reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prach a pocitac

trodas (1753)|3.3.2008 12:16
Bráškův počál po půl roce v Brně na privátě kde se moc neuklízí a tím méně aby se vysával prach :p







...to tedy ale muselo chladit - přímo špičkově! :D :p :D
johny__g (6387)|3.3.2008 12:25
No to se ještě dá, nejlepší jsou PC které stojí někde v provozu - myslím třeba různé dílny a montážní haly, kolikrát třeba deset let aniž by na ně někdo chytil. To je teprve prachové království (a nejen prachové).
Nedávno jsem rozdělával starý AT PC od kamaráda, a musel jsem nejdřív vyhnat živého! pavouka (sekáče). Nevím na čem tam přežil, ale měl tam slušnou síť.
trodas (1753)|3.3.2008 12:39
Heheh, to chce foto! :D ;)

Jinak Amíci dokážou i horší věci než bráška :p :D

















:eek: :eek: :eek:
johny__g (6387)|3.3.2008 12:53
Jo tak to je něco jiného. Spíš mě ale jímá hrůza, když si představím že v té místnosti kde se takhle práší u toho počítače sedí lidé. To by mě teda trápilo víc. Copak nějaký upečený procesor vem čert ....
kane.shw (1231)|3.3.2008 13:39
...moc pěkné obrázky, a už jste někdy z počítače vytahovali chcíplou myš?!?

Prve jsem myslel, že je to jeden velký chuchvalec prachu, ale nebyl.... :D:D
mech13 (5526)|3.3.2008 13:50
to ja tam nasel uz i kartacek na zuby:D a v disketovce listi:D:D
ICEBOSS (3435)|3.3.2008 13:58
Ten prvni obrazek - to je klasika - tyhle chladice ala Zalman 7xxxx se proste obcas musi vysat.

Ten zbytek je fakt humus.
mech13 (5526)|3.3.2008 14:01
jn, jenze ted se to tyka i LGA775 boxu... ten je na prach taky trochu nachylnejsi
ICEBOSS (3435)|3.3.2008 14:09
BOXů se to tykalo snad vzdycky.
mech13 (5526)|3.3.2008 14:24
to ale hlavne proto, ze lide co maji box PC malokdy otevrou... 775 je podobne koncepce jako ten zalman a na prach je nestastnejsi nez rovna zebra
Trippax (154)|3.3.2008 14:30
tak k tomu stačí už len dobrá vlhkosť v miestnosti a ten prach snáď bude aj vodivý... :D
Sieben (513)|3.3.2008 15:35
No spíš bych řekl že větší vlhkost vzduchu a větší tepltoy...a vznikne tam nový život :runaway ...a to by se pak mohlo říkat, že už máme i bio-počítače:D:p
trodas (1753)|3.3.2008 15:35
johny__g - ten hnedy prach - to jsou kuraci. Vysledek je takovy mazlavy cosik, co je desne agresivni uvnitr CDROM... :(

kane.shw - mys? Ne, ty ano? :eek:



Pokud si myslíte, že máte špinavou klávesnici - nebude to snad tak zlé, jako to má kamarád Mirek :D ;)

Encore1106 (424)|3.3.2008 15:48
V pátek jsem čistil bráchovu klávesnici... Nebo spíš chtěl vyčistit... Potom, co jsem ji rozebral a vyndal pár tlačítek se mi na koberec vysypaly vzorky veškerého jídla, které nad počítačem jedl za poslední rok a něco. Tak jsem se naštval, vrazil mu do ruky Cif, houbičku, do krabičky nasypal tlačítka, přidal kryt a šel si to čistit sám.
Nejhorší je, že s čištěním přišel za mnou až v době, kdy se přestal vracet backspace, dřív mu ta špína nevadila...
Škoda jenom, že jsem to nenafotil :-/ :D
trodas (1753)|3.3.2008 16:09
No tak to je tedy ZATRACENA skoda... :( Jen at se ostatni podivaji, co je za cunatko. A cistit to po nem? To je rozmazlovani a nevychovne. Pekne at se snazi sam! :)


Ovšem co se týče brajglu v počítači, tak myslím, že máme vítěze :D ;)

kane.shw (1231)|3.3.2008 18:13
[QUOTE=trodas;96541]No tak to je tedy ZATRACENA skoda... :( Jen at se ostatni podivaji, co je za cunatko. A cistit to po nem? To je rozmazlovani a nevychovne. Pekne at se snazi sam! :)


Ovšem co se týče brajglu v počítači, tak myslím, že máme vítěze :D ;)

[/QUOTE]

A hele, něco podobného už jsem viděl! :D:D:D Akorát ta moje (teda ne moje, ale tu co jsem našel v jednom pc) byla víc smotaná do kuličky. Marně přemýšlím nad tím jestli tam umřela přirozenou smrtí, nebo si kousla do něčeho "živého" :D Ale pozor, počítač fungoval dál!

Škoda, že jsem to tehdy nevyfotil :(:cry
Trippax (154)|3.3.2008 19:26
že je tam kopa prachu to je ešte(pre niekoho) normálne... sem tam pavúk to sa tiež ešte dá no sem tam myš tak to už je síla... ešte že to nevydia ochrancovia prirody :D

PS: "kvalitný osviežovač vzduchu" a ešte k tomu zadarmo... :D
kamil2268 (111)|3.3.2008 19:29
trodas :ta druha fotka je jako z meho pc,na te fotce je dell optiplex GX 280 a v sobotu jsem cistil ten pasiv na cpu a vypadalo to uplne stejne
trodas (1753)|3.3.2008 23:22



pavel_p - probuh! :eek: Tak to je fuckt HNUS, velebnosti... :shut


kane.shw - no, to je tedy opravdu skoda. Stocena... to znamena ze asi zasla hladem. Do pocalu asi vlezla proto, ze tam bylo teplo a chtela se ohrat... No hruza. Kdes takove PC probuh vzal? To lidi maji doma bezne hlodavce, nebo co?


Trippax - heheh, no, pred ochranci to tu budeme muset nejak zamaskovat :D Jinak nam este soudruh Bursik uvali nejakou ekologickou dan na pocitace... :mistake :shut


kamil2268 - no toz fuj! Styd se! :D
Zoidik (1405)|4.3.2008 07:38
Tak ta myška je fakt síla....
...No...Name... (586)|4.3.2008 15:31
[QUOTE=Encore1106;96527]V pátek jsem čistil bráchovu klávesnici...[/QUOTE]
To taky znám...Já tahle čistil naší rodinou klávenici(u druhého pc,sem na moje nikdo nesmí)...Když jsem vyházel všechna tlačítka docela sem koukal...Klávesnice byla politá kolou,takže některé klávesy F nešli ani zmáčknout...velká vstva drobků a máku z rohlíku...no humus...Takže jsem si řek jestli má cenu se s ní piplat...vymontoval sem všechny destičky a fólie no a zbytek jsem naházel do umyvalda...Tam jsem to všechno vymydlil a když jsem ji poskládal(a dohledal pár kláves co mi zapadly za pračku) tak vyladala jako nová...radost na ní psát...Jenže jsem si nezazálohoval fotky...tak snad příště...

//A já si naivně myslel,že je ta moje pavučina něco extra(staré pc)...
P3043357.JPG P3043361.JPG P3043345.JPG
Klingacikx (1545)|4.3.2008 15:54
Tiež tu mám zopár fotiek z kamarátovho PC ,oproti tým fotkám čo tu dal trodas niesu extrémne ale aspoň niečo;)
DSC00991.JPG DSC00994.JPG DSC00992.JPG DSC00997.JPG DSC00998.JPG
kane.shw (1231)|4.3.2008 18:59
[QUOTE=trodas;96730]kane.shw - no, to je tedy opravdu skoda. Stocena... to znamena ze asi zasla hladem. Do pocalu asi vlezla proto, ze tam bylo teplo a chtela se ohrat... No hruza. Kdes takove PC probuh vzal? To lidi maji doma bezne hlodavce, nebo co?[/QUOTE]

Tak bohužel historie zmiňovaného počítače mi není známa. Objevil jsem ho v jednom skladu (firmy se fúzovaly a navzýjem kupovaly :)) při vyklízení... Ale co a kde dělal před tím, fakt nevím :notsure

[QUOTE=Klingacikx;96893]Tiež tu mám zopár fotiek z kamarátovho PC ,oproti tým fotkám čo tu dal trodas niesu extrémne ale aspoň niečo;)[/QUOTE]

Tenhle chladič - to je paráda ;)
Setkával jsem se s chladiči pro socket A a to byly kousky. Určitě si to někteří vybaví. Jednalo se o velmi podobnou konstrukci, jen to žebrování bylo mnohem, mnohem jemnější (bylo z plíšků a ne klasický odlitek) no a to snad nemělo jinou funkci, než na sebe tahat prach :stupid :angry Ten 6cm ventilátor, co na tom byl se z toho pak mohl zbálznit...
Snad jediná výhoda tohoto chladiče byla jeho poctivá, měděná základna :thumb, jinak by ten konstruktér, co za tím stojí zasloužil ;)
Woyta (284)|10.3.2008 10:49
Mysi jsou casta vec.
http://urbanlegends.about.com/library/bl_mouse_printer_jam.htm
http://www.doc.ic.ac.uk/~jab00/mouse/
Nakonec proc z mysi neudelat mys.
http://zedomax.com/blog/2007/04/30/diy-how-to-make-an-authentic-mouse-using-a-dead-mouse/
http://chrisbegley.blogspot.com/2007/10/pc-mouse-using-dead-mouse.html

Ale i had se muze v PC objevit.
http://blogs.pcworld.com/tipsandtweaks/archives/002804.html

Osobne mam zatim jen zkusenost s prachem. Pritahnul jsem si domu par pocitacu co pracovali ve verejne sprave. 6let 8h denne. Prachu bylo dost.

Moje PC bubla takze prach moc resit nemusim.
Klingacikx (1545)|10.3.2008 11:03
[quote=kane.shw;96952]...Setkával jsem se s chladiči pro socket A a to byly kousky. Určitě si to někteří vybaví. Jednalo se o velmi podobnou konstrukci, jen to žebrování bylo mnohem, mnohem jemnější (bylo z plíšků a ne klasický odlitek) no a to snad nemělo jinou funkci, než na sebe tahat prach :stupid :angry Ten 6cm ventilátor, co na tom byl se z toho pak mohl zbálznit...
Snad jediná výhoda tohoto chladiče byla jeho poctivá, měděná základna :thumb, jinak by ten konstruktér, co za tím stojí zasloužil ;)[/quote]
Hneď sa mi vybavil môj starý chladič z 1.3Ghz Durona (nejaký evercool) a to bola tiež sila:D no medenú základňu som tam nemal:cry
B!OH@zArd (58)|25.4.2008 12:21
jesteze prach moc neresim :) vsude v bedne kde mam nasavaci "diry" mam natazene cerne silonky :) mno a kdyz uklizim tak mi je staci vysat a mam zas klid do bedny vubec nemusim jit :)
spissa (34)|30.4.2008 11:49
wow jak se tam ta krysa dostala :D
pegy (757)|30.4.2008 13:49
[QUOTE=Woyta;98649]...[/QUOTE]
Tak ten had bola fakt sila, ako sa tam dostal ... :D Inak Ja si PC "pucujem" pravidelne kazdy mesiac, hlavne vsetky FANy :D A clovek by neveril ako rychlo sa to dokaze "zasvinit" od prachu a VGA je natom priam ukazkovo :D
Ked som robil v PC obchode, tak niektore tie PC vyzerali strasne, aj ked je to aj chybou predajcou, pretoze blombuju PC, ale zas sa nejak musia aj oni chranit, je to zlozite... Casto sa mi stavalo, ze po zlozeni bocnice sme nevideli nic ine len prach.. :) Zdroje a CPU na tom boli najkrajsie, skoda ze nema uz foto, to bolo podivana :D
kikloop (140)|30.4.2008 15:02
[QUOTE=trodas;96521]
Pokud si myslíte, že máte špinavou klávesnici - nebude to snad tak zlé, jako to má kamarád Mirek :D ;)
[/QUOTE]

tak je jedna vec mat bordel v PC a druha vec mat taku hnusnu klavesnicu.. PC si raz za par mesiacov vycistim, ale klavesnicu vidim preboha kazdy den.. To radsej ani nechcem vidiet aky bordel ma ten tvoj kamos s CD/DVD. Urcite ich ma medzi ponozkami :D
trodas (1753)|2.5.2008 00:30
Počítačová klávesnice může být špinavější než záchodové prkýnko
http://www.novinky.cz/clanek/138980-.html

[QUOTE]...biologa, aby prozkoumal pomocí mikroskopu více než tři desítky klávesnic v jedné průměrné londýnské kanceláři. Odborník zjistil, že čtyři obsahovaly bakterie s vysokým rizikem ohrožení pro zdraví uživatele. Dokonce vyzval k odstranění jedné z nich, protože měla pětkrát více nečistot než prkýnko na toaletě.

Nejznečištěnější klávesnice stopadesátinásobně překračovala hygienicky povolenou hranici množství nebezpečných bakterií, kterými se mohou lidé přiotrávit při jídle.[/QUOTE]
-HoNY- (557)|16.5.2008 14:33
Ten nahdědlý prach je od kuřáků, fujtajbl. :runawayJá to říkám pořád, že jsme k nim příliš tolerantní.

Tak přispívám svojí troškou do mlýna.
[ATTACH]4463[/ATTACH][ATTACH]4464[/ATTACH]

Btw: jednou jsem z počítače vytahoval plesnivou svačinku.
GSC_on_VIA_MB.JPG PIC00031.JPG
kocourleo (110)|16.5.2008 19:17
Podle posledních vědeckých výzkumů je na průměrné klávesnici 5 x více bacilů než na záchodovém prkénku. Proto vědci doporučují klávesnici posr*t, čímž se 5 x zvýší hygienické podmínky klávesnice. :-)

Jinak já klávesnici jedou za čas rozšroubuju, plast s klávesami vysprchuju a po vysušení zase složím. Přijde mi to nejrychlejší.
Jiziii (796)|21.5.2008 21:34
[QUOTE=leo;122670]Podle posledních vědeckých výzkumů je na průměrné klávesnici 5 x více bacilů než na záchodovém prkénku. Proto vědci doporučují klávesnici posr*t, čímž se 5 x zvýší hygienické podmínky klávesnice. :-)

Jinak já klávesnici jedou za čas rozšroubuju, plast s klávesami vysprchuju a po vysušení zase složím. Přijde mi to nejrychlejší.[/QUOTE]

no tak pokud vím tak jako dezinfekce funguje moč tak já bych nesr*l ale nach**l a dokonce by to vypáchlo i drobečky a bordel :-D
trodas (1753)|25.5.2008 15:14
kikloop - [QUOTE]tak je jedna vec mat bordel v PC a druha vec mat taku hnusnu klavesnicu.. PC si raz za par mesiacov vycistim, ale klavesnicu vidim preboha kazdy den.. To radsej ani nechcem vidiet aky bordel ma ten tvoj kamos s CD/DVD. Urcite ich ma medzi ponozkami :D[/QUOTE]

To nechtej. Kdyz k nemu nastupuji do auta, tak je casto treba cirka 5 min vyhazovat bordel na zadni sedadla jeho Renaulta (kdyz mel Forda tak to bylo to samy) abych si mel kam sednout. Prostor pro nohy je ale stejne vyplnen bordelem, takze mam dojem, jako kdyz sedim v popelnici... :rolleyes:
Jinak je ten clovek ale docela normalni... ale cune je to desny. Muj byvaly spoluzak, no ;)


-HoNY- - mooooc hezka ukazka! :thumb :thumb :thumb


Jiziii - leo - panove, vase "napady" jsou opravdu k nezaplaceni :D :thumb
KEOSAN (958)|25.5.2008 16:35
[QUOTE=-HoNY-;122522]Ten nahdědlý prach je od kuřáků, fujtajbl. :runawayJá to říkám pořád, že jsme k nim příliš tolerantní.

Tak přispívám svojí troškou do mlýna.
[ATTACH]4463[/ATTACH][ATTACH]4464[/ATTACH]

Btw: jednou jsem z počítače vytahoval plesnivou svačinku.[/QUOTE]

Pozeram, ze akurat vhodne na recap :)
Zeus(CZ) (318)|25.5.2008 17:53
-HoNY-: Jak se tam dostala svačinka? :D Já bych to teda třeba svým větrákem dovnitř neprocpal, a i kdyby se mi to povedlo, určitě bych na ni nezapomněl :D
r34ktor (7477)|25.5.2008 17:56
[QUOTE=Zeus(CZ);125946]Já bych to teda třeba svým větrákem dovnitř neprocpal[/QUOTE]
Není to tam třeba cpát větrákem, stačí oddělat bočnici. ;)
Zeus(CZ) (318)|25.5.2008 17:59
R34ktor: Super, do měsíce kupuju novou sestavu, tak tam potom při sestavování strčim rohlík ... (s paštikou nebo stačí šunka :D)
r34ktor (7477)|25.5.2008 18:10
[QUOTE=Zeus(CZ);125948]Super, do měsíce kupuju novou sestavu, tak tam potom při sestavování strčim rohlík ... (s paštikou nebo stačí šunka :D)[/QUOTE]
Jo, to by sem divil, co si lidi občas schovávaj do kompa...
Např. https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=38287&postcount=76 :D
Marty363 (115)|25.5.2008 20:44
Tak já a prach to už je minulost, pravidelně ho vysávam vysavačem a ruzně ofukuju a prošťárávám chladič CPU takže bez prachu, ale teda když jsem připravoval svoji svoji starou sestavu k prodeji kde byl AMD 2200+ a VGA ATi 9550 tak sem ho důkladně pročistil a teda taky hnus po sundani FANu z chladiče CPU sem fakt koukal o.O všude prach , pomohl jenom Tátuv kompresor :D(samozdřejmě sem ho oddělal z desky nejsem blazen) a to same ten malyčky větraček na VGA, taky plné prachu ale jinak vpohodě..

Co se tyče klavesnice tak 1. za měsic vyndám ctrl,shift,caps.... atd. a všechno vyklepu, vetšinou bramburky nehty a jakosi neznamou hmotu neznameho puvodu.. Ale nejrozumějši je koupit každy rok novou(někdy dřiv, kafe je fakt svinstvo) ;) :D jinak myš mam krasně čistou

BTW jako jak se dostane do kompu pavouk chapu, jak je tam dostane had dobře, ale jak se tam dostanou myši a takove ludry???? :-O
r34ktor (7477)|25.5.2008 21:03
[QUOTE=Marty363;126003]Ale nejrozumějši je koupit každy rok novou(někdy dřiv, kafe je fakt svinstvo) ;) :D[/QUOTE]
Pivo a Cola taky. :runaway :D
Zeus(CZ) (318)|25.5.2008 21:16
Proboha PAVOUK? Já bych asi UMŘEL, kdybych montoval jánevimco a najednou mi vylezl na ruku pavouk (had by mi tolik nevadil :-) )

[QUOTE=Marty363;126003]... Ale nejrozumnějši je koupit každy rok novou ....[/QUOTE]

Rád bych, ale ony jsou ty klávesnice od MS docela drahý (na moje poměry), tak si to nemůžu dovolit ... ;)

z toho mi plyne otázka => Jak mám vyčistit svoji bezdrátovou laserovou multitlačítkovou hyperklávesnici ze setu Microsoft Wireless Laser Desktop 6000 v2 CZ? To mám jako zezadu odšroubovat a vysát? :-O

A taky se mně začaly dost hlasitě ozývat mezerník, entery a další větší tlačítka ... Šla by nějak ztišit, aby byla jako dřív? :)

Danke schön,
Marty363 (115)|25.5.2008 22:04
jn když si vzponu jak mi kamarad dovez komp abych se na něj mrknu pač mu nejde obraz abych mu to spravil (to viš špatny držak na case+ty AGP moc nedrži) tak sem se lekl pavouka krety se asi chtel ohřat o CPU a chtla ho vrtulka a točil se tam jak na kolotoči.Brr raděj nevpominat

1. nekupuj klavesnice od Mrkvosoftu ale od Geniusu nebo Logitechu nebo prostě ty levnějši

3. vem ji, skus ji rozebrat, vyčistit, a to udělat tak 2×/3× pak dojdeš že to nema smysl, a di si koupit novou :D:D http://www.alza.cz/logitech-media-keyboard-ps-2-d66602.htm
http://www.alza.cz/logitech-media-keyboard-600-cerna-black-cz-usb-d86671.htm http://www.alza.cz/klavesnice-genius-kb-29e-ps-2-calculator-bordo-bordo-ps-2-d58910.htm
http://www.alza.cz/klavesnice-genius-ergomedia-700-multimedialni-s-predlozkou-modro-cerna-blue-black-ps-2-usb-d58908.htm
+myš http://www.alza.cz/pocitacova-mys-a4tech-x718f-d69092.htm
http://www.alza.cz/mys-a4tech-x-750bf-laserova-zelena-green-2500dpi-ps-2-usb-d86619.htm

2. jj kola je svinstvo lepši než pomoda :D jo a taky ten vosk je zradny :D:D
Pavel Boček (4169)|25.5.2008 22:42
Ta druhá sestava od ICE byla vzorně udržovaná, tak bohužel není co ukázat :(

Co se týče klávesnic, já to dělal asi2x, pak mě to přestalo bavit a po dalším čase už to byl hnus a nechtělo se mi do toho :D Ale budu muset někdy opět uklidit, napřed to ale vezmu vysavačem skrz od toho nejhoršího :thumb
Woyta (284)|26.5.2008 00:19
No ja se sice naucil kupovat kvalitnejsi klavesnice ale stejne je casto menim kvuli klavesam WASD a mezernik. Jednou za cas 8 atmosver + hadr a tot vse.
A kdyz tak koukam do case tak me asi ceka zase cisteni radiatoru.
Jiziii (796)|26.5.2008 18:31
Sem jednou takhle potřeboval něco slepit a měl se zaschlej vteřinák tak mě nenaapadlo nis lepšiho nez do vteřináku píchout špedlikem.
A pak přišla ta osutová vteřina kdy sem zarazil špendlik - dodnes mám bílej flek na stropě musel sem se nechat ostříhat a klávesy od backspce až po 0 mám ulepený od lepidla a někde sem to teda seškrabal když to šlo ale co nešli sem musel zalepit nálepkama bře mě to štvalo
Z toho ponaučení - Zaschlý sekundový lepidla radši vyhoďte!
:-D
Marty363 (115)|26.5.2008 21:46
Amen bratře stejně je to dobre jenom na prsty to ku**a vim o čem mluvim ;)
xxviktor (406)|19.8.2008 12:36
Je sranda takovy věci čistit-strčit do vnitrř hadicu od vysavače-nastavit opačnej chod- utect a rychle, bo zatmění hadr:) BTW abyste neměli na klavesnici pět toaletních prkýnek, tak si myjte po WC ruce:)
Sieben (513)|20.8.2008 09:42
vysavač je slabej...zkus někdy kompresor..ten ten tlak má mnoohem větší:D:D:D :thumb a to je fakt zábava..takovej 7let nečištěnej PC... lahůdka:D

ad špinavá klávesnice: vědci zjistili, že klávesnicej e mnohem špinavější ne záchod...takže by to mělo být naopak..nechcete-li mít špinavý záchod, myjte si po použití klávesnice ruce:D:D:D :thumb