by zas nesedělo s tím restartem, při takovém výpadku proudu by se měl vypnout a neresetovat.[/QUOTE]

zalezi na tom co je nastaveno v BIOSu - nekde tam je resume after power loss nebo tak neco

jo a ted o vikendu doma taky problikla elektrika, radio se vyplo, ale seasonic mi udrzel PC zaple:)
GoodspeedM (12)|28.3.2008 10:05
Může to být opravdu to kolísání sítě, už se mi to také párkrát stalo.
kevin00 (10238)|28.3.2008 19:53
Kdyby Ti to dělalo déle, a měl jsi podezření na kolísání sítě, tak SČE dělali měření zdarma - tedy cca před 1 rokem. Kámoš měl něco podobnýho a dospěli k výsledku, že mu to kolísalo +/- 30 %, což za normálu může být jen 10 %. ale jemu to dělalo asi 3 měsíce a přišel o 2 zdroje. Pak mě napadlo, je to nádoda, ale co kabel, není někde zlomenej ?
Maximus12 (763)|28.3.2008 19:56
Kabel je v pohodě a zkoušel sem i jinej.