reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dostupnost signálu

OldaRiha (30)|5.3.2008 09:00
Dobrý den. Potřebuji se zeptat, jestli bude fungovat níže aviziovaná síť, pouze pro přenos internetu.

Jedná se o síť mezi panelovými domy, cca 40-50m vzdálené místnosti horizontálně, a vertikálně to dělá na výšku jednoho patra (+-2m).

Jako AP zdroj je tento routr: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=26 a bude soazen touto anténou: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=931 a následně signál budu přijímat na tento routr: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=486 .

Můj přijímač bude na parapetu okna, takže uvidím do chodby druhého domu a zároveň na vstupní dveře za kterými bude vysílač. Bude toto spojení fungovat?

Nemám zkušenosti s WiFi sítěmi. děkuji
OldaRiha (30)|5.3.2008 09:30
[QUOTE=OldaRiha;97055]Dobrý den. Potřebuji se zeptat, jestli bude fungovat níže aviziovaná síť, pouze pro přenos internetu.

Jedná se o síť mezi panelovými domy, cca 40-50m vzdálené místnosti horizontálně, a vertikálně to dělá na výšku jednoho patra (+-2m).

Jako AP zdroj je tento routr: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=26 a bude soazen touto anténou: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=931 a následně signál budu přijímat na tento routr: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=486 .

Můj přijímač bude na parapetu okna, takže uvidím do chodby druhého domu a zároveň na vstupní dveře za kterými bude vysílač. Bude toto spojení fungovat?

Nemám zkušenosti s WiFi sítěmi. děkuji[/QUOTE]


Vzdálenost cca 50m
kane.shw (1231)|5.3.2008 09:33
No tak s tou vzdáleností a umístěním těch dvou bodů se mi to nechce líbit :( Zvláště ten napravo, přes několik stěn... Jestli máte paneláky prošpikované roxorem, nevim, nevim. Co na to říká Google? :notsure

Narychlo jsem vygúglil tohle, ale číst se mi to fakt nechce ;) Třeba ti to k něčemu bude :thumb
OldaRiha (30)|5.3.2008 09:51
[QUOTE=kane.shw;97066]No tak s tou vzdáleností a umístěním těch dvou bodů se mi to nechce líbit :( Zvláště ten napravo, přes několik stěn... Jestli máte paneláky prošpikované roxorem, nevim, nevim. Co na to říká Google? :notsure

Narychlo jsem vygúglil tohle, ale číst se mi to fakt nechce ;) Třeba ti to k něčemu bude :thumb[/QUOTE]

Mě by spíš zajímalo, jestli má někdo podobně nakonfigurovanou síť, ale právě mi přišla 10dB anténa, tak to co nejdříve vyzkouším a uvidím, popřípadě to bude řešit dále.

PS: Ano, stěna tam je, ale celý schodišťový prostor je prosklený, tak snad se to chytne...
mech13 (5526)|5.3.2008 11:33
minimalne bych tam dal nejaky smerovy anteny

na vsesmery to imho sotva chytnes
eraser (0)|5.3.2008 16:06
Nezabúdaj na EU normu 20 dBm, naviac silnou všesmerovkou zahnusíš okolie. Bohato by stačila 5 dBm vonkajšia všesmerová anténa a ako radí mech13, klienti by používali smerové antény. Avšak priama viditeľnosť je nutná, takže si neviem predstaviť, akoby si to riešil v tých dvoch barákoch, najmä pokiaľ chceš napojiť i susedov.
OldaRiha (30)|7.3.2008 11:03
[QUOTE=eraser;97173]Nezabúdaj na EU normu 20 dBm, naviac silnou všesmerovkou zahnusíš okolie. Bohato by stačila 5 dBm vonkajšia všesmerová anténa a ako radí mech13, klienti by používali smerové antény. Avšak priama viditeľnosť je nutná, takže si neviem predstaviť, akoby si to riešil v tých dvoch barákoch, najmä pokiaľ chceš napojiť i susedov.[/QUOTE]

Takže když je mezi námi okno, exteriér, okno, zed dveře, tak není šance se na sebe připojit pomocí antén umístěných v interiéru? Podotýkám, že jde pouze o přenos internetu. Můj router má cca 5dB anténu a druhý router má 10db anténu. Obojí všesměrovky.
kane.shw (1231)|7.3.2008 11:26
[QUOTE=OldaRiha;97676]Takže když je mezi námi okno, exteriér, okno, zed dveře, tak není šance se na sebe připojit pomocí antén umístěných v interiéru? Podotýkám, že jde pouze o přenos internetu. Můj router má cca 5dB anténu a druhý router má 10db anténu. Obojí všesměrovky.[/QUOTE]

...určitě bych volil směrovky a určitě bych je dal za okna, na přímou viditelnost...

V nějakém obchodě se domluvit nemůžeš, že bys to jen prubnul s těmi všesměrovkami (i když na 90% to obstojně nedají - ale zkus) a pak bys to případně vyměnil za nějaké směrovky? :notsure
OldaRiha (30)|7.3.2008 11:32
[QUOTE=kane.shw;97688]...určitě bych volil směrovky a určitě bych je dal za okna, na přímou viditelnost...

V nějakém obchodě se domluvit nemůžeš, že bys to jen prubnul s těmi všesměrovkami (i když na 90% to obstojně nedají - ale zkus) a pak bys to případně vyměnil za nějaké směrovky? :notsure[/QUOTE]

Tak tu 10db anténu už mám doma, musel jsem ji objednat z netu, a platí snad všude, že do 14 dnů můžu vrátit, ale poštovné je pasé, nvadí. Další věc je, že já můžu dát anténu za okno, ale kolega ne, jelikož má okna orientované na opačnou stranu než já, z toho plyne, že by musel tahat anténu přes chodbu a naslédně za okno chodby. Jelikož oba bydlíme v panelácích, kde je cca70 lidí nevěřím, že by to tam dlouho vydrželo (Mám na mysli anténu a případnou kabeláž na chodbě).
Opravdu není možné jiné řešení?
kane.shw (1231)|7.3.2008 11:50
[QUOTE=OldaRiha;97691]Tak tu 10db anténu už mám doma, musel jsem ji objednat z netu, a platí snad všude, že do 14 dnů můžu vrátit, ale poštovné je pasé, nvadí. Další věc je, že já můžu dát anténu za okno, ale kolega ne, jelikož má okna orientované na opačnou stranu než já, z toho plyne, že by musel tahat anténu přes chodbu a naslédně za okno chodby. Jelikož oba bydlíme v panelácích, kde je cca70 lidí nevěřím, že by to tam dlouho vydrželo (Mám na mysli anténu a případnou kabeláž na chodbě).
Opravdu není možné jiné řešení?[/QUOTE]

njn, těch sousedů jsem se bál, a pochybuju, že jsou to tak dobří sousedi a nechali by tě to vést přes jejich byt ;)
johny__g (6387)|7.3.2008 11:55
[QUOTE=OldaRiha;97691]Tak tu 10db anténu už mám doma, musel jsem ji objednat z netu, a platí snad všude, že do 14 dnů můžu vrátit, ale poštovné je pasé, nvadí. Další věc je, že já můžu dát anténu za okno, ale kolega ne, jelikož má okna orientované na opačnou stranu než já, z toho plyne, že by musel tahat anténu přes chodbu a naslédně za okno chodby. Jelikož oba bydlíme v panelácích, kde je cca70 lidí nevěřím, že by to tam dlouho vydrželo (Mám na mysli anténu a případnou kabeláž na chodbě).
Opravdu není možné jiné řešení?[/QUOTE]

Tak jestli to už máš doma tak to zkus a uvidíš, ale asi bude problém s tím že je to panelák. Panel = ocelová armatura ve zdech, a to ten signál dost ztlumí. Takže svoji anténu dej za okno a kolega může zkusit jaký má signál.
OldaRiha (30)|11.3.2008 12:06
[QUOTE=johny__g;97705]Tak jestli to už máš doma tak to zkus a uvidíš, ale asi bude problém s tím že je to panelák. Panel = ocelová armatura ve zdech, a to ten signál dost ztlumí. Takže svoji anténu dej za okno a kolega může zkusit jaký má signál.[/QUOTE]

Takže jsem to vyzkoušel a situace byla následující..
Jako AP GETWAY byl tento router http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=403 ale s 10dB anténou, a jako klient tento: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=26 s 5dB anténou. Výsledek byl takový, že se povedlo navázat spojení, ale neběžel internet. Další věc je, že když jsem se přemístil do svého bytu (naproti přes barák) byl signál v rozmezí 10-15%! Fungoval by vůbec internet na takovém signálu? Děkuji za rady a tipy.
eraser (0)|11.3.2008 22:03
Mal by fungovať a over si rýchlosť pripojenia...
OldaRiha (30)|13.3.2008 09:20
[QUOTE=eraser;99244]Mal by fungovať a over si rýchlosť pripojenia...[/QUOTE]

Jak si mám ověřit rychlost připojení, když navážu síť, ale nejde internet?! V em může být problém, nastavoval mi ty routery kolega, co se v tom vyzná podsatně víc než já, ale taky neví..

Sehnal jsem si 12dB anténou (směrovku) s konektorem přímo na router, je lepší ji dát na vysílač nebo přijímač?
Ještě jednou opakuji že vysílač má 10dB všesměrovku a je v interiéru obkopen stěmani, a prijímač mám5db anténu, taktéž všesměrovku, která je za oknem a vidí na stěnu sousedního baráku.
eraser (0)|13.3.2008 10:46
Ak sa na router pripája viacero ľudí, tak je logické, že smerovka musí byť u klientoch.

Rýchlosť si môžeš overiť tým, že sa pozrieš na status daného wifi pripojenia, je to síce len teoretická hodnota, no určitú výpovednú hodnotu to má.
johny__g (6387)|13.3.2008 11:59
Já jsem to pochopil tak, že jde jen o spojení dvou zařízení (dvou uživatelů), takže bych dal směrovku spíš na vysílač místo té 10 dB a tu naopak dal na přijímač místo té 5 dB.