reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky firewall pro sdilene pripojeni

Kunin (74)|8.3.2008 16:52
Dobry den,

potrebuji poradit jaky pouzivat firewall pro sdilene pripojeni k internetu. Jeden pocitac mam jako branu a pres nej sdilim pripojeni pro ostatni pocitace v siti. Doposud jsem pouzival firewall Zone Alarm free verze. Nedari se me ale nasdilet pripojeni k netu pro ostatni pocitace. Jinak vse funguje normalne. Na internetu sem k tomu nasel nejake info a free verze to zrejme ani neumoznuje. Proto se Vas ptam jaky jiny firewall tohle bez problemu umi. Pokud mozno free ale pokud bude placeny neva. Dekuji za odpoved.
trodas (1753)|9.3.2008 13:02
treba Kerio
http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/bezpecnost/proxy_a_firewall/kerio-personal-firewall/

Ja davam prednost HW reseni - nemusim mit take zaply pocitac, aby ostatnim jel net... :)
grapherX (888)|11.3.2008 18:40
Kunin (74)|12.3.2008 06:58
Dík za tip. Ale já bych to potřeboval vědět jistě. Takže od někoho kdo s tim má praktické zkušenosti. Já si dřív myslel že by to měl umět každý firewall a ono ne :-)
styxie (1)|12.3.2008 07:28
comodo je fajn, ale pri default pravidlach zdielany internet nechodil. bolo potrebne pridat rucne pravidlo, ktore dovolovalo ostatnym kompom v sieti pristup do internetu (cez trusted zones), dokonca v starsich verziach ako 3.0.14.276 to vobec nefungovalo
Kunin (74)|14.3.2008 14:29
Do toho Comoda se me moc nechce. Cetl sem na nej nejaky nazory v ruznych diskusich a lidi docela nadavali. Hlavne pak na verzi 3. Klido doporucte neco placenyho. Nemusi to byt zadara. Hlavne aby ten firewall byl kvalitni a snadno nastavitelny (nechce se me v tem hrabat 100 let).