reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síť v Win XP Prof/Home

Sieben (513)|3.3.2008 18:11
Nazdar, mám v práci menší problém (jak jinak:) )

SPočívá v tom, že některé PC vidí jiné - můžou prohlížet místa v síti, vidí více skupin než tu svou(máme 3 v práci) ale některé PC prostě nemůžou. Nahlásí to, že nemaj oprívnění, nebo nějakou takovou blbou hlášku a prostě se nedostanou na seznam skupin v síti, popřípadě zorazí jen tu jejich vlastní, ale dovnitř je nepustí.

Přitom když dám vyhledat nějaký PC v síti tak ho najdou a připojí se na něj, stejně tak i připojené síťové disky, tohle funguje na všech PC.

Co to může být?
Firewal je od esetu (NOD32 Smart Security BE) a je na všech PC nastavenej stejně. Z 80% tam sou XP Profíky, ale dělaj to jak Pro tak Home verze.

Pls o radu jak dobře nastavit síť v XPčkách, protože mě pak furt jen nadávaj :) ale já jim nevysvětlím, že za to nemůžu, že to doteď jelo a najednou to nejede, když daj restart, tak to třeba jede..třeba ne. achjo:(
Jinak switche co máme:
D-link DFL-800 - router,firewal 7+1p,+2Wan
D-Link switch -nevim přesně značení,jede v pohodě 16p
TP-link -switch 8p
D-link switch 16p
Nefro (222)|3.3.2008 20:47
Bude to určite robiť ESET. Ja mám doma tri PC a tiež sa len dva PC vidia. Tretí ich vidí aj sa na ne dostane ale zbytok ho nevidí. Skúšal som sa pohrať s ESETom a treba ho nastaviť na zdieľanie v sieti a Tiež treba v systéme nastaviť COMPUTER DESCRIPTION. Je to neaké meno PC. Môže byť aj to isté meno, aké je Computer Name. Mne to pomohlo ale nie úple.
mech13 (5526)|3.3.2008 20:51
no me se doma sit chova podobne i bez eset... kdyz dam primo jmeno PC do adresy tak to jede, vyjmecne musim napred ping a pak zadat jmeno
pas!k (3765)|3.3.2008 21:42
Pomahalo mi kdysi pridat pocitac do skupiny pomoci toho windowsackyho wizardu ..
Sieben (513)|3.3.2008 23:07
2Nefro: to vlákno sem četl, dřív než sem položil dotaz, vím o tvém problému:)

Eset to nedělá, protože doteď to nedělal...včera sem vyměnil router, nastavil statický IP adresy(předtím byly dynamicky-skoro:) ) a teď blbne pár PC ...z cca 25 PC v síti to dělá asi 4, aler PROČ? z každé skupiny je to min. 1PC

PC se jmenujou jinak než je uživatelské jméno a jede to stejně - to je k Nefrovi

net wizard od winů..no to sem nezkoušel a ani nechcu, ale asi to udělám, a kompletně předělám skupiny aby v nich byl nějakej systém.
Nemám rád Win XP a jejich síť:( naho*no :cry třeba se tu ukáže RH a pomůže:) -no spam
___
Ale no tak pánové, snad máte zkušenosti se síťováním ne? tak šup šup nasypte mi semka svoje rady ať se zas něco přiuřím, nebo si budu muset přečíst nějakou knížku o XPčkách:)
jroman (25)|4.3.2008 03:48
Zkusil bych zkontrolovat jestli jsou na těch problémových počítačích nastavený následující věci (předpokládám, že asi budou, ale kdyby náhodou něco vypadlo):

ve Vlastnostech síťového připojení
- Klient sítě Microsoft
- Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft
- Povolit rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP (Protokol sítě Internet (TCP/IP)-Vlastnosti-Upřesnit-karta WINS)

- Povolit výjimku ve firewalu pro Sdílení souborů a tiskáren (porty 137,138,139,445)

ve Správě počítače-Služby
- Mít spuštěnou službu Prohledávání počítačů


Teoreticky v síti P2P dělá jeden počítač Master Browsera a udržuje seznam jednotlivých názvů. Který to je se určuje automaticky, najít se dá např. zadáním příkazu "nbtstat -n" (příp. "nbtstat -a vzdaleny_nazev_pc" nebo "nbtstat -A IP_vzdaleneho_PC"). Master Browser obsahuje řádek ..__MSBROWSE__.<01>

Takže pokud se nějaký počítač nezobrazuje v Místech v síti, zkusil bych ještě ověřit NetBIOS spojení na Master Browsera, např. pomocí programu Wireshark (akorát teda není moc jednoduchý se v tom vyznat).
Nefro (222)|4.3.2008 18:29
[QUOTE=Sieben;96716]2Nefro: to vlákno sem četl, dřív než sem položil dotaz, vím o tvém problému:)

Eset to nedělá, protože doteď to nedělal...včera sem vyměnil router, nastavil statický IP adresy(předtím byly dynamicky-skoro:) ) a teď blbne pár PC ...z cca 25 PC v síti to dělá asi 4, aler PROČ? z každé skupiny je to min. 1PC

PC se jmenujou jinak než je uživatelské jméno a jede to stejně - to je k Nefrovi
)[/QUOTE]

V práci máme Linux a Solaris a tam sa niečo také stať nemôže. Win sme neskúšali a vlastne ani nechceme. Skús ešte kontaktovať ROBKY-ho. Má viac skúsenosti so sieťami ako ja.
Nefro (222)|9.3.2008 16:10
Už som to poriešil. Pozri sa tuto: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14362&page=2
Nechápem ako som to mohol prehliadnuť.