reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cpu Fan: 0 Rpm

Bili (28)|7.3.2008 20:16
ahoj,
koupil sem si dneska novej chladic na procesor. Pri nabihani pocitace mi to nahlasi cervene
CPU FAN: 0 RPM, nevite cim by to mohlo byt? podle drivejsich temat jsem se koukal do biosu a chtel tam FAN jednotku povolit, ale nic takoveho sem tam nenasel. Jeste jedna vec, kdyz sem pripojil na desku zpatky starej chladic, tak to bylo bez chyby a napsalo to CPU FAN: 3128 RPM (nebo neco takovyho). co sem si vsim, tak ten kablik na pripojeni k desce u noveho chladice ma pouze dva dratky, ale ten starej chladic mel dratky tri...poradite co s tim? jo jeste, moje deska je EPOX EP-8RDA+
matyyy (2527)|7.3.2008 20:22
[QUOTE=Bili;97876]ahoj,
koupil sem si dneska novej chladic na procesor. Pri nabihani pocitace mi to nahlasi cervene
CPU FAN: 0 RPM, nevite cim by to mohlo byt? podle drivejsich temat jsem se koukal do biosu a chtel tam FAN jednotku povolit, ale nic takoveho sem tam nenasel. Jeste jedna vec, kdyz sem pripojil na desku zpatky starej chladic, tak to bylo bez chyby a napsalo to CPU FAN: 3128 RPM (nebo neco takovyho). co sem si vsim, tak ten kablik na pripojeni k desce u noveho chladice ma pouze dva dratky, ale ten starej chladic mel dratky tri...poradite co s tim? jo jeste, moje deska je EPOX EP-8RDA+[/QUOTE]

nic na 3tim dratu posila vetrak pocet otacek do
v biosu vypni cpu fan alarm (nebo nejak podobne)
mech13 (5526)|7.3.2008 20:24
ten stary vetrak se trema dratkama mel treti dratek prave na zjisteni poctu otacek

reseni je v biosu vypnout monitoring, skus se podivat po menu jako "PC health & status" nebo tak podobne, polzka oznacena jako "CPU FAN fail warning" (lisi se desku od desky, presne stejny to urcite mit nebudes)
kane.shw (1231)|7.3.2008 20:38
Podívej se do manuálu desky, tam by to mělo být popsáno ;)
Bili (28)|7.3.2008 20:56
protoze sem v biosu nenasel nic s FAN, tak jsem nakonec zakazal funkci show pc health post....a uz to pri bootovani neukazuje ty hodnoty. Jen sem se chtel zeptat, jestli se tim odstranil problem, ci to vubec nebyl problem, jen pocitaci proste vadilo to, ze se neukazuje pocet otacek vetraku...
johny__g (6387)|7.3.2008 21:01
Problém to nebyl, jen kosmetická vada. Při POSTu se ukazuje tohle varování pro případ, že by se větrák zadřel. Ale protože ten nový větrák nemá detekci otáček, tak v tomhle případě to byl planý poplach.
Bili (28)|7.3.2008 21:59
tak fajn, diky za poskytnute rady