reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: přetaktování procesoru intel

Neregistrovaný (0)|7.3.2008 14:23
Jméno tazatele: stmisa

Znění dotazu:
Dobrý den mám PC intel pentium 4 s 2x512 RAM, základní deska Jetwey 865PAP, procesor intel 2,8 GHz. Zkoušel jsem tento procesor přetaktovat v Biosu, ale bohužel jsem tam nikde nenašel kde se toto provádí. (Ang. jazyk není mojí silnou stránkou :) ) Můte mi prosím poradit či napsat postup jak můžu přetaktování provést?
Děkuji s pozdravem Michael Štefl

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
PC intel pentium 4 s 2x512 RAM, základní deska Jetwey 865PAP, procesor intel 2,8 GHz, Win. XP profesional
johny__g (6387)|7.3.2008 14:33
Chtělo by aby jsi si vzal k ruce manuál a ještě zjistil přený typ toho procesoru a popsal chlazení. Jestli tam máš BOX chladič a žádný odsávací větrák v case, tak na taktování raději zapomeň, P4 topí jak kamna (oproti dnešním CPU).
dkas (193)|7.3.2008 15:04
Je taky otázka, jestli to BIOS tý desky umožňuje. Ale v manuálu by to mělo být vysvětleno. Pokud ale nevládneš anglicky, radši se do ničeho moc nepouštěj :) Ono těch pár procent výkonu navíc kolikrát ani pořádně nepostřehneš...
mech13 (5526)|7.3.2008 15:08
chtelo by to zjistit jaky mas presne v PC zdroj... ne jen watty ale hlavne vyrobce

ale podle znacky MB bych tipnul na podobny smejd i zdroj a vzhledem k jejich mozne kvalite bych do toho nevrtal a modlil se za to, ze to porad funguje.

na pretaktovani musi byt nejaka vybava, a kvalitni zakladni deska ktera vydrzi OC je prvni nutnost... a vydrzet topici P4 dlouhodobe zvladaji maloktere...
o kvalitnim zdroji a chlazeni uz ani nema cenu mluvit

pokud do toho presto pujdes, davam tomu tak mesic, maximalne dva nez se to podela
johny__g (6387)|7.3.2008 15:56
To je pravda, zdroj je důležitý, stejně jako zbytek sestavy - napiš co v ní je - aby jsme věděli co ten zdroj musí živit. S tím přetaktem hodně záleží co je to za CPU, pokud třeba Celeron D tak ten by si mohl nechat říct na vyšší takt. Za jakým účelem ho vlastně chceš taktovat? Hry, práce, video, jen pro radost..?
S tou deskou - Jetway obecně nepatří mezi OC friendly desky, bohužel.
kane.shw (1231)|7.3.2008 16:40
Raději bych to moc nepokoušel. Pokud chceš vyšší výkon, tak tuhle sestavu raději prodej a vyber si novou, kde už případné taktování budeš brát v úvahu. Pokud nemáš chechtáky tak to raději nech tak.
Už to tady psal mech13, buď rád, že to jede, nevím jestli ti to "riskování" stojí za to. Třeba jo, že...