reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zapojit 3 Monitory na 1 pc

noegoncz (319)|6.3.2008 11:35
Zdravím,
Potřeboval bych radu jak zapojit 3 monitory do 1 PC nejjednoduší (nejlevnější) cestou. Sestavu mám v podpisu. Vize je taková,že chci mít uprostřed širokoúhlý 20" monitor.Vlevo a vpravo po jednom 19" monitoru. V tuto chvíli mám na GK (8800GTS) zapojeny dva monitory (ASUS PW201 wide 20" uprostřed + Neovo F-419 19" vpravo). Potřebuji to jen pro práci, ne pro hraní her, tam mi samozřejmně stačí jen jeden. Tj jestli stačí zakoupit nějakou starší GK do PCI slotu a na ni zapojit pouze ten poslední třetí monitor,nebo jestli musím koupit tu samou GK co už mám za zapojit to do SLI (přičemž desku mám na Crossfire,takže bych asi musel měnit :( ) Případně ještě jinak.
Otázka je taková,jaké je nejschůdnější funkční zapojení. Nemáte někdo zkušenosti ? samozřejmně nechci klonovat obraz,ale mít ,,širší,, plochu. Za každou radu budu vděčný.Snad jsem napsal vše potřebné. Díky
johny__g (6387)|6.3.2008 11:44
Mělo by to jít s nějakou PCI grafikou, na zkoušku můžeš zkusit nějakou S3 Trio64 nebo ATi Mach64, ty seženeš zadarmo, když to bude chodit tak kup nějakou slušnou, co bude stačit na ten 19" monitor. Minimálně nějakou Matrox Millenium nebo Mystique, s aspoň 4 MB RAM.
noegoncz (319)|7.3.2008 07:15
OK.Díky.Poptám se známých, jestli někdo něco nemá. Jo a fungovalo by, kdybych do druhého PCI-E slotu dal jinou grafiku, než tu co mám - např 8600GT ? samozřejmně ne do ,,SLI,, které ani nemám, ale jestli by obě GK nezávisle na sobě fungovali :)
husky14 (4214)|7.3.2008 08:49
Ne, dve NVIDIE "nezavisle" na sobe ti na CF desce nepojedou.
Reseni je bud ta PCI VGA nebo koupit desku s IGP, idealne neco s podporou Hybrid SLI.... ;)
P@pi (1519)|7.3.2008 09:15
cool.user (2822)|7.3.2008 10:01
[QUOTE=husky14;97635]Ne, dve NVIDIE "nezavisle" na sobe ti na CF desce nepojedou.
Reseni je bud ta PCI VGA nebo koupit desku s IGP, idealne neco s podporou Hybrid SLI.... ;)[/QUOTE]

Ses si jistej? Teda osobne sem tuhle kombinaci nezkousel, ale ke 4 video vystupum nepotrebujes mit aktivni sli a pokud druhy pcie slot ma stale nekolik aktivnich linek tak by ho system mel videt vpohode, teda imho.
husky14 (4214)|7.3.2008 10:10
[QUOTE=cool.user;97653]Ses si jistej? Teda osobne sem tuhle kombinaci nezkousel, ale ke 4 video vystupum nepotrebujes mit aktivni sli a pokud druhy pcie slot ma stale nekolik aktivnich linek tak by ho system mel videt vpohode, teda imho.[/QUOTE]Taky to vyzkouseny nemam, ale imho na CF mobo 2 NVIDIE (bez SLI mustku) nepojedou.... no treba se pletu, zajimavej dotaz.

Btw. ted me napada, je ta 88GTS starsi G80 nebo novejsi G92? U starsich G80 nevim, jak to s podporou Hybrid SLI funguje, bylo by treba se porozhlidnout ;)
ICEBOSS (3435)|7.3.2008 10:13
ale on prece sli nepotrebuje, mu staci, kdyz bude mit v PC 2 karty a na to by mu mely stacit 2 sloty PCI-E 16x jakekoliv desky. teda imho, osobne sem to nezkoumal.
husky14 (4214)|7.3.2008 10:16
No prave, taky by me to zajimalo.... co na to P@pi?
P@pi (1519)|7.3.2008 12:01
Co by... taky jsem to nezkoušel a vzhledem k tomu, že už nevlastním testovací sestavu, tak to ani nevyzkouším. Vím o někom, kdo by mohl, takže se zkusím zeptat ;-).
cool.user (2822)|7.3.2008 12:47
[QUOTE=husky14;97657]Taky to vyzkouseny nemam, ale imho na CF mobo 2 NVIDIE (bez SLI mustku) nepojedou.... no treba se pletu, zajimavej dotaz.[/QUOTE]

Jenze tobe staci aby byl aktivni pcie slot a system by tu kartu mel automaticky videt. Viz obrazky.

[QUOTE=ICEBOSS;97659] na to by mu mely stacit 2 sloty PCI-E 16x jakekoliv desky. teda imho, osobne sem to nezkoumal.[/QUOTE]

Ani plnohodnotnej pcie x16 slot imho neni nutne podminka, staci by ti mel i otevrenej pcie 4x slot.
device_manager1.gif device_manager2.gif
husky14 (4214)|7.3.2008 12:56
[QUOTE=cool.user;97726]Jenze tobe staci aby byl aktivni pcie slot a system by tu kartu mel automaticky videt. Viz obrazky.[/QUOTE]Jj, vypada to, ze by to teda mohlo fungovat (i s dvema NV na desce s podporou CF?).... tim lip ;)

Btw. jen pro zajimavost, nevis ciste nahodou, jakej chipset byl v tom PC ze screenu?
cool.user (2822)|7.3.2008 13:01
[QUOTE=husky14;97734]Btw. jen pro zajimavost, nevis ciste nahodou, jakej chipset byl v tom PC ze screenu?[/QUOTE]

Tusim ze nf4. Da se kombinovat ati i nvidia :D Tady fakt jde jen o to abys mel aktivni i druhej slot a to je vsechno, system k by k tomu mel pristupovat jen jako k dalsimu zarizeni a nejaka jejich vzajemna kooperace neni nutna.
device_manageratinv.gif
husky14 (4214)|7.3.2008 13:10
Tak jo, budu ti verit ;) dobra zprava pro tazatele noegoncz....
johny__g (6387)|7.3.2008 13:44
Taky bych řekl že by to mělo jet, dokonce stačí i PCI-E 1x slot pro tu druhou grafiku, třeba Matrox vyrábí G550 do PCI-E 1x. Ovšem ta je dost drahá (jako vše od Matroxu).
P@pi (1519)|10.3.2008 20:31
Tak jsem se daného člověka zeptal a výsledek je, že to nefunguje. Respektive systém najde obě grafiky, ale z každé funguje pouze primární výstup. Kde je problém neví.

Pravděpodobně testoval dvě karty NVIDIA v desce MSI 965P Platinum.

Máte-li návrh jak to zprovoznit, tak pište. Zkusím mu to předat a třeba si najde ještě chvíli čas :).
Salamander (6177)|10.3.2008 20:47
A nefungovalo by to treba pres Matrox TripleHead2Go ?
http://www.matrox.com/graphics/en/gxm/products/th2go/home.php
P@pi (1519)|10.3.2008 20:56
Tjn, ale ta cena asi nebude nízká ;-)
Salamander (6177)|10.3.2008 21:07
[QUOTE=P@pi;98848]Tjn, ale ta cena asi nebude nízká ;-)[/QUOTE]

To ne no, v Alze necelých 6000, ale funguje to.
johny__g (6387)|10.3.2008 21:39
Já myslím že kombinace PCI-E plus PCI karta fungovat musí, a jestli to má být jen na běžnou práci tak pro 19" fakt stačí i 8 MB karta za 2 stovky.
P@pi (1519)|10.3.2008 21:57
[SIZE="1"]Jn todle byly dvě PCI-E karty. (jen pro upřesnění)[/SIZE]
husky14 (4214)|10.3.2008 22:24
[QUOTE=P@pi;98897][SIZE="1"]Jn todle byly dvě PCI-E karty. (jen pro upřesnění)[/SIZE][/QUOTE]Uplne puvodne bylo: 1x deska s CF a 1x VGA NVIDIA.... a pripojit 3 monitory.

Imho bud pridat druhou do PCI, jak uz tu padlo nebo jinou MB s IGP.... obe reseni by fungovat mohly ;)
toreador (9)|16.3.2008 00:40
nativny tripplehead ma jedine Matrox parhelia (512 alebo LX verzia). Daju sa aj dnes este zohnat tieto karty vid http://www.itlevne.cz/zbozi/graficka-karta-matrox-millennium-p750-triple-head-64mb-ddr/detail.aspx?p=z:194029

Ak to nemas na hry, tak to na pracu vo wine plne postacuje. odporucam precitat starsie clanky na svethw, urcite tam najdes nieco o tychto kartach.
noegoncz (319)|18.3.2008 08:32
Zdravím,
díky všem za reakce. Bohužel stále nemůžu sehnat třetí monitor F-419 ,tak nemůžu zatím odzkoušet verzi s PCI grafikou,které se mi zdá nejschůdnější.. Samozřejmně chci to jen na práci, případné sledování TV přes TV-TUNER, což mě jen napadá, jestli s tím nebude problém při přetahování obrazu z monitoru na monitor. Jak jste psali výše, napadlo mě i zapojení se slotem PCI-E 1x,ale ty grafiky jsou opravdu moc drahé,na to co chci. Mám teď rozkreslený i stojan pro všechny monitory,ale to sem asi nepatří...až to budu mít celý v kupě, tak určo ukážu i něakou fotku.Ale to ještě bude chvíli trvat ..
Loli (226)|31.3.2008 13:49
No hlavne se nekupujuj jak ja appian rushmore, sice ma 4 DVI, ale kdyz mas velky monitory, tak nestiha dost rychle vykreslvoat.
noegoncz (319)|4.7.2008 17:41
Tak.
Konečně mi dorazil třetí monitor. Sehnal jsem si tedy GK Matrox Millenium G450 32MB RAM, PCI, Dual head.
Bohužel nastal problém.

vize:
na nvidia 8800gts zapojeny 2 monitory (středový a pravý)
na matroxce 1 monitor (levý)

Původní (funkční) konfigurace:
na nvidia 8800gts zapojeny 2 monitory (středový a pravý)

Po vložení Matrox GK do PCI slotu a startu OS mi naběhl pouze středový monitor(8800gts) v 8bit.barvách.
V tomto režimu jsem si z internetu stáhl drivery pro Matrox GK a nainstaloval je. Po nutnem restartu
mi naběhl opět pouze střední monitor s tím,že bylo možné v nastaveni zobrazení zapnout i levý monitor.
Tj levý a střední monitor běží v 8bit hloubce(8800gts + matrox), která nelze změnit,přičemž se různě mění barvy.V tu chvíli jsem zjistil,že drivery na mou 8800gts zmizely a systém hlásí nainstalovanou GK Matrox a k tomu standartni graficky adapter (nenainstalovaná 8800gts).Tak jsem následně nainstaloval drivery pro 8800gts.Nutný restart.
Nově mi naběhl pouze střední monitor i s drivery pro 8800gts , ale vyskočí hláška, že jeden z adaptéru musel být zakázán, protože je nekompatibilní.Tudíž mi jede pouze střední monitor a je možné opět zapnout i pravý (tj konfigurace,jakou jsem měl doteď).
Poté, ať už instaluju drivery jak chci, tváří se to stejně.
Alternativou je, že v biosu nastavím jako první GK pro inicializaci PCI. Výsledek je ten, že mi naběhne pouze levý monitor (Matrox) bez problému (32bit.barvy),ale vyskočí mi ta samá hláška, že jeden z adaptérů musel byl zakázan pro nekompatibilitu(tj 8800gts).

Otázkou je, jestli to lze něak vyřešit, nebo jestli ten nový monitor mám rovnou vyhodit z okna :runaway

Za každý nápad budu snad i líbat ruce :thumb

edit: jo a konfigurace pc :
cpu:Q9300 & TT CL-P0323 Sonic Tower
paměť:4GB DDR2 800
GK1:Gainward 8800GTS GS
GK2: Matrox Millenium G450 Dualhead 32MB,PCI
MB:GB P35-DS3P
HDD: HD Silencer & 250GB HDD
Zdroj:S12 Seasonic 500W
LCD:20" LCD ASUS PW201 + 2x 19" LCD NEOVO F-419
OS:WIN Vista 32bit.
HiLow (1000)|4.7.2008 18:18
Zkusil si i jine, treba starsi verze ovladacu?
husky14 (4214)|4.7.2008 21:02
Imho bude problém s ovladačema NV + Matrox. Asi jako kdybys chtěl mít v jednom systému Catalysty a GeForce ovladače....

Asi by to chtělo sehnat druhou Nvidii nebo desku s nforce IGP....
noegoncz (319)|7.7.2008 06:55
[QUOTE=HiLow;138988]Zkusil si i jine, treba starsi verze ovladacu?[/QUOTE]

JJ zkoušel jsem snad 3 verze od Nvidie, a 3 od Matroxe. Ale vždy stejný výsledek.

[QUOTE=husky14;139022]Imho bude problém s ovladačema NV + Matrox. Asi jako kdybys chtěl mít v jednom systému Catalysty a GeForce ovladače....

Asi by to chtělo sehnat druhou Nvidii nebo desku s nforce IGP....[/QUOTE]

Taky mne to napadlo. Jen jsem právě četl někde na jiném fóru zcela opačnou frázi, že je potřeba mít dvě karty jiných výrobců(jo, zní to divně). Nicméně teď to vím,že to takto nejde. Nebo je to jen specifická chyba konfigurace mého HW+SW. Nj, ale co teď ? :runaway
pokusím se sehnat někde jinou grafiku do PCI a vyzkoušet to... :(
r34ktor (7477)|7.7.2008 08:21
[QUOTE=noegoncz;139522]pokusím se sehnat někde jinou grafiku do PCI a vyzkoušet to... :([/QUOTE]
Zkus použít osvědčenou S3 (Trio, Virge apod.). To mi chodilo prakticky vždy a všude.

PS: Jen pozor na to, že pokud na ni budeš chtít provozovat rozlišení 1280x1024 v pravých barvách, tak musí být osazena 4 MB RAM.
noegoncz (319)|7.7.2008 10:02
[QUOTE=r34ktor;139533]Zkus použít osvědčenou S3 (Trio, Virge apod.). To mi chodilo prakticky vždy a všude.

PS: Jen pozor na to, že pokud na ni budeš chtít provozovat rozlišení 1280x1024 v pravých barvách, tak musí být osazena 4 MB RAM.[/QUOTE]

No problém je bohužel takovou GK vůbec sehnat. V okolí už nikdo nic na PCI nemá (krom výše zmíněné Matrox GK, které jsem opravdu věřil). Tak teď jako alternativu budu shánět i GK do PCI-E a zkusím s dvěma. Nevěřím temu, ale rozběhnout to musím :runaway
mpitman (206)|7.7.2008 11:53
No pokud mas desku na CF a tudiz s druhym PCI-E slotem pro grafiku, zkusil bych si od nekoho pujcit druhou libovolnou kartu nVidie nebo ATI a vyzkouset. Teoreticky by to mely Win videt jako druhe nezavisle zarizeni a podle toho se k nemu chovat, i kdyz podle toho,co jsi uz drive psal o pouziti PCI grafiky - teorie a praxese se muzou lisit. U drivejsiho nezdaru bych videl problem v tom, ze se ovladace v systemu dohromady nesnesly a ten naposledy naistalovany prepsal ten predchozi, ktery byl pro tu druhou samozrejme nepouzitelny. Mohl to byt jen problem Matroxu vs. nVidie,ale pokud to plati obecne,kombinoval bych k te 8800 nejakou jinou novejsi (klidne uplny low end) nvidii aby dokazala pracovat s nejnovejsimi drivery od nvidie.
Takze bych si ted primarne asi od nekoho v okoli pujcil nejakou nvidii a hned uvidis na cem jsi a pokud to s ni pobezi tak s jinou lowendovou to pujde taky...
HiLow (1000)|7.7.2008 15:14
[quote=r34ktor;139533]Zkus použít osvědčenou S3 (Trio, Virge apod.). To mi chodilo prakticky vždy a všude.

PS: Jen pozor na to, že pokud na ni budeš chtít provozovat rozlišení 1280x1024 v pravých barvách, tak musí být osazena 4 MB RAM.[/quote]

Taky jsem pro tu S3. Vyzkouseno v mnoha pripadech a vzdy to jelo;)
noegoncz (319)|7.7.2008 15:36
já našel doma starou Ati rage II PCI :) , ale s ní to dělé zcela to samé. K večeru by se měl stavit známý s něakou GK do PCI-E , tak snad... :notsure
HiLow (1000)|7.7.2008 16:44
[quote=noegoncz;139654]já našel doma starou Ati rage II PCI :) , ale s ní to dělé zcela to samé. K večeru by se měl stavit známý s něakou GK do PCI-E , tak snad... :notsure[/quote]

Pokud to nepojede, tak zkus navstivit nejaky bazar, S3 ma cenu tak 20-50 Kc. A skoro dam ruku do ohne, ze to pojede na 100%.
BABY_OSHA (7)|7.7.2008 20:02
[QUOTE=johny__g;97396]Mělo by to jít s nějakou PCI grafikou, na zkoušku můžeš zkusit nějakou S3 Trio64 nebo ATi Mach64, ty seženeš zadarmo, když to bude chodit tak kup nějakou slušnou, co bude stačit na ten 19" monitor. Minimálně nějakou Matrox Millenium nebo Mystique, s aspoň 4 MB RAM.[/QUOTE]

co to je za blbost?? jiná grafika to neřeší. Nelze zapojit na 1 pc víc grafických akcelerátorů současně.
I sli a cros-fire se ve výsledku chovají jako jedna karta (neříkám že tak by to nešlo ale jestli máš podporu pouze pro CF tak z 8800 neuděláš sli.. (tj problém Windows a ovládačů) myslím že řešení je zde: http://www.tuningpc.cz/Vice-monitoru-na-jeden-pocitac/?idfi=2&IDclanku=83
HiLow (1000)|7.7.2008 20:56
[quote=BABY_OSHA;139739]co to je za blbost?? jiná grafika to neřeší. Nelze zapojit na 1 pc víc grafických akcelerátorů současně.[/quote]

Proc by to nemelo jit? Ja jsem dlouho provozoval dve GK na dvou monitorech, stejne jako spousta jinych lidi.
mpitman (206)|7.7.2008 21:02
[QUOTE=BABY_OSHA;139739]co to je za blbost?? jiná grafika to neřeší. Nelze zapojit na 1 pc víc grafických akcelerátorů současně.
I sli a cros-fire se ve výsledku chovají jako jedna karta (neříkám že tak by to nešlo ale jestli máš podporu pouze pro CF tak z 8800 neuděláš sli.. (tj problém Windows a ovládačů) myslím že řešení je zde: http://www.tuningpc.cz/Vice-monitoru-na-jeden-pocitac/?idfi=2&IDclanku=83[/QUOTE]

Jak uz tu bylo drive receno, nejde mu o SLI,ale o pripojeni vice monitoru, coz normalne jde...stejne jako jde do pc dat treba dve zvukovky nebo dve sitove karty.
BABY_OSHA (7)|8.7.2008 18:02
[QUOTE=HiLow;139755]Proc by to nemelo jit? Ja jsem dlouho provozoval dve GK na dvou monitorech, stejne jako spousta jinych lidi.[/QUOTE]

tak pak se omlouvám ale mé zkušenosti jsou jiné... když sem zapojil 2 GK do jednoho pc tak pc si prostě vybralo který bude užívat a druhá se nehlásila... hold jiný kraj jiný počítač... :-) sory tak asi to jde. (já to eště neviděl..)
noegoncz (319)|9.7.2008 06:54
[QUOTE=BABY_OSHA;140089]tak pak se omlouvám ale mé zkušenosti jsou jiné... když sem zapojil 2 GK do jednoho pc tak pc si prostě vybralo který bude užívat a druhá se nehlásila... hold jiný kraj jiný počítač... :-) sory tak asi to jde. (já to eště neviděl..)[/QUOTE]

Funkční to opravdu je, nicméně člověk musí mít asi štěstí na konkrétní hardware i software (zejména drivery), aby to rozběhl. Zejména za dob AGP + PCI to údajně fungovalo obvykle bez problému (vyčteno z webu-zkušenosti žádné nemám). Bohužel v mém připadě je to přesný opak. Zatím se mi to nepovedlo rozběhnout a vždy mi jeden adaptér zastaví adaptér druhý (až ve Windows). Což je možná problém ovladačů. Prolez jsem už nespočet fór, dá se teho docela dost najít, ale buď to lidem jede bez problému nebo řeší stejný problém jako já a neví jak to vyřešit. A měnit hlavní GK nebo desku se moc lidem nechce (včetně mne :) ), hlavně když nevím, jestli to vyřeší problém.
Dnes snad (pořád to odkládám) budu mít možnost vyzkoušet další grafiky (něaké ATI i Nvidie) a snad...snad...to půjde. :notsure
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 16:46
Ano, dříve to mohlo s AGP fungovat, ale teď určitě ne, zkoušeno a také to nejde, jedna karta prostě nepojede. Takže jedině si pořídit kartu se čtyřmi výstupy anebo dvě do CF.

Btw, určitě ty tři monitory pomohou ? Jednou se dělal nějaký průzkum a vyšlo, že pokud velikost monitoru (nebo obou) překročí určitou mez nebo se přidají víc jak dva panely, tak uspořádávání zabere více času a úspora už se snižuje :)
elpsycho (1602)|12.7.2008 18:38
Mi dvě Nvidie na Crossfire desce fungují. Na každé kartě jdou použít oba výstupy.
superSLI.jpg
astec (1823)|12.7.2008 18:40
Hele a nedělá se nějaký rozbočovač? Mám pocit že jsem jej viděl někde na dispečinku, Snad Aten??? Ale fakt nevím.
Pavel Boček (4169)|13.7.2008 19:15
[QUOTE=elpsycho;141363]Mi dvě Nvidie na Crossfire desce fungují. Na každé kartě jdou použít oba výstupy.[/QUOTE]

Zajímavé. Já tehndá zkoušel dvě GeForce 8800 GTX 512 MB a na každé fungoval jen jeden.

Jdou ti ale všechny čtyři naráz nebo jako že fungují všechny čtyři, ale zkoušeno postupně ?
Logout (4018)|13.7.2008 21:37
Ještě mě napadá, zkusil jsi v biosu přepnout, aby primární grafika byla ta na PCI a PCIe sekundární?
Další co mě napadá tak do windows nějak nacpat oba drivery natvrdo - napsat si pro ně vlastní INF soubory...
noegoncz (319)|15.7.2008 06:58
[QUOTE=Pavel Boček;141343]Ano, dříve to mohlo s AGP fungovat, ale teď určitě ne, zkoušeno a také to nejde, jedna karta prostě nepojede. Takže jedině si pořídit kartu se čtyřmi výstupy anebo dvě do CF.

Btw, určitě ty tři monitory pomohou ? Jednou se dělal nějaký průzkum a vyšlo, že pokud velikost monitoru (nebo obou) překročí určitou mez nebo se přidají víc jak dva panely, tak uspořádávání zabere více času a úspora už se snižuje :)[/QUOTE]

No doufám,že pomohou. I na dva monitory se stále nemohu něak vejít :)
Nicméně skutečnou využitelnost ukáží až zkušenosti..tedy snad .. :D

[QUOTE=elpsycho;141363]Mi dvě Nvidie na Crossfire desce fungují. Na každé kartě jdou použít oba výstupy.[/QUOTE]

Ani nevíš, jak jsi mne potěšil s tím screenem :) Opět mi svitla alespoň malá naděje :)

[QUOTE=Logout;141718]Ještě mě napadá, zkusil jsi v biosu přepnout, aby primární grafika byla ta na PCI a PCIe sekundární?
Další co mě napadá tak do windows nějak nacpat oba drivery natvrdo - napsat si pro ně vlastní INF soubory...[/QUOTE]

To jsem zkoušel a výsledek byl ten, že mi jela opět pouze ta PCI, ale ta v PCI-E byla ve windows zakázána.

No a drivery si určitě sám nenapíšu. Tedy hlavně proto, že nevím jak na to :o

Tak teď už mne nenapadá nic jiného než jít do shopu/bazaru a koupit si něakou 6600GT :)
astec (1823)|16.7.2008 12:57
Teď trošku odběhnu asi od problému, ale byl jsem konečně na dispečinku a tam používají ATEN VS-134 je to krabička s výtupem na 4 monitory a dle faktury stála 1230 Kč. Dole mají VS-104 (horší rozlišení) možná také tím že VGA táhnou 17 metrů v ne zrovna dobrých kabelech. ten stál 880 Kč.
noegoncz (319)|16.7.2008 13:11
[QUOTE=astec;142697]Teď trošku odběhnu asi od problému, ale byl jsem konečně na dispečinku a tam používají ATEN VS-134 je to krabička s výtupem na 4 monitory a dle faktury stála 1230 Kč. Dole mají VS-104 (horší rozlišení) možná také tím že VGA táhnou 17 metrů v ne zrovna dobrých kabelech. ten stál 880 Kč.[/QUOTE]

Tak jsem to omrkl. Na první pohled to vůbec nevypadá špatně. TJ celá řada tohoto produktu. Nicméně nenašel jsem o tom více podrobných informací. Např. maximální rozlišení - 1920 x 1440 při 75Hz. Myšleno na 1 monitor, nebo dohromady ? Nemám s tím zkušenosti. Na jednu stranu by to bylo kompletní vyřešení mého problému (btw zrovna jsem si dal inzerát na koupi další GK do PCI-E :) ), ale napadlo mne, že teoreticky PC nebude vědět,že budu chtít mít zaplou hru třeba jen na prostředním monitoru,ale automaticky to budu mít roztáhle, a naopak. Tedy pokud jsem funkčnost této krabičky pochopil správně :D
Nebo jestli se to následně řeší pomocí dodaného software ?
astec (1823)|16.7.2008 13:23
[QUOTE=noegoncz;142701]Tak jsem to omrkl. Na první pohled to vůbec nevypadá špatně. TJ celá řada tohoto produktu. Nicméně nenašel jsem o tom více podrobných informací. Např. maximální rozlišení - 1920 x 1440 při 75Hz. Myšleno na 1 monitor, nebo dohromady ? Nemám s tím zkušenosti. Na jednu stranu by to bylo kompletní vyřešení mého problému (btw zrovna jsem si dal inzerát na koupi další GK do PCI-E :) ), ale napadlo mne, že teoreticky PC nebude vědět,že budu chtít mít zaplou hru třeba jen na prostředním monitoru,ale automaticky to budu mít roztáhle, a naopak. Tedy pokud jsem funkčnost této krabičky pochopil správně :D
Nebo jestli se to následně řeší pomocí dodaného software ?[/QUOTE]

Je to komplet HW řešení, alespoň si nepamatuju že jsem něco instaloval... Na každém monitoru jim běží něco jiného Jinak tento pán poradí a vysvětlí. Dokonce mám pocit že nám jej půjčili na vyzkoušení.

Michal Šenk
COMAR NetLine, s.r.o.
Hudcova 78b
612 00 Brno
Czech Republic

tel.: (+420) 541 513 391
noegoncz (319)|16.7.2008 13:35
[QUOTE=astec;142704]Je to komplet HW řešení, alespoň si nepamatuju že jsem něco instaloval... Na každém monitoru jim běží něco jiného Jinak tento pán poradí a vysvětlí. Dokonce mám pocit že nám jej půjčili na vyzkoušení.

Michal Šenk
COMAR NetLine, s.r.o.
Hudcova 78b
612 00 Brno
Czech Republic

tel.: (+420) 541 513 391[/QUOTE]

Díky. Tak jsem mrkl přímo na Comar netline web a podle manuálu se tyto zařízení používají na duplikování obrazu, tj jinak řečeno klonování, pokud jsem to dobře pochopil. Tj můj problém by to nevyřešilo. Ale díky za info !