reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konfigurace routeru

Petrssn (4)|5.3.2008 16:11
Vytvoril jsem si domaci WiFi sit pomoci routeru (+ PC+ notebook), vse fungovalo dobre. Z niceho nic to ale prestalo fungovat. Hlavne neslo nakonfigurovat router (prihlasit se na jeho setup stranku). Neslo mi to ani z jednoho pocitace. tak jsem router reklamoval. Rekli mi, ze jim na prodejne to bezproblemu fungovalo, ale i prsto mi jej vymenili za novy. Tak jsem to zkusil doma pripojit a jsem tam, kde jsem byl. Opet mi nejde se ani prihlasit na setup stranku routeru a to ani po jeho restartu. Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiim o pomoc. Diky
Encore1106 (424)|5.3.2008 16:32
Máš nastavenou IP adresu PC stejnou(až na poslední číslice), jako má router?

Například aby ses dostal do setupu routeru, musíš zadat do prohlížeče IP adresu 192.168.100.252. Předtím ale musíš nastavit v Síťová připojení > Připojení k místní síťi (to co používš pro připojení) > Vlastnosti > Karta "Obecné" > Protokol síťe Internet (TCP/IP) > Vlastnosti > Karta "Obecné" > Označit "Použít následujívcí nastavení:" IP adresu například 192.168.100.12 (první 3 skupiny číslic se musí shodovat s adresou routeru).

Nejspíš ti po tomhle nastavení nepojede internet, ale zato se dostaneš do setupu routeru. Až si nastavíš v routeru to, co potřtebuješ, tak nastavíš zpět "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky". Internet ti pojede, ale už se zase nebudeš moct dostat do routeru, dokud předchozí postup nezopakuješ.
dkas (193)|5.3.2008 17:04
Přesně tak, musíš mít nastavený stejný rozsah IP adres v PC, ze kterého na router přistupuješ jako má defaultně nastaven router. Pokud tedy pak routeru IP nezměníš. Doporučuju ještě router resetovat do defaultu (někde by na něm měl být resetovací "čudlík")
Sieben (513)|5.3.2008 17:17
no dedukcí bych řekl, že asi ví jak se připojit k routru, když ho zvládnul předtím sám nastavit(ale jak kvlaitně...to nikdo neví:) )

jinak RTFM ..neboli přečti si manuál k routru, napiš jak máš nastavený IP adresy(např. jakou má tvůj PC, atd) a taky bys mohl napsat, o jakej router se jedná:) abychom nemuseli vařit jen z vody
Petrssn (4)|5.3.2008 20:45
[QUOTE=Encore1106;97177]Máš nastavenou IP adresu PC stejnou(až na poslední číslice), jako má router?

Například aby ses dostal do setupu routeru, musíš zadat do prohlížeče IP adresu 192.168.100.252. Předtím ale musíš nastavit v Síťová připojení > Připojení k místní síťi (to co používš pro připojení) > Vlastnosti > Karta "Obecné" > Protokol síťe Internet (TCP/IP) > Vlastnosti > Karta "Obecné" > Označit "Použít následujívcí nastavení:" IP adresu například 192.168.100.12 (první 3 skupiny číslic se musí shodovat s adresou routeru).

Nejspíš ti po tomhle nastavení nepojede internet, ale zato se dostaneš do setupu routeru. Až si nastavíš v routeru to, co potřtebuješ, tak nastavíš zpět "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky". Internet ti pojede, ale už se zase nebudeš moct dostat do routeru, dokud předchozí postup nezopakuješ.[/QUOTE]

Tak jsem to zkusil a nic... :)
zkousel jsem uz od pocatku nastavovat podle navodu, primarne vse fungovalo (ale nevim proc prestalo), router mam ovislink AirLive MIMO-G WMM-3000R.
Menil jse nastaveni pripojeni k mistni siti at jiz podle navodu k routeru, nebo ziskat automaticky...a nic :-(
Router jsem samozrejme i resetoval.