reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

APC UPS problém - pípá a vypíná

haniccka (77)|7.3.2008 12:50
ahoj, mám ups APC Back UPS 300. Při provozu mi dvakrát za sebou udělala to, že cca třikrát krátce pípla a pak shodila všechno co k ní bylo připojeno, bez jakéhokoliv pokusu to udržet. Problém se sítí nebyl, vedle v kanclu vše v pohodě. SW přihlášená není, jediné světýlko co tam je je to na vypínači a to svítilo normálně až do výpadku. Jak zjistím, jestli je to baterií nebo jestli odchází něco v UPS?
Druhá UPS je typ PRO420. Ta z ničeho nic vypla a už nejde nahodit. Poradí mi někdo jak zjistit kde je chyba. Abych nekoupila nové baterie a pak nezjistila, že chyba je jinde. Předem díky
ICEBOSS (3435)|7.3.2008 13:10
Nemas tam nekde pripojeny zdroj s aktivnim PFC? Neni ta UPS 300 pretizena? Co vsechno s ni zivis? Mrkni na stranky APC kolik W muze max. dodavat.
haniccka (77)|7.3.2008 15:14
no jede takhle už cca rok a něco, nic se k ní nepřidávalo a najednou začala takhle zlobit :( tak jsem jí odpojila a zatím jedu bez ní.. spíš mně zajímá zda se to dá nějak zjistit, jestli je to vybitou baterií nebo něčím jiným
Nefro (222)|8.3.2008 12:37
A nemá UPS neaký reset zo zadu. Môže to byť len sw problém v UPS.
odb (505)|8.3.2008 14:08
na starych APC UPS býva v zadu pojistka, ochrana (terza ma nenapadne, akého druhu...) , taký čudlík, ktorý je potrebné zatlačiť (ak tá ochrana zareagovala) aby zase UPS fungovala. Niektoré typy UPS nejdú zapnúť ak sú/niesú zaťažené. Vyskúšaj rôzne kombinácie. Niektoré UPS majú kontrolku, ktorá signalizuje vadné batérie (výmenu batérií),ak sú akumulátory úplne nanič, tak UPS nezapneš (až po výmene batérií), to sa mi ale nikdy nestalo hneď ale až keď som UPS s vadnými batériami nechal dlhšie odpojené od el.siete, ináč išlo vždy zapnúť. Môže byť problém aj v elektronike a to ty vyskúšaš asi jedine ak do UPS dáš zaručene dobré batérie.
haniccka (77)|10.3.2008 16:03
[quote=odb;98084]na starych APC UPS býva v zadu pojistka, ochrana (terza ma nenapadne, akého druhu...) , taký čudlík, ktorý je potrebné zatlačiť (ak tá ochrana zareagovala) aby zase UPS fungovala. Niektoré typy UPS nejdú zapnúť ak sú/niesú zaťažené. Vyskúšaj rôzne kombinácie. Niektoré UPS majú kontrolku, ktorá signalizuje vadné batérie (výmenu batérií),ak sú akumulátory úplne nanič, tak UPS nezapneš (až po výmene batérií), to sa mi ale nikdy nestalo hneď ale až keď som UPS s vadnými batériami nechal dlhšie odpojené od el.siete, ináč išlo vždy zapnúť. Môže byť problém aj v elektronike a to ty vyskúšaš asi jedine ak do UPS dáš zaručene dobré batérie.[/quote]
aha.. takže stejně bude nejlepší řešení koupit nové baterie a otestovat to. :) díky za rady .. jdu je objednat
Nefro (222)|11.3.2008 12:09
Ja by som to ešte neriešil kúpou batérii. Na ten RESET by som sa najskôr pozrel.