reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stažení Windows z internetu ?

jerryczech007 (98)|1.3.2008 13:41
Dával jsem známému do PC nový HDD. Chce tam Win XP Home SP2 CZ, které měl dříve a má od nich na case i nalepenej COA štítek, ale už nemá originální CD :-( Dají se někde Win XP Home CZ stáhnout ? Mám jen XP Professional a ty kdybych tam nahrál, tak mi asi ten jeho s/n bude na nic, co ?
Johnny007 (40)|1.3.2008 19:53
Pre bezneho uzivatela a legalne asi nie je cesta na stiahnutie.
SN s Home edition nebude fungovat na instalacky Professional.
Navyse treba este rozlisovat verzie OEM a Retail, pre uplnost existuju verzie este Corporate.
Product keys medzi jednotlivymi verziami sa nedaju zamienat.
Instalacne media sa daju stiahnut len uzivatalom MSDN, TechNet alebo eOpen.
Ale tam nie su verzie OEM.
Navyse ako som spominal, to nie su bezni uzivatelia, ale predplatitelia jednotlivych sluzieb.

Ostava iba moznost, si pozicat instalacne media od nejakeho znameho, alebo skusit od jeho predajcu zakupit na zaklade nadobudacej faktury OS, este instalacne medium.
trodas (1753)|1.3.2008 20:01
A pokud ti nevyhovi prodejce, tak na war foru se da stahnout vse :)

A mam dokonce dojem, ze legalni stahovani je, jen ne prodavani dal. Ale tak jako tak, pokud ma oficialne XP Home SP2 koupeny, tak nevidim problem... :)
husky14 (4214)|1.3.2008 20:27
[QUOTE=trodas;95934]A mam dokonce dojem, ze legalni stahovani je, jen ne prodavani dal.[/QUOTE]Tohle ale plati jen u audiovizualnich veci, u SW je i stahovani nelegalni.... ;)
mech13 (5526)|1.3.2008 21:07
[QUOTE=husky14;95949]Tohle ale plati jen u audiovizualnich veci, u SW je i stahovani nelegalni.... ;)[/QUOTE]

u SW je nelagalni pouzivani proti licencnim podminkam... imho muzes soft bezproblemu stahnout, ale nesmis ho bez licence pouzit - takze kdyz ma legalni stitek bych to klidne stahnul
Intri (3490)|1.3.2008 23:06
[quote=mech13;95988]u SW je nelagalni pouzivani proti licencnim podminkam... imho muzes soft bezproblemu stahnout, ale nesmis ho bez licence pouzit - takze kdyz ma legalni stitek bych to klidne stahnul[/quote]

Je zakázáno pořizovat kopie, k nimž nemáš oprávnění je používat ( a k tomu mám dojem, že je už zakázáno pořizovat kopie obecně ). A to právě tím stahováním děláš, vytváříš kopii licence, kterou jsi nezakoupil. Je to sice logická volovina, nicméně zákony nikdy nebyly o logice.
trodas (1753)|1.3.2008 23:23
Ne ne, na to mas pravo, poridit si pro SVE ucely kopii autorskeho dila, ktere jsis koupil.

Ze nam v tom vyrobci casto brani je vicemene nelegalni poruseni autorskeho zakona z jejich strany... No, stilej ty darebaky, ze...

A stahovani windows/SW/cehokoliv je legalni. Pouzivani nikoliv.
Stejne jako s cracky. Muzes jich prechovavat milion, ale beda jak je pouzijes... :) Proto jsou i crack servery na netu legalne - byt silne pod tlakem...
trodas (1753)|2.3.2008 00:28
No vidim, ze prituhuje a zacina to uz byt az smesne, co si tu chuligani nevymysli :)
jerryczech007 (98)|2.3.2008 21:48
Tak jsem to nakonec vyřešil dle rady Trodase :-) , ale bylo umění ty "houmy cz" najít a k tomu ještě nějakýho rychlíka, ale i tak jsem na tom strávil asi 4 hodiny ... Jinak díky za "právní" i "neprávní" rozbor :-) , bude to asi věčný boj !
Zoidik (1405)|3.3.2008 06:28
A proč chce nainstalovat HOMY? Jen kvuli tomu že má na ně licenci? Osobně mam licenci na dvoje homy, jedno CD jsem někde založil, mam neštěstí dvě, ale používám PROFIKY. Pokud se bojí ověření pravosti systemu, tak se to dá vesele obejit :-)
mech13 (5526)|3.3.2008 06:42
[QUOTE=Zoidik;96382]A proč chce nainstalovat HOMY? Jen kvuli tomu že má na ně licenci? Osobně mam licenci na dvoje homy, jedno CD jsem někde založil, mam neštěstí dvě, ale používám PROFIKY. Pokud se bojí ověření pravosti systemu, tak se to dá vesele obejit :-)[/QUOTE]

clovek si s tim ale musi pohrat...

ale to hlavni proc pisu je, ze bych rad pripomel:
Příspěvky ani další obsah zadaný uživatelem (např. podpis nebo avatar) nesmí zahrnovat:
1.2.2 - Obsah (nebo odkazy na něj) odporující zákonným normám a nařízením (warez apod.)

dosud se shanelo CD k legalni licenci, ted uz to zklouzava jinam... tak jen preventivne, aby se tu ted nerozjelo kdo jak crackuje, u ceho mu je EULA a tak podobne...