reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolaps systému + zmizení všech oddílů

Andrasin (92)|1.3.2008 23:47
Zdravím, měl jsem tu takové noční hrátky, když jsem dal restartovat systém (Win xp pro), tak to skončilo na tabulce s nápisom vypínání a nic se nedělo, restartoval jsem to tedy proudově. No a kdyz se nacital disk, napsalo mi to ze system je poskozen, nekolik dalsich restartu a zkoumani zavady me donutilo reinstalovat windows. Uz pri instalaci jsem ale videl pouze jeden, hlavní oddíl. Viz dále. Instalace se ale zasekla na kopírování souborů a tak sem ji musel ukončit restartem. Druhá instalace již byla úspěšná. System normalne bezi, jenze mi zmyzly oba dva logický zálohovací oddíly, na kterých sem mel prakticky vse. Je to 500GB disk a zustal proste jen primarni oddil C, o velikosti 120GB, zbytek disku je nevyuzit. Takze by me zajimalo jestli treba oddily nemuzou byt skryty nebo tak neco, nebo jak je sakra vubec mozne ze zmyzely. Proste bych potreboval objasnit tuhle situaci. Vypadá to ale, ze data uz z5 neziskam, co ?

Screen ze správce disků:
http://img231.imageshack.us/img231/7350/screenlp9.jpg
Pabler (425)|2.3.2008 09:39
Mohol sa poskodit udaj o particiach, len tak to miznut nezvykne ...
mozes skusit daky partition recovery mozno sa podarí ju vratit:
http://www.studna.cz/5246/systemove-nastroje/utility-pro-udrzbu-a-opravu-disku/diskinternals-partition-recovery/
--------------
ak nie, data dostanes spat aj s programom GetDataBack for NTFS, dost sa osvedcil uz viacerym ludom
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/obnova_dat/getdataback/
trodas (1753)|2.3.2008 12:31
Je dobre mit poznaceno, jak velke ty oddily (presne) jsou. Ja mam treba 2055MB Ccko a vim to :) D je cely zbytek disku. Pak staci opet disk nastavit jak byl, a vsechny soubory se "zazracne" objevi ;)

Pokud si to nepamatujes, tak jedine se pokusit ty informace vydolovat nejak z toho disku Partition recovery programkem. Jinak doporucuji Easy Recovery na zalohu dat, to ti na druhy disk vytahne vsechny data i bez partitionu... :) Nemusi se instalovat, staci spustit a jedes... :D
Andrasin (92)|2.3.2008 12:35
No, zkusil jsem ten Partition Recovery, spustil jsem to a vypada to tak na 4 hodiny :) Takze pak napisu jak to dopadlo.

//Bohužel, přesné velikosti si nepamatuju
trodas (1753)|2.3.2008 12:41
Ja take ne, u slozitejsich systemu. Ale mam je napsany :D
Andrasin (92)|4.3.2008 13:54
Takže, když už šel konečně normálně proud, tak sem mohl nechat bezet ten Partition Recovery, naslo to vsechna data ktera potrebuju, ovsem obnovi je to pouze kdyz si program koupim (demence vyrobcu, taky na tu muzou upozornit pred spustenim) no a ten druhy - GetDataBack uplne to samy a stejne sem sem v tom programu vubec nevyznal. Ten Partition recovery je naopak idealni, ale ... :) Napadlo me jedne pouzit docasne naky crack, ale zadny sem nenasel. Neni na to treba nejaky spolehlivy free program ?
Styryx (351)|4.3.2008 14:12
[size=-2]Zkus pohledat na google. Malá nápověda: astalavista. Ale bacha na viry :D[/size]

Tyhle programy bohužel nejsou free a neznám žádnej, kterej by free byl. Je to poměrně logický, protože uživatel, kterej o ty data fakt stojí, to prostě zaplatí, aby je dostal zpátky, když už mu nic jinýho nezbyde. Ještě je poměrně dobrej program FileScavenger.

Jojo, opisovat si partition tabulku je dobrá věc :) ale i když to vim, tak to taky nedělam :D ... zatim se mi teda nestalo, že bych takhle přišel o celou partition tabulku, to je poměrně hodně divný. A to už jsem několikrát data na různých discích obnovoval, ale většinou odešla "jenom" jedna partition, resp. její bootsektor (tj. se pak tvářila jako nenaformátovaná).

Pokud už jsem musel použít takovejhle nějakej program, bohužel nikdy se mi nepodařilo obnovit soubory větší než cca 2 GB (sice našel, ale nedokázal obnovit), takže jestli tam takovýhle soubory máš, možná to bude problém (no ale tyhle obrovský data jsou většinou věci, který se dají sehnat znova).

Škoda že tam ty partiton byly 2, jinak by IMHO nemusel bejt tak velkej problém to obnovit komplet. Nebo kdybys aspoň zjistil, kde leží ta 2. partition. I když to by možná šlo, pokusit se disk editorem vyhledat boot sektory NTFS (jestli to teda byly partition NTFS) a z jejich pozice na disku by se dalo zjistit, jak velký ty partitions byly.
Andrasin (92)|4.3.2008 14:20
No konecne se mi podarilo najit crack, ovsem pouze na stardsi verzi, ale neva ... nechci tu dal probirat warez.

No necham to pres noc a napisu jak to dopadlo.
Andrasin (92)|5.3.2008 17:40
No, takze Partition Recovery obnovil leda tak pekny hov**. Uz se se vazne nastval a zkusil pohledat sam a nakonec mi pomohla tahle freewarova utilitka:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/testdisk/?g[hledano]=testdisk&g[oz]=6.0&g[up]=NT%2C+2K%2C+XP%2C+2003
Pracuje pouze v DOS okne a za 20 sekund obnovila vsechny oddily, pak restart a vse jede tak, jak ma :)