reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odstranění vibrace pevného disku

o.n.y.x. (128)|6.3.2008 19:55
Nějaké rady, návody nebo produkty které zbaví disk vibrací a hluku s ní spojenou.. Pokud možno s co nejmenšími náklady.. Díky..
kane.shw (1231)|6.3.2008 20:00
Jako nejlevnější způsob se mi osvědčila guma do tepláků - prostě disk přivážeš v 5,25" pozici :runaway

Jako o něco dražší řešení může být třeba tohle, ale dají se sehnat i levnější, třeba Acutake DarkHddSilencer :thumb
husky14 (4214)|6.3.2008 20:10
[QUOTE=kane.shw;97500]Jako nejlevnější způsob se mi osvědčila guma do tepláků - prostě disk přivážeš v 5,25" pozici :runaway[/QUOTE]No jasne, mam to podobne ;)

Ctyri pasky z nejaky celtoviny, sroubky s podlozkama a HDD povesenej v 5,25" pozici..... vubec o nem nevim :thumb

Btw. zkousel sem i kozeny prouzky, ale kuze uz je moc tvrda a ty vibrace prenese. Chce to nejakou pevnou latku.
o.n.y.x. (128)|6.3.2008 21:33
Mám tohle uchycení:

v téhle https://www.svethardware.cz/recenze-chieftec-gx-01b-robustnost-sama/16757-2 bedně a přemýšlím jestli nevsunu nějakou gumu mezi disk a ten plechovej rámeček..
husky14 (4214)|6.3.2008 21:48
Guma je tvrda, ta ti vibrace prenese stejne....

Jestli mas aspon dve volny 5,25" nad sebou, tak ho tam poves. Uvidis ze to je ucinny a zadarmo ;)
o.n.y.x. (128)|6.3.2008 22:03
[QUOTE=husky14;97571]Guma je tvrda, ta ti vibrace prenese stejne....

Jestli mas aspon dve volny 5,25" nad sebou, tak ho tam poves. Uvidis ze to je ucinny a zadarmo ;)[/QUOTE]

no asi to zkusím no.. i když se mi do toho moc nechce.. protože často jezdím na lanpárty a s tím je spojená cesta, čili převoz a nechci ho takhle rozflákat a abych ho pořád vyndával a dával zpátky..
kane.shw (1231)|6.3.2008 22:07
[QUOTE=o.n.y.x.;97574]no asi to zkusím no.. i když se mi do toho moc nechce.. protože často jezdím na lanpárty a s tím je spojená cesta, čili převoz a nechci ho takhle rozflákat a abych ho pořád vyndával a dával zpátky..[/QUOTE]

Tak samozřejmě to není na nějaké časté převážení :eek: To by sis s tím musel opravdu vyhrát a "ovázat" to ze všech stran!
o.n.y.x. (128)|6.3.2008 22:15
tak zatím se to zlepšilo tím že jsem vysunul nožky case do stran aby byla case stabilnější... možná to pmohlo.. jinak jsem povolil na jedné straně dva šrouby co drží hdd.. uvidím časem.. nechci kupovat nic do 5,25tky protože bych měl i problém s uchycením.. není to na šroubování u téhle case..
o.n.y.x. (128)|6.3.2008 22:25
tak to mě teda nenapadlo že ty nožky udělají tolik
kane.shw (1231)|7.3.2008 08:04
[QUOTE=o.n.y.x.;97579]tak zatím se to zlepšilo tím že jsem vysunul nožky case do stran aby byla case stabilnější... možná to pmohlo.. jinak jsem povolil na jedné straně dva šrouby co drží hdd.. uvidím časem.. nechci kupovat nic do 5,25tky protože bych měl i problém s uchycením.. není to na šroubování u téhle case..[/QUOTE]

A jo, teď se dívám na ty fotky/recenzi... To je teda "cool case" :confused:, když si tam nemůžeš 5,25" mechaniky ani přišroubovat... o nesmyslných dvou 8cm fanech vepředu ani nemluvě :notsure - no taky je to napsáno v záporech, tak to pak jo :)
ICEBOSS (3435)|7.3.2008 10:33
Na co potrebujes sroubovat 5,25" mechaniky? Tenhle system funguje dobre, mam ho na LBX a nebyl nikdy problem ani s mensima vecma.

Proc ti vadi 2*8cm vetracky vepredu? Vzdyt pro disky takovy vetraky staci BOHATE i na 800 rpm a celo je deravy, takze tam jde vic vzduchu nez u beden s 12cm vetrakem vpredu a ucpanym celem. Posedlost 12 cm vetraky je az nezdrava, jak nema bedna 2*12 cm vetrak, je automaticky spatna...

Ty kose na disky jsou co se tyka vibraci ovsem smutna kapitola. Vibrace z nich se proste prenasi na bocnici. Kousek gumy nebo peny (z takove te hnusne rohoze do koupelen by to spravit mohl).

Kazdopadne co trosku pomohlo me. Povolit lehce sroubky disku a kos prisroubovat k tomu drzaku co je pod nim, jsou tam na to 2 pozice pro sroubek. Osobne asi dneska koupim gumu :-).
kane.shw (1231)|7.3.2008 11:00
[QUOTE=ICEBOSS;97668]Na co potrebujes sroubovat 5,25" mechaniky? Tenhle system funguje dobre, mam ho na LBX a nebyl nikdy problem ani s mensima vecma.

Proc ti vadi 2*8cm vetracky vepredu? Vzdyt pro disky takovy vetraky staci BOHATE i na 800 rpm a celo je deravy, takze tam jde vic vzduchu nez u beden s 12cm vetrakem vpredu a ucpanym celem. Posedlost 12 cm vetraky je az nezdrava, jak nema bedna 2*12 cm vetrak, je automaticky spatna...

Ty kose na disky jsou co se tyka vibraci ovsem smutna kapitola. Vibrace z nich se proste prenasi na bocnici. Kousek gumy nebo peny (z takove te hnusne rohoze do koupelen by to spravit mohl).

Kazdopadne co trosku pomohlo me. Povolit lehce sroubky disku a kos prisroubovat k tomu drzaku co je pod nim, jsou tam na to 2 pozice pro sroubek. Osobne asi dneska koupim gumu :-).[/QUOTE]

Tak vadí - nevadí šroubování 5,25" mechanik, 1. bych to nekoupil a 2. je škoda, že se Chieftec (firma s hodně dobrým renomé) vydal cestou "žádná zpětná kompatibilita" na šroubování. Spousta jiných výrobců dává na výběr, šroubovat i nešroubovat, tady mě to zklamalo.

2x8cm fany mi vadit prostě budou a vždy se budu držet toho, že jeden 12cm fan bude lepší. O bedně s neperforovaným čelem bych ani neuvažoval!
Avšak tady jsou ty 8cm fany na disky přímo související s tím "udělátkem" na disky. To je tady nápad, montovat disky do nějakého plechového "košíčku" a ty pak ještě "zacvakávat" ke casu kovovými udělátky :rolleyes:
Vždyť to musí celé drnčet z principu - teda pokud to netlumí celková robustnost tohoto casu.

Tento case je bezpochyby velmi kvalitní, robustní, pěkný a značkový, ale taky stojí 2000CZK a víc a za ty peníze mohli zapracovat na lepším uložení disků - imho :thumb

PS: JJ, do té gumy běž - za málo peněz, hodně muziky :D resp. ticha.