reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace Win XP, Raid 2 x 250GB HDD, Velikost oddílu k inst. hlásí 980 MB.

Bivoj (1)|1.3.2008 19:48
Nový počítač.
2 x 250GB Samsung SATA II - stejné disky.
Win Home XP.

I. V biosu nastaveno SATA jako RAID

- Překopíroval jsem ovladače RAID přibalené k základní desce Intel na USB disk. Při spuštění byl USB disk připojený. Instalace doběhla do obrazovky se zvolením oddílu k nainstalování Win XP.

Problém je, že se ukazuje jediný oddíl s velikostí 980MB.

Bez ovladačů RAID z Diskety od MotherBoardu systém hlásí, že nejsou připojeny žádné disky.

II. V biosu nastaveno SATA jako AHCI

Instalace doběhla do obrazovky se zvolením oddílu k nainstalování Win XP.
Problém je, že se ukazuje jediný oddíl s velikostí 980MB.

Bez ovladačů RAID z Diskety od MotherBoardu systém hlásí, že nejsou připojeny žádné disky.

Máte námět na řešení?
tgfh (2985)|1.3.2008 19:51
S RAIDem nemám žádné zkušenosti, ale mělo by pomoct disky nejprve naformátovat utilitou od výrobce.
jerryczech007 (98)|4.3.2008 16:00
V biosu nech nastaveno HDD Sata jako Raid, zkus oba HDD ještě před instalací zformátovat NTFS !
Styryx (351)|4.3.2008 16:50
Já teda si nejsem úplně jistej, ale mám takovej dojem, že instalátor Windows XP nepodporuje načítání SATA driverů z USB, myslím že je na to nutná disketová jednotka (připojená přes floppy rozhraní, tj. nejde externí USB floppy apod.) - co jsem tak kde viděl, tak třebas jde vybrat driver, ale ten se nenačte apod.

Já nedávno řešil docela dlouho, že jsem měl F6 drivery na CD při Unattended instalaci, jakoby se načetly ale zhavarovalo to při kopírování souborů na disk, a poléze jsem se dozvěděl, že instalátor XP nepodporuje načítání F6 driverů z CD, že musí být na disketě.

Cesta jak to obejít je naintegrovat ty drivery přes nLite a vytvořit si vlastní instalační CD, pokud nelze použít disketu.

Tj. skus to s disketou anebo nLite jestli se to tím nespraví.
vaclav2211 (47)|4.3.2008 19:12
Riesenie tvojho problemu je uplnejednoduche.

1. bud pri nacitani instalatoru xp stlac F6 a dovoli ti nacitat ahci drivery z diskety a potom sa ti uz konecne ukazu hdd pri instalacii lebo takto ich instalator bez ahci driverov nevidi. /podobny problem ako pri vacsine novy Notebookov./

2. pouzi tuto utilitku nLite. http://www.nliteos.com/download.html . Pomocou nej integrujes ahci ovladace do instalacky xp a potom ti hdd ukaze a instalacia prebehne normalne. Je to aj v slovencine aj v cestine.
Pracuje sa s tou utilitkou uplne jednoduho. Tak vela zdaru.
Styryx (351)|5.3.2008 14:45
nLite: no zase tak úplně zcela jednoduchý to není, je důležitý ten driver nahrát jako TEXTMODE driver, ne jako normální driver (dává na výběr jestli to má být TEXTMODE nebo norm. driver nebo jak se to tam přesně jmenuje) takže na tohle dát pozor při použití n-Lite. Většinou mi při integrování driveru jako textmode vypsal nějakou chybovou hlášku, ale driver se naintegroval a pak to šlo, takže pokud to vypíše nějakou divnou chybu tak to přesto zkusit.
pcmaker (354)|7.3.2008 09:09
Jaky typ zakladni desky?