reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka na hudbu+zvukovka

Ascorti (31)|8.3.2008 19:02
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek.
Několik podobných témat jsem tu na fóru už viděl, ale žádné neodpovědělo na moji otázku...

Uvažuji o koupi sluchátek a externí zvukovky k mému notebooku. Teď používám Porty Pro a integrovaný kodek Realtek HD.
Za sluchátka bych chtěl dát tak kolem 2000 Kč. Líbí se mi Sennheiser HD 515, někde jsem je za podobnou cenu viděl.
Zvukovka mě zaujala Creative Labs X-Fi Xtreme Audio Notebook do Express/54 slotu.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47181

Tak bych potřeboval poradit, jestli je lepší si koupit obojí nové, nebo případně jen kartu a nechat si ty Kossy...
A taky jestli vzít ty Senny nebo nějaké jiné...? Podělte se prosím o vaše zkušenosti...
Díky
tgfh (2985)|8.3.2008 19:20
Pokud nemáš problém s financema kup sluchátka i externí zvukovku. Můžeš se i podívat jestli náhodou nedělá M-Audio taky něco pro notebook.
P@pi (1519)|8.3.2008 19:21
Můj názor se ti asi líbit nebude a spousta lidí by s ním nesouhlasila, ale měl jsem možnost si poslechnout HD 515 a nelíbily se mi. Celkově mně Sennheisery zklamaly, slyšel jsem HD 555 a HD 515.

Já mám Audio-Technica ATH-AD500 (cca 2500,- Kč) a jsem maximálně spokojený, ale je to dost otázka vkusu. Zase jestli chceš basy, tak je z těch mých dostat neni jednoduchý, resp. nejsou nijak přebasovaný a vzhledem k tomu, že teď máš Porta Pro, tak by se ti ty Sennheisery mohly líbit, protože mě se zdály přebasovaný. Někdo zase tvrdí, že nižší řady Sennheiserů nemají basy žádné, to je těžký :-)). Z těch mých dostanu basy ekvalizérem celkem snadno a žádné chrčení nebo výraznější zkreslení není.

Takže bych si jel někam sluchátka vyzkoušet osobně ;-), bez toho se dá těžko poradit.

Záleží kolik máš peněz na oboje :).
...No...Name... (586)|9.3.2008 16:18
Jak už řekl tgfh.Zvukovku bych bral buď M-Audio FastTrack USB,nebo M-AudioAudiophile USB.

Co se týče sluchátek,tak od Sennu bych ti doporučil HD 215.Za sluchátka od Kossu bych 2000 tisíce radši nedával.Konkurence hraje totiž líp...Takže radši koukej na nějaká víc profi sluchátka...
Ascorti (31)|9.3.2008 18:46
Ty zvukovky od M-Audia jsou trochu dražší, než jsem si představoval...;) Myslíš že ten rozdíl, třeba oproti těm X-Fi, opravdu uslyším? Zdá se mi, že ty M-Audia jsou koncipované pro hudebníky (co jsem četl na webu)...

O těch HD 215 ještě popřemýšlím... možná se uzavřené budou hodit.... každopádně musím někam zajít a vyzkoušet je sám...
Nemáte někdo dobrý tip na nějaký dobrý obchod se sluchátkama v Praze ?
Klingacikx (1545)|9.3.2008 19:00
Keby som sa rozhodoval ako ty tak by som si KOSSi nechal a dokúpil nejakú kvalitnú zvukovku, oproti tej integrovanej tam rozdiel bude;)
...No...Name... (586)|9.3.2008 19:06
[QUOTE=Ascorti;98455]Ty zvukovky od M-Audia jsou trochu dražší, než jsem si představoval...;) Myslíš že ten rozdíl, třeba oproti těm X-Fi, opravdu uslyším? Zdá se mi, že ty M-Audia jsou koncipované pro hudebníky (co jsem četl na webu)...[/QUOTE]

Tas až tak drahá není...A ty peníze co za ní zaplatíš,pak při poslechu uslyšíš...a budeš rád žes jí koupil...

A to že M-Audio dělá věcí pro profíky je fakt.Ale to nebraní tomu aby si jí koupil obyčejný smrtelník.Nevyužiješ jí sice na 100%,ale myslím že na hudbu bude určitě lepší než zvukovka od Creativu.
Razi3L (612)|9.3.2008 22:16
na ty zvukovky se zkus podivat obcas na aukro, jestli ti prijdou moc drahy, ted pred par dny sem tam nejaky externi zvukovky od M-audia videl, ted momentalne tam je jedna od Behringeru (to je podle me taky kvalitni firma na profi audio)
P@pi (1519)|9.3.2008 22:46
[SIZE="1"]Mně od těch Behringerů někdo dost odrazoval, jen nevím kdo, kde a proč :notsure :D. Ono ostatně v tom asi nebude nic jinýho než nějakej AD nebo něco tak...[/SIZE]
Ascorti (31)|11.3.2008 19:50
Teď docela vážně uvažuju o tom, že koupím tu M-AudioAudiophile USB a až budu mít prachy tak k ní nějaké sluchátka, nejspíš něco od Sennheiseru...

Nebude akorát nějaký problém s tím, že to je přes USB? Někde jsem četl, že třeba externí disky přes USB docela zatěžují procesor... nebude to i u zvukovky?? Nebo ta nepřenáší takové objemy, aby tam taková zátěž vznikla?
...No...Name... (586)|11.3.2008 19:58
Nevím jak jedo s externímy HDD...Ale co jsem někde četl...integrovaná zvukovka žere asi tak 3% procesoru...Takže jestli ta do USB bude brát víc,tak myslím že to bude jen o málo...Celkově je to prostě zanedbatelné...
Ascorti (31)|20.3.2008 17:48
Zatím díky za rady...

Co byste řekli na tuto zvukovku?
http://www.thomann.de/gb/emu_0202_usb.htm
...No...Name... (586)|20.3.2008 18:27
Tak ta by asi byla asi lepší,jak M-Audio...Jen mě docela překvapilo,že jí vyrábí Creative,ale tak proč né...Jen ta cena je zas o něco větší
Ascorti (31)|20.3.2008 18:36
Právě kdybych si ji nechal poslat z toho shopu, tak by mě to vyšlo do 3000,- ... i s poštou.
Ale zase případné reklamace...
Creative je vlastníkem firmy E-MU Systems...takže to možná i probíhá tak, že to E-MU vyrobí a plácnou na to logo Creative...
james008 (47)|29.4.2008 09:36
SLUCHATKA:
Ja pouzivam na monitoring Aluchatka AKG k-55 ....
Vyuziva je i hodne znamych hudebniku ci mych kolegu co delaji podobnou
hudbu... je to asi jediny a levny zpusob jak dosahnout presneho zvuku...
(nedavno se jim vybavovalo dokonce cele studio ceskeho rozhlasu v Ostrave)
Bohuzel potrebujou hodne buzeni takze jsem k nim musel poridit mensi
mixpult od Phonicu a uz je vse ok... jsou ponekud vetsi a volnejsi
na hlave... nemaji takovy velky pritlak a tak neizoluji tolik od okoli
ale to se nekdy spise hodi....

Sennheisery muzu taktez jen doporucit ..
Pouzivam jeste jedny Sennheisery a to obyc
HD 212 Pro z duvodu ze maji pekne tlacene bassy
a tak si tim simuluju poslech klasickeho posluchace.
Nemaji tak presny a cisty zvuk jako AKG k-55
ale jejich zvuk je prirozeny a takovy lidsky...
Nepotrebujou mit spec navic buzeni od mixu
nebo zesaku ale kdyz je maji tak dokazou u
bassovych slozek vyvinout mensi tsunami :-)
Jsou rozmerove mensi a maji silnejsi pritlak...
izolace zvuku okoli je temer dokonala
takze na vas nekdo rve metr vedle a vy nic neslysite :-)
pohoda... Sennheisery prakticky pokryji ciste jen ucho jako takove....
kdezto akg jsou tak nejak pres ctvrt hlavy ....

zatim zdar :-)
KoumakCNX (8)|29.4.2008 10:54
Zdravim. Resil sem podobnou otazku. Myslim ze zalezi na vyuziti. Jelikoz casto byvam ve hlucnem prostredi, tak jsem volil uzavrena sluchatka. Jestli kossy nebo senny, tak to byla jasna volba. Senny :-) konkretne HD280PRO s impedanci 64ohmu. Kossy mi prosli rukama asi 2 roky zpatky. Na to ze staly 2 a pul litru, tak me nako neoslovili. Bohuzel valim na integrovane zvukovce, ale i tak je zvuk slusny. Externi zvukarna je dobra volba. Mel jsem jednu pujcenou od kamose a ted uz jen cekam az se kolem me objevi trochu penez abych ji koupil.

Takze jestli na to mas, tak bych bral novou zvukovku i sluchatka.
caikef (31)|29.4.2008 18:28
Je pravda že nejsem člověk, který dělá hudbu na plný úvazek, tak to ber jako názor laika. Nechal bych si integrovaný zvuk v notebooku, a k tomu koupil kvalitní sluchátka. Protože nevíš, co budeš potřebovat do slotu strčit za týden a budeš ho mít plný...
Razi3L (612)|29.4.2008 20:12
Záleží ovšem na kvalitě integrované zvukovky. Kvalitní sluchátka ( od nějakých 3 000,- a víc) připojovat na průměrně kvalitní integrovanou zvukovou kartu bych nazval "barbarstvím" :) a absolutně něco kvalitního k tomu připojovat nemá smysl.
...No...Name... (586)|29.4.2008 20:21
[QUOTE=Razi3L;117700]Kvalitní sluchátka ( od nějakých 3 000,- a víc) připojovat na průměrně kvalitní integrovanou zvukovou kartu bych nazval "barbarstvím" :)[/QUOTE]

:p...integrované zvukovky už v dnešní době nejsou zas až tak hrozné.Zvukově se určitě vyrornají zvukovkám do cca 1000Kč...Horší to mají s ovladači a samotným nastavením efektů a pod..

[SIZE="1"]Ale na sluchátka za 3,5 je to rouhání...;)[/SIZE]
noegoncz (319)|30.4.2008 11:58
čau,
co se týče Kossu porta pro. cca 5let je mám, celkem asi 5x na RMA (každodenní použití) a opět mi chrčí už levé sluchátko..jinak si na ně nemůžu stěžovat. Každopádně, kdybych stál teď před rozhodnutím, zda kossy nebo sch... ta kosy už ne. Možná trochu divnej názor, ale třeba do práce jezdíme autobusem dva,kteří máji koss porta pro :) a na městě denně potkám pár lidí,co jej maj na hlavě :) né, že by mi to vadilo,ale je to asi tak,jak kdyby jsmě měli stejné trička :)) Nicméně zpět k tématu.
Jediné, co mužeš fakt udělat, zajít do shopu a vyzkoušet. Každému vyhovuje něco trochu jiného a je to dost o zvyku.
Každopádně pokud je možné zakoupit externí zvukovku do firewire, volil bych to raději než USB. Nevím, zda-li se zvukovky na firewire dělají (předpokládám,že ano) a pokud máš i port na notesu, určitě to ulehčí CPU. Což je tuším hlavní rozdíl oproti USB. Nicméně nikdy jsem to nezkoušel, takže zkušenost žádná. Pokud se pletu, opravte mne, alespoň se něco přiučím :)
P@pi (1519)|30.4.2008 12:55
[QUOTE=noegoncz;117943] Každopádně pokud je možné zakoupit externí zvukovku do firewire, volil bych to raději než USB. Nevím, zda-li se zvukovky na firewire dělají (předpokládám,že ano) a pokud máš i port na notesu, určitě to ulehčí CPU. Což je tuším hlavní rozdíl oproti USB. Nicméně nikdy jsem to nezkoušel, takže zkušenost žádná. Pokud se pletu, opravte mne, alespoň se něco přiučím :)[/QUOTE]

Nepleteš, zvukovky do firewire jsou opravdu lepší než ty na USB, myslím tedy na hry. Jindy je zatížení CPU v řádu jednotek procent navíc relativně jedno, ale u her to poznat bude. Jenže ceny FireWire zvukovek jsou dost vysoké resp. nedělají se levné FireWire zvukovky, ty drahé jsou sice cenově odpovídající (+-), ale začínají na často nedostupných částkách (pro běžného posluchače, hráče či filmmaniaka).
Ascorti (31)|4.5.2008 15:55
Takže sluchátka už mám, koupil jsem Sennheisery HD 215.
Vyzkoušel jsem ji vícero ... nakonec jsem se rozhodl pro tyto, i kvůli tomu, že jsou uzavřená. Jsem s nima moc spokojený, oproti Koss Porta Pro mají mnohem lepší zvuk (i na integrované zvukovce ;) ).

A s tou zvukovkou... prachy by možná byly, ale ta co ji momentálně chci je nedostupná a má být až v květnu...
tak si říkám, že do prázdnin vydržím, o prázdninách noťas moc využívat nebudu a doma na pc mám Audigy 4.
xmarek (1676)|18.5.2008 22:41
Doporučuji si poslechnout EMU-1616m v kombinaci s Sennheiser HD-595. Taky jsem hledal něco co by mě uspokojilo při poslechu hudby z PC (notebook) a po používaní Echo Indigo IO, SB Audigy ZS v kombinaci s HD-595 a Koss PP. Zavrhl jsem Mp-trosky a používám Flac a Monkey's. Žádné korekce jen zvuk přes ASIO. Jistě se dalo jít dál... Externí USB DAC a lepší sluchátka, ale myslím si, že za ty prachy to jde. :D
DALE (3)|20.5.2008 19:34
Pardon, ze se pletu do threadu, ale resim podobnej problem.
Zatim u me vedou AKG K 171 ( http://www.sluchatka.net/67-akg-k-171-studio---akce-/ ) a zajimalo by me jestli ma smysl kupovat k nim zvukovku (zatim jedu pres integrovanou na boardu (Asus P5K)), popripade jakou byste doporucili? :-O diky
xmarek (1676)|22.5.2008 18:41
Ten Realtek je opravdu dost slabý. Minimálně zvukový kodek HD. Výsledný zvuk je daný vždy tým nejslapším článkem. Poměrně doporučována je SB Creative X-Fi. Prostě záleží co od toho chcete. Pokud budete poslouchat Mp3 tak to dostačuje. Osobně jsem byl s těmito zvukovkami poměrně zklamaný. Jestliže chcete do zvuku opravdu investovat doporučuji se podívat sem: http://www.hudebnicentrum.cz/inshop/zvukove-karty/
Razi3L (612)|22.5.2008 19:40
zvuková karta má každopádně smysl. Já bych doporučil tuhle:
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/audiotrak-prodigy-7-1-hifi.htm
DALE (3)|22.5.2008 19:57
hm, nakou budu muset koupit, koupil jsem ty AKG K 171, a obcas v nich slysim lupani, zpusobeny nejspis praci disku... Koukal jsem taky jeste na tuhle:
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/m-audio-revolution-5-1.htm
myslim ze kvalita zvuku by mela byt stejna jako u prodigy, a 7.1 nevyuziji - nebo myslite ze je mezi nimi slysitelny rozdil?
xmarek (1676)|22.5.2008 20:49
Rozhodující je kvalita DA převodníků a nasledných zesilovačů. 7.1 apod. je pouze lákadlo pro lidi co o hudbě neví vůbec nic. Pozor někteří výrobci ve snaze prodat svůj výrobek zahrnou uživatele informacemi o podporovaných standardech apod. a to podstatné raději zamlčí. Na co bych se zaměřil je na plnou podporu ASIO a aby měla kvalitní DA převodníky a sluchátkové zesilovače. Jelikož mají ty sluchátka nízkou impedanci, co jsem vyčet 55 ohmů, tak by to měla ta zvukovka utáhnout. http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/m-audio-revolution51.html

Jo ještě taková drobnost: Audio quality is worse than in ESI Juli@ and M-Audio Audiophile192
Myslím si, že to hovoří za vše. :(
Razi3L (612)|22.5.2008 21:52
[QUOTE=DALE;124832]hm, nakou budu muset koupit, koupil jsem ty AKG K 171, a obcas v nich slysim lupani, zpusobeny nejspis praci disku... Koukal jsem taky jeste na tuhle:
http://headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-kartou/m-audio-revolution-5-1.htm
myslim ze kvalita zvuku by mela byt stejna jako u prodigy, a 7.1 nevyuziji - nebo myslite ze je mezi nimi slysitelny rozdil?[/QUOTE]

ne, rozdíl tam pravděpodobně nebude a obě karty mají samostatný výstup na sluchátka.
U M-audia je problém v ovladačích, kdežto Audiotrak má ovladače v pohodě. (ještě jsem neslyšel, že by něco nefungovalo, jak má)
M-audio Revolution 5.1 má ...No...Name... tady na fóru
P@pi (1519)|22.5.2008 22:22
Revo 5.1 mám i já, ne moc dlouho :-). Sluchátka mám ATH-AD500 66 ohm link.

Drivery - mizérie, ale na druhou stranu, co od nich očekáváš? Jestli normální poslech, tak ok, ale nějaké fičurinky neočekávej. Drivery na Visty prý mizére, ale to nemohu potvrdit. Ve winXP funkční v pohodě (relativně).

Zvuk - dobrý :-). Rozdíl oproti AC97 nebo Intel HDA je, ale nečekej, že to je zase takový rozdíl. Není... Samozřejmě šum je úplně jinde, lepší odlišení kanálů, lepší zvuk (hlavně výšky) a více detailů. Uvažuji, zda bych opět do toho investoval tolik peněz, pravděpodobně ano, ale rozhodně to není tak nadšené...

Víc než Revo 5.1 bych nic nekupoval ani omylem. Samozřejmě pro sluchátka za 8k bych nad tím uvažoval, ale pro sluchátka za 3k jsou to (imho) vyhozené prachy (pokud nepotřebuješ nějakou funkci ESI apod.).

Jestli máš Visty nebo budeš brzy upgradovat, tak se k M-Audiu moc nepřibližuj. Bůhví, kdy vydaj nějaké funkční drivery pro tento OS.

EDIT: případně Revo je prý kvalitní základ pro různé mody, takže se dá krásně moddovat. Ostatně i s těma šmejd kondenzátorama to hraje dobře. Takže se to může už jen zlepšit.. ;-)
Razi3L (612)|22.5.2008 22:57
přesně tohle jsem chtěl slyšet, takže to vypadá, že si brzo pro Revo 5.1 skočim. Upgrade na widle vista neplánuju a nejspíš je přeskočim uplně, takže mi to v dohledné době vadit nebude.
DALE (3)|23.5.2008 00:53
No tak ja jsem si to predstavoval tak jak to popisuje P@pi. Potrebuju lepsi zvukovku nez integrovanou, predevsim na poslouchani hudby na sluchatkach, a hry + video na reprakach (zadny vstupy, nahravani/mixovani hudby se delat nechystam). Tohle vsechno by snad mela Revo 5.1 splnovat.
Doufam ze ty drivery se jednou nastavi a dobry :)

Kazdopadne zkusim sehnat, a kdyztak se podelit o zkusenosti.
Razi3L (612)|23.5.2008 08:21
Pokud máš, ale windows XP, tak by mělo všechno šlapat v pohodě. Pokud máš Visty, tak se Revu 5.1 vyhni obloukem.
/edit: ale nevim, jak je to s dostupností, skoro nikde ji skladem nemají (pokud ji někdo někde najdete, hoďte sem prosim link)
...No...Name... (586)|24.5.2008 22:05
Tak se s vámi o něco málo podělím,Razi3L mi totiž psal PM abych popsal svoje zkušenosti...A aby nebyl chytřejší než Vy,tak píši sem;)...

M-Audio Revolution 5,1 byla dlouho moje vysněná zvukovka...A o loňských Vánocích se mi tenhle sen vyplnil a konečně jsem jí měl doma.Takže už jí používám cca kolem půl roku.V prvních pár minutách jsem byl trochu zděšen a zaražen z toho,že jsem zbytečně vyhodil 2 tisíce za kus desky s pár výstupy.Zvukový rozdíl byl sice znát,ale že by to bylo nějak moc se říct nedalo.V té době jsem měl pouze 2.0 sestavu,takže nic moc...Při připojení sluchátek už byl zvukový rozdíl obrovský(oproti integrované na M2N-E).Postupem času jsem si ale z 2,0 udělal 4,1 a do Reva jsem se zamiloval...Možnosti surroundu jsou velké...Díky tomu z reproduktorů,i ze sluchátek,dostanete to,co jste ani nečekali.S tím se nedá nic integrovaného srovnávat.Samozžejmě ani Creativy za těch pár set nemají šanci...Pár jsem jich tu v posledním měsíci měl a Revo je rozdrtila...Pustit si na téhle zvukovce kvalitní hudbu(já zatím jen mp3 v 320KbPS,mám malé HDD) je opravdu nepopsatený pocit...

a teď pár záporů...V první řadě jsou to ty ovalade,to ví ale každý...Druhou věcí jsou hry...U NFS ProStreet a TD Unlinited se obac vypaří zvuk a repro začně hučet,takže se hra musí vypnout a pak u je zvuk OK.U jiných her se to nestalo,takže nevím čím to je...

Tak snad jsem pomohl...Ale radši piště konkrétní otázky,ať vím na co odepisovat...A pro představu,to je moje sestava...v šechno je to takový no.name,což ke mně docela sedí;),je přední repro jsou nějaké Redstary...Ale hraje to opravdu slušně...A ten mobil je tam jen tak pro představu velikosti;)...

A pokud jsou tu nějaké hrubky a chyby,tak si je nechte pro sebe...já dneska celý den makal na střeše...takže na to mám právo:)
P5244423 [1024x768].JPG P5244424 [1024x768].JPG P5244427 [1024x768].JPG