reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kontrola logu

haniccka (77)|5.3.2008 10:08
ahoj, prosím odborníky o kontrolu logu, poslední dobou mi dost často zmrzne pc, někdy na chvíli, někdy na delší dobu, jindy ho musím natvrdo restartovat. Mám antivir NOD32, Pentium4 2,8GHz, 2,5 G ram. Kdo poradí kde je chyba .. :confused:
Screenshot 2008-03-05_10-05-17.jpg
johny__g (6387)|5.3.2008 10:11
Memtest je OK? Vidím 2,5 GB RAM, to bude asi nakombinováno z několika různých modulů, ne?
Mungo (35)|5.3.2008 10:45
57 běžících procesů mi na stárnoucí P4 připadá moc, zkusil bych pročistit Startup
haniccka (77)|5.3.2008 12:25
[quote=johny__g;97079]Memtest je OK? Vidím 2,5 GB RAM, to bude asi nakombinováno z několika různých modulů, ne?[/quote]

No ještě před týdnem jsem tam měla pouze 512mb, podědila jsem po kolegovi. A protože byl pomalej a občas se sekal, pak rozeběhl, tak jsem si říkala, že přidám paměť, aby mohl protlačit víc dat, ale sice se zrychlil, ale seká se čas od času stále. Takže v tuto chvíli tu mám 2x1gb a 512mb. Vše stejná frekvence i takt. Od kingstone. Tím to asi nebude :( Ale čím to bude nevím.. zatím
haniccka (77)|5.3.2008 12:26
[quote=Mungo;97086]57 běžících procesů mi na stárnoucí P4 připadá moc, zkusil bych pročistit Startup[/quote]

Mno, něco jsem smázla, ale u většiny (no ne většiny, ale je toho dost) ani nevím co je to za prográmek, takže tady by se mi možná hodila nějaká ta rada.
husky14 (4214)|5.3.2008 12:34
[QUOTE=haniccka;97120]Mno, něco jsem smázla, ale u většiny (no ne většiny, ale je toho dost) ani nevím co je to za prográmek, takže tady by se mi možná hodila nějaká ta rada.[/QUOTE]V tomhle pripade nejlepsi rada je Google, po jednom ty procesy hledat a pokazdy se ptat, co to je, proc je to spusteny a jestli je nutny, aby to bezelo zrovna na mym PC....
matyyy (2527)|5.3.2008 12:39
stahni si procexp ten umi zobrazovat vic udaju (treba historii vyuziti procesoru nebo nejaky zadkladni popis procesu)
hledat jednotlivy procesy pres google je o nervy diky asi milionu webu ktery maj ty jejich super scany a cokoliv je podle nich nebezpecny
Mungo (35)|5.3.2008 13:23
takhle na dálku těžko říct, nevim co všechno přesně používáš, ale určitě ti nemusí pořád běžet office, skype...
zapneš si je až bude potřeba

taky můžeš zkusit vyčistit registry, doporučuju Tune Up Utilities 07/08, konkrétně funkci Registry Cleaner
zároveň v Process Manageru uvidíš co ti právě běží a nějaké detaily k tomu
haniccka (77)|7.3.2008 07:48
díky všem.. mrknu na to a vyhodím hooodně dlouho nepoužívané prográmky :) díky
trodas (1753)|7.3.2008 22:10
V takovem mnozstvi podezrelych procesu musi nutne dochazet ke kolizim. Treba ten CTF monitor je rozumny vypnout... etc. Taskman by mel vypadat spis takto:



Procistil bych vsechno, co se spousti po stusteni pocalu take. K tomu je super StartupControl panel:



http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml a povypinat vsechny nezadouci programy, jenz maji snahu se spoustet pri startu windows. Pro upresneni, vycet programu, jenz se spousti me:
HKLM / Run:
Logitech Utility - pro mou logitech mysku MX510 (neni treba, kdyz nepouzivate jeji pridavne tlacitka/funkce)
NvClpDaemon - standardni kdyz mate nVidia grafiku
Tweak UI - kdyz mate nektere vlastnosti systemu tweaknute pres Tweak UI ;) (po nakonfigurovani mozno vypnout!)
Startup (common)
- nic! -
Startup (user)
Folding - tady se objevi vse, co je v Nabídce start/Programech/Po spuštění :)
HKCU / Run
IE New Window Maximizer - dobra utilitka na maximalizaci IE oken ( http://www.jiisoft.com/iemaximizer/download.htm ) - kdyz jsem jeste pouzival IE...
internat.exe - to je standardni windows task, bez nej vam zmizi dole na liste identifikace klavesnice (typicky CS/EN) - jen v Win2k!
Run Once
- nic - (vyuzivaji instalacni programy, ale kontrolujte, tady se instaluje mallware!)
Deleted
- nic - (mam to vycisteno :lol: )

...pokud se i spousti cokoliv jineho, doporucuji to smazat v Startup Control pannelu a restartovat ;) Pokud bude stale vse fungovat jak ma, vymaz to i z Deleted ;)
Mungo (35)|8.3.2008 10:13
to trodas:
Přesně tak, nad 30 procesů po spuštění je moc:) Při vypnutí všech zbytečných procesů se dá dosáhnout jen asi 14.
haniccka (77)|10.3.2008 16:07
to trodas: díky, takhle nějak jsem si tu radu představovala. Sama vím, že toho mám spuštěného víc než je zdrávo, ale když nevím co spuštěné být musí a co ne, tak to je pak těžký něco vypínat :) no zkusím to postupně a uvidíme co z toho bude :)
Xaim (29)|11.3.2008 21:31
Kromě zmiňovaného Process Exploreru, bych doporučil použít i Autoruns (vše od [SIZE=-1]sysinternals) kde je přehledná administrace autoruns. Pro výpis logu co běží v PC nestačí jen screeshot "spravce úloh", ale je to komplexnejší več a je třeba dohledat i další věci nebo použít třeba [/SIZE]HijackThis.