reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pripojeni notebooku - (**vyriešené**)

Rastty.m (7)|6.3.2008 10:10
Poradte mi prosim, jak pripojit notebook. Doma mam pripojen pc pres kabel, pripojeni je vazano na ip adresu sitovky.Slo by udelat,abych kabel jen prepojil do notebooku a bezel mi net? Diky
kane.shw (1231)|6.3.2008 10:15
Co třeba router? Ať už drátový, či rovnou WIFI?
tgfh (2985)|6.3.2008 10:16
Chceš jako připojit notebook k internetu jo? Pokud máš připojení k internetu vázanou na MAC adresu síťovky (na PC), tak na notebooku to nepojede, leda mít v PC 2 síťovky a do druhé připojit notebook, pak by to mělo teoreticky šlapat i na notebooku.
Rastty.m (7)|6.3.2008 10:18
[QUOTE=kane.shw;97353]Co třeba router? Ať už drátový, či rovnou WIFI?[/QUOTE]

Diky, router to vim,ale neslo by to jinak,abych nemusel router kupovat? Slysel jsem neco o naklonovani sitove karty,ale nic o tom nevim.
kane.shw (1231)|6.3.2008 10:19
[QUOTE=tgfh;97356]Chceš jako připojit notebook k internetu jo? Pokud máš připojení k internetu vázanou na MAC adresu síťovky (na PC), tak na notebooku to nepojede, leda mít v PC 2 síťovky a do druhé připojit notebook, pak by to mělo teoreticky šlapat i na notebooku.[/QUOTE]

Šlapat by to mělo, jen když to potáneš přes PC, tak to PC budeš muset mít zapnuté, ne?
johny__g (6387)|6.3.2008 10:21
Ano, jde to, stačí nastavit stejnou IP. Ale možná je to vázáno na MAC adresu, tu lze ale změnit taky.

http://www.netuj.cz/bezpecnost-sprava-pc/jak-zmenit-mac-adresu

Edit: A pokud chceš mít zároveň internet na PC i NTB, tak jedině dát do PC 2 síťovky a nasdílet připojení.
tgfh (2985)|6.3.2008 10:21
[quote=kane.shw;97359]Šlapat by to mělo, jen když to potáneš přes PC, tak to PC budeš muset mít zapnuté, ne?[/quote]
No jistě.

[quote=johny__g;97363]možná je to vázáno na MAC adresu, tu lze ale změnit taky.
http://www.netuj.cz/bezpecnost-sprava-pc/jak-zmenit-mac-adresu[/quote]
To jsem ani nevěděl. Pokud to funguje tak jsi vpohodě ;)
johny__g (6387)|6.3.2008 10:43
Já osobně měnil MAC adresu změnou v registrech, úspěšně (win 98). Jak jsem vyčetl, může se to lišit podle typu síťovky, třeba kolega na Linuxu vyzkoušel asi tři než našel takovou, pro kterou byly bez problémů ovladače a zároveň šla změnit MAC adresa. Většinou není problém u síťovek Realtek, jak je to s 3COM jsem nezkoušel.
Rastty.m (7)|6.3.2008 11:23
[QUOTE=johny__g;97363]Ano, jde to, stačí nastavit stejnou IP. Ale možná je to vázáno na MAC adresu, tu lze ale změnit taky.

http://www.netuj.cz/bezpecnost-sprava-pc/jak-zmenit-mac-adresu

Edit: A pokud chceš mít zároveň internet na PC i NTB, tak jedině dát do PC 2 síťovky a nasdílet připojení.[/QUOTE]

Diky moc, zmenil jsem to v registrech a uz to slape. Dekuji vsem za ochotu !!!
Mazount (1)|21.3.2008 01:12
Zdravim vsechny. Prosim o radu. Mám stolni PC a notebook. Ke stolnimu PC mám na jednu síťovku připojený internet pomocí modemu a na druhou notebook kříženým kabelem. Potřebuji aby mi šel net i na notebooku. Mám ručně nastavené IP, pingujou si, viděj na sebe, funguje i sdílení souborů ale na notebooku proste net nebezi:-(. Na PC mám nasdílené připojení k internetu. Neporadil by mi s tím někdo? Můžete klidně na ICQ...děkuju za odpoveď!!
P@pi (1519)|21.3.2008 09:32
A není nasdílený internet pro jiné připojení? Já např. mám sdílený internet přes Wi-Fi a dříve se mi tam cpal Ethernet a neběželo to.

Na nasdíleném PC se mi objevuje Internetová brána v síťových připojeních (Název počítače: Název Internetu). Ta by tam asi také měla být, je tam?