reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL modem na 2 PC, jaký ?

Andrasin (92)|4.3.2008 18:51
Zdravím, můj starý modem Well Asu 8000 uz totalne doslouzil a poohlizim se tedka po nejakem novem reseni, potrebuju Ethernet adsl modem na kterem by chodilo pripojeni 4Mb/s 256Kb/s, proste klasika ... Potrebuju to ale nasdilet na jeste jeden pc, ale ne krizenne a taky to nema byt moc drahe :) Koukal jsem na Asus AM602, jenze ma jen jeden Ethernet a musel bych asi porizovat switch, aby to nemuselo byt spojenne krizenne. pak jeste na Edimax AR-7084B, ten ma myslim 4x Ethernet, takze tam uz by v tomhle snad nemel byt problem. Ale nevim, moc se v tomhle nevyznam. Muzeme mi tedy nekdo neco doporucit, nebo vyvratit ty dva co jsem napsal vys ? Diky :)
matyyy (2527)|4.3.2008 19:02
jo ten edimax bude na to co si popsal stacit
eraser (0)|5.3.2008 09:41
Doporučujem ti šikovné riešenie v podobe 3COM OfficeConnect ADSL Wireless 54 Mbps 11g Firewall Router.
Andrasin (92)|5.3.2008 17:48
Diky za doporuceni, ale to je pro me zbytecny prepich, me staci neco obyc, jako je treba ten Edimax :)
Andrasin (92)|7.3.2008 17:52
Zdravím koupil jsem nový modem Edimax AR-7084B, který mi byl poskytovatelem označený jako kompatibilní (Volný ADSL 4Mb/s), je připojený přes Ethernet, nakonfiguroval jsem ho přesně podle požadavků poskytovatele, nastavení vždy skončí úspěchem, ale když chci komunikovat přes internet, načítá se načítá ... ale nic se nenačte. Kde může být chyba ?
eraser (0)|7.3.2008 21:10
Ak neuvedieš nič ďalšie, tak ti fundovane neporadí nikto a hádzať sem kvantum dohadov je neefektívne a neprehľadné. Takže by neškodilo, keby si popísal všetko, čo sa dá, najmä nastavenie routovania a jednotlivých počítačov - TCP/IP vlastnosti.
Andrasin (92)|8.3.2008 14:33
JJ sorry za to druhé téma. Podle providera mám nastavit VPI: 8, VCI:48, přístupový protokol: PPPoA VC-MUX, pak přihlašovací údaje. Přesně takhle jsem to nastavit v průvodci po připojení routeru. V nastavení TCP/IP mám mít Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky a to tam také mám.
eraser (0)|8.3.2008 15:27
OK, to sú ADSL parametre pre pripojenie sa k providerovi, teraz je tu však ďalší bod a tým je tvoja lokálna sieť, resp. NAT, ktoré by mal zabezpečovať daný ADSL modem/router. A preto potrebujem vedieť internú adresu tvojho routera a taktiež IP nastavenia počítačov v sieti, vrátane masky, brány, DNS.
Andrasin (92)|9.3.2008 14:00
Ok, hele je to tězké, ja jsem nikdy nic ohledně sítí nedělal, takže pořádně nevím co po mě chceš. Jediné co mě napadlo je vytahnout nějaké údaje z administrace routeru. A ty jsou tady:
http://img187.imageshack.us/img187/3700/adminch9.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/7900/admin2mx4.jpg

Jestli to není to co chceš, můžeš mě pls zkusit trochu navést ? V sítích jsem fakt lama.
mech13 (5526)|9.3.2008 14:19
skus se inspirovat zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9234
neco jako ten prvni obrazek - hlavne nastaveni jednotlivych PC. treba ty mas PC s adresou 192.168.2.15 maska 255.255.255.0, vychozi brana je 192.168.2.1... a tak u vsech pocitaci na siti + jak jsou asi zapojene kabelama - primo do modemu, jeden primo, dva pres switch...
matyyy (2527)|9.3.2008 14:31
ihmo chyba je v Connection Type
ja mam pppoe

interface setup -> internet -> Encapsulation -> ISP : prepnout na PPPoA/PPPoE
Andrasin (92)|9.3.2008 15:52
Hmm s tim protokolem (zkousel jsem vsechny 4), sem si ted jeste prohlizel tu administraci a nejak se to nastaveni netu neshoduje s tim, co jsem zadal v pruvodci. V pruvodci, hned na zacatku mam vybrat mezi: Dynamicka IP, Staticka IP, PPPoA/PPPoE nebo rezim mostu. Volil jsem tedy třetí možnost. Ale kdyz se ted koukam do te administrace, je tam nastaveny rezim staticke IP. Kdyz to tam prepnu na PPPoA/PPPoE a nastavim tam prihlasovaci udaje a vsechno nezbytne a pokusim se to ulozit, tak to po me jeste chce nastavit IP adresu, masku a branu poskytovatele, jenze to mam podle poskytovatele nechat prazdne. Na obrazku dole jsem to zkusil trochu znazornit:
http://img410.imageshack.us/img410/4053/sitdz1.jpg

Vysvetleni: cast vlevo jak to vypada po probehnuti pruvodce a kdyz oznacim PPPoA/PPPoE tak se to navic rozvine o tu cast vpravo. No a tam si nevim rady s temi adresami.
matyyy (2527)|9.3.2008 16:36
[QUOTE=Andrasin;98398]Hmm s tim protokolem (zkousel jsem vsechny 4), sem si ted jeste prohlizel tu administraci a nejak se to nastaveni netu neshoduje s tim, co jsem zadal v pruvodci. V pruvodci, hned na zacatku mam vybrat mezi: Dynamicka IP, Staticka IP, PPPoA/PPPoE nebo rezim mostu. Volil jsem tedy třetí možnost. Ale kdyz se ted koukam do te administrace, je tam nastaveny rezim staticke IP. Kdyz to tam prepnu na PPPoA/PPPoE a nastavim tam prihlasovaci udaje a vsechno nezbytne a pokusim se to ulozit, tak to po me jeste chce nastavit IP adresu, masku a branu poskytovatele, jenze to mam podle poskytovatele nechat prazdne. Na obrazku dole jsem to zkusil trochu znazornit:
http://img410.imageshack.us/img410/4053/sitdz1.jpg

Vysvetleni: cast vlevo jak to vypada po probehnuti pruvodce a kdyz oznacim PPPoA/PPPoE tak se to navic rozvine o tu cast vpravo. No a tam si nevim rady s temi adresami.[/QUOTE]
nastav
interface setup -> internet ->
Encapsulation na PPPoA VC-MUX (jak si psal nahore)
Connection Setting -> Connection : Always On (Recommended) (to neni zas tak moc dulezity)
IP Address -> Get IP Address : Dynamic
eraser (0)|9.3.2008 16:41
Keď sa pozriem na ten obrázok admin2mx4.jpg, tak vidím WAN rohranie, ktoré má Connection type statickú adresu, mal by si zvoliť dynamickú - sitdz1.jpg - Get IP Address - Dynamic. A encapsulation nechaj na PPPoA/PPPoE.
Andrasin (92)|9.3.2008 17:05
Hmm, tak to nejde ani s tou dynamickou IP.
Andrasin (92)|10.3.2008 20:48
Ma nekdo naky dalsi napad ? Uz se chystam sem pozvat nakeho toho jejich technika, coz mi doporucily po telefonu. Jeste aby nedoporucily, kdyz to chtej money :)