reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skříně: Zapojeni kabelu v CASE

Neregistrovaný (0)|7.3.2008 12:09
Jméno tazatele: \vinc

Znění dotazu:
chtel bych si sestavit doma vlastni pc ale o zapojovani uvnitr skrine nevim vubec nic...mozna podle jineho pc bych to zvladl ale vubec netusim co bych si mel nakoupit...mohl by ste mi nekdo poradit nejakou inter. stranku kde by byl nakej strucnej navod? nebo kdyby mi byl ochotnej odpovedet nejaky odbornik co sestavuje pc...moc dik

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
grafika pci-e ati x1650pro
zakladni deska socket 775 chipset Intel 945P
zdroj fortron 350W
hardisk,dvd-rw
husky14 (4214)|7.3.2008 12:16
Veskera potrebna kabelaz bude u desky i u case. Deska se pripojuje podle manualu, neni co zkazit. Draty od casu, ktery se pripojujou na desku, jsou taky v manualu vysvetleny.... ;)
kane.shw (1231)|7.3.2008 12:16
[QUOTE=Neregistrovaný;97716] Jméno tazatele: \vinc

Znění dotazu:
chtel bych si sestavit doma vlastni pc ale o zapojovani uvnitr skrine nevim vubec nic...mozna podle jineho pc bych to zvladl ale vubec netusim co bych si mel nakoupit...mohl by ste mi nekdo poradit nejakou inter. stranku kde by byl nakej strucnej navod? nebo kdyby mi byl ochotnej odpovedet nejaky odbornik co sestavuje pc...moc dik

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
grafika pci-e ati x1650pro
zakladni deska socket 775 chipset Intel 945P
zdroj fortron 350W
hardisk,dvd-rw[/QUOTE]

Začnu od konce... ty komponenty co jsi napsal už máš koupené, nebo o nich zatím jen uvažuješ? Pokud o nich jen uvažuješ, tak na ně rychle zapomeň! Dej sem kolik za to chceš dát a co na tom budeš hlavně dělat a uvidíš tu sprchu rad, co tě zalije ;)

Návod na sestavení jistě nějaký vygúglíš. Jinak všechny konektory k připojení co se týkají PC jsou naprosto "blbůmvzdroné" (bez urážky ;)) a taky pročni manuál od základní desky, tudíž by v sestavení neměl být sebemenší problém.

A na závěr, čím víc konkrétněji se budeš ptát, tím lépe ti budeme schopni poradit :thumb

EDIT: Sakra ten husky14 je rychlej :angry :D
Zoidik (1405)|7.3.2008 12:24
No pokud vemeše manuál od desky, tak tam to máš v podstatě popsané pokud jdeš stránku po stránce.
Jinak jedna otázečka ne tebe, na co ten počítač budeš používat? Ten chipset intel 945P je docela starý, pokud chceš do budoucna podporu 45nm CPU, tak bych doporučoval aspon 965P nejlépe P35 nebo novější. Třeba tuhle desku http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=70966 nebo tuhle http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=64564. Zdroj by měl a tohle v pohodě stačit. Jak to vidiš ještě s pamětma?

EDIT// těch rychlejch tu je víc....
-vinc (0)|7.3.2008 12:44
no jsou to komponenty ze kterych sem si sestavil pc za 8tisic takze tady de hlavne o cenu....doma to jeste nemam ale uvazuju ze to brzy objednam...budou tam jeste 2x 1G ramky 667mhz a procak core 2 duo 2.2ghz 800Mhz....no a to ze kabely budou u toho to sem nevedel a docela se mi ulevilo(idkyz s tim zdrojem si moc jistej nejsem).... a jeste bych se vas rad zeptal jestli nemate zkusenost s koupi na uver(bez akontace)...-na alfacomp.cz ...
husky14 (4214)|7.3.2008 12:49
Ta sestava by fakt chtela predelat, jak ti psali ostatni....

Jsme tady v poradne, takze jestli chces s tou sestavou pomoc, vypis sem presne, co tam ted mas vybrany a do 8k urcite dame neco dohromady....
kane.shw (1231)|7.3.2008 12:49
[QUOTE=-vinc;97724]no jsou to komponenty ze kterych sem si sestavil pc za 8tisic takze tady de hlavne o cenu....doma to jeste nemam ale uvazuju ze to brzy objednam...budou tam jeste 2x 1G ramky 667mhz a procak core 2 duo 2.2ghz 800Mhz....no a to ze kabely budou u toho to sem nevedel a docela se mi ulevilo(idkyz s tim zdrojem si moc jistej nejsem).... a jeste bych se vas rad zeptal jestli nemate zkusenost s koupi na uver(bez akontace)...-na alfacomp.cz ...[/QUOTE]

1. ramky ber 800MHz
2. desku ber min s čipsetem G31, nebo G33, nebo G35 pro intel, případně něco od AMD (podle ceny) s integrovanou grafikou, pak našetříš a koupíš si lepší :thumb
husky14 (4214)|7.3.2008 12:59
A to je vsechno? HDD, DVD atd. mas? Vzdyt to, co si tu postnul, je tak za 6,5k....

K cemu ten komp prevazne budes vyuzivat?
Zoidik (1405)|7.3.2008 13:02
Za tu ceny desky máš tu co jsem ti poslal +/- nějaká koruna
pokud koupíš paměti 800MHz nebo 1066 uděláš líp, novy chipsety podporují 1066MHz za tu samou cenu v podstatě

Ta deska co mas napsanou je fakt moc stará
-vinc (0)|7.3.2008 13:03
hadr 160G + dvd-rw ale to je snad uplne jedno ne? nedelejte zas moc chytry:D na filmy na hry na net na hudbu...no hlavne na hry ...je mi jasny ze cod4 nebo gothica3 rozjedu na 20fps a se stahnutyma detailama na max. ale holt nemam prachy na naky 8800gt atd...a i kdybych mel tak to do pc nedam pac za rok to bude stat pulku
Zoidik (1405)|7.3.2008 13:06
[QUOTE=-vinc;97740]hadr 160G + dvd-rw ale to je snad uplne jedno ne? nedelejte zas moc chytry:D na filmy na hry na net na hudbu...no hlavne na hry ...je mi jasny ze cod4 nebo gothica3 rozjedu na 20fps a se stahnutyma detailama na max. ale holt nemam prachy na naky 8800gt atd...a i kdybych mel tak to do pc nedam pac za rok to bude stat pulku[/QUOTE]

jenže takhle to za rok budeš muset měnit páč ti nebude stačit výkon a budeš zoufalej jak je tenn komp pomalej, pokud by jsi koupil 8800GT atd jak píšeš, tak máš tak na dva roky klid
Neregistrovaný (0)|7.3.2008 13:07
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508M000000FRS podporuje sice lepsi ramky ale jinak o ni nic nevim...s asuskou sem uz naky zkusenosti mel
kane.shw (1231)|7.3.2008 13:07
[QUOTE=-vinc;97740]hadr 160G + dvd-rw ale to je snad uplne jedno ne? nedelejte zas moc chytry:D na filmy na hry na net na hudbu...no hlavne na hry ...je mi jasny ze cod4 nebo gothica3 rozjedu na 20fps a se stahnutyma detailama na max. ale holt nemam prachy na naky 8800gt atd...a i kdybych mel tak to do pc nedam pac za rok to bude stat pulku[/QUOTE]

S takovou si skoč pro komp do Teska!

Promiňte, že se Vám snažíme pomoci! Když víte, co je to cod4, fps a 8800gt, tak nevim, proč se nás tady vůbec ptáte! Good luck! :runaway
-vinc (0)|7.3.2008 13:10
hh tak takova lama abych sel koupit komp do tesca zas nejsem.....tak se ukazte vy jakej byste sestavili komp za 9litru.....se vsim krome monitoru
kane.shw (1231)|7.3.2008 13:28
[QUOTE=-vinc;97748]hh tak takova lama abych sel koupit komp do tesca zas nejsem.....tak se ukazte vy jakej byste sestavili komp za 9litru.....se vsim krome monitoru[/QUOTE]

...už se konečně někam dostáváme ;)

Tak třeba tady viz. příloha.

Grafika je integrovaná, ale budeš mít kompletní komp doma. Pokud by ti základovka nevyhovovala, tak vem jakoukoli s čipsetem Intel P35, ale ta už je bez int. grafiky! Procesor si nataktuješ.
Jinak "na hry" počítej minimálně s ASUS EAH3650/HTDI 256MB GDDR3, nebo si prostě něco našetři a kup Sapphire ATI Radeon HD 3870 512MB DDR4 a budeš happy.

Pokud chceš ještě cenu srazit, tak šáhni po platformě AMD :thumb
pc_za_8500.jpg