Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 55 z 55

Téma: Lg W2600hp-bf ... 26", S-ips

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Tak po dvou měsíčním čekání jsem to vzdal a koupit to vychvalované HP 24´´ S-IPS. A zatím maximální spokojenost. Vizuálně perfektní obraz bez jakýchkoliv problémů.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Máte někdo zkušenosti s připojením tohoto (popř. jiného) monitoru přes redukci HDMI-DVI? Jestli to funguje bez problémů? Máme totiž doma notebook a ten má výstup pouze HDMI a tento monitor bohužel HDMI vstup nemá...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

HDMI je v podstatě DVI-D + pár drátů pro zvuk. Takže to bude určitě OK.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Mate niekto tento model s poslednym Rev2 ako ja, 901M... (manufactured 01 2009) ???
    Mam ho, a jeho kupu povazujem zatial za velky omyl.
    1. JAS - stiahnuty na 0 hardwarovo, a takisto znizeny aj softw. cez nvidia settings
    2. farby presaturovane - aj aRGB a aj sRGB, aj digital a aj analog, nastavene ako-tak cez nVidia settings - wizard
    3. Citit z obrazu iste vibracie, chvenie, ako pri zle nastavenom CRT
    4. V Eizo teste su viditelne farebne prechody

Po 10 minutach pozerania na tento panel (cca 1m vzdialenost) cloveka (nielen mna) bolia oci a hlava.
    Poradte :-)

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

eset doplnim, dnes idem vyskusat iny DVI kabel, pripadne aj pripojenie do siete cez inu zasuvku, pripadne si aj UPS vezmem z prace... inac neviem...

Nováček
    Registrace
    May 2006

cau

ja som prisiel na to co mi to blblo v tych ovladacoch, sa svojvolne zapinal posuvnik Digital Vibrance, ked je to zapnute tak sa to chova podobne ako popisujes - prepalene farby, šialený jas a chvenie. Ale predpokladam že toto si skúšal.
    Pochybujem že ti pomôže druhý DVI kábel - keby išlo o analóg tak áno, ale u DVI na kvalite kábla až tak veľmi nezáleží. Zaujímavé je že to čo popisuješ som zažil s viacerými LCD, moje oči sú na to dosť citlivé a nakoniec som skončil u LG pretože to bol prvý slušný monitor z ktorého ma nebolela hlava a oči. A to som prešiel celkom slušný výber - HP2207, Acer 2432,2632, Iyama 2200W, HP2465, žiadne pravidlo som nenašiel okrom toho že neznášam TN a u MVA je to tak pol na pol - zniesom som 2465 ale zase občas sa hrávam no a ten input lag bol hrozný.
    Momentálne by som povedal že skús vylúčiť problém s pc - pripojiť ten lg iným káblom na iné pc. Alebo analogom na notebook.
    Možno je ten tvoj naozaj vadný a zrelý na reklamáciu, zvlášť keď ti to potvrdil niekto iný.
    (mne sa stávalo že mne sa zdalo že mi ide niečo vytiahnuť oči z hlavy a pritom nikomu okrem mňa čo to videl sa to nezdalo nejako čudné ).
    Momentálne mám na stole LG W2600 2ks, jeden rev1 a druhý rev2, skúšal som to v clone režime a na eizo teste môžem potvrdiť že červená je podstatne menej výrazná a prúžkovanie vo farebných prechodoch prakticky zmizlo. Dokonca som si všimol že pri teste trailing ked tam beži ten štvorec tak rev1 sa v hornej časti obrazovky tak divne potrháva a u rev2 to je bez ok.
    Všetky problémy čo popisuješ prakticky zodpovedajú chybám rev1 ale ani tam neboli také strašné aby z toho po pár minútach bolela hlava.
    Ešte úplne blbá otázka, nepodstrčil ti niekto TN verziu W2600H-PF namiesto HP-BF ?

Nováček
    Registrace
    May 2006

to baca> prave som na nieco prisiel, nerobis nahodou vo Viste ?

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

baca007: nazdar, čo sa týka toho jasu ja som ho mal najprv na hodnote 51 a potom som ho v rámci testovania postupne snižoval. K otázke presaturovaných farieb asi len toľko, tento problém som nezaregistroval a tom som mal panel s tým istým kódovým značením 901, žiadne vibrácie, žiadne drnčanie, žiadne viditeľné prechody. Jediná vec, s ktorou by som bol s tebou za jedno je bolenie hlavy a slzenie očí pri dlhšom pozeraní. Môj panel mal navyše aj bonus dva vadné body svietiace na čiernej ploche modro.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Moje skusenosti po 1,5 roku pouzivania: Monitor stale zdobi moj stol, oci si uz nan zvykli, urcite pomohla aj kalibracna sonda. Ale aj tak rozmyslam nad vymenou, kludne aj vo vyssej cenovej triede :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

tak po 2 letech pouzivani k memu nemilemu zjisteni doslo k poskozeni obrazovky horkem z podsvecujici trubice
    (pravy okraj, od stredu obrazovku nahoru ...)

takze reklamace ... jinak mam tez pocit, ze se mi rozpadla kalibrace barev, ale to je ted jedno ...

jinak se da rict, ze jsem byl vcelku spokojen ...

jsem zvedav jestli sezenu neco podobne kvality i v budoucnu (26/27/30", stejne ci vyssi rozliseni, LED posviceni)

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2013, 15:18
  2. Windows XP: Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"
    Od Subtech v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 22:08
  3. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-04-2010, 12:00
  4. LCD: Rozmluví mi někdo LG W2600HP?
    Od meeee v sekci Monitory
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 11-06-2009, 22:10
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-08-2007, 22:09