reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim poradiť medzi Toshiba a HP

Majami (10)|8.3.2008 23:39
Dobrý deň potreboval by som poradiť medzi týmito ntb.
http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/productPage.do?LNG=22&service=CE&PRODUCT_ID=135291&toshibaShop=false
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/sk/sk/ho/WF06b/1090727-4514253-4514255-4514255-4514255-81140135-81573276.html

Obidva by chcel kupovať z NAY elektra kôli prípadným reklamáciam.
Je to pre brata a presne určenie jeho funkcie ešte nemá definované.
Alebo skúste poradiť nejaký do 25 000 SKK = asi 20000 CZK
Ďakujem
Intri (3490)|8.3.2008 23:47
Z těch dvou bych si osobně vybral Toshibu, především kvůli podstatně silnější grafické kartě. Ale chce to rozhodně znát požadavky na využití notebooku, koupě notebooku bez jejich určení je velmi složitá a především nemoudrá.
Maximus12 (763)|9.3.2008 01:25
Zajimavě hlavně kvůli te grafice vypada dobře Toshiba, ale jak píše Intri chce to znát požadavky na toho noťase, jelikož se může najit něco jiného co by vyhovovalo lépe .. Hold až napíšeš víc víc se i dovíš tak to napíšu :)
Majami (10)|9.3.2008 20:09
Bude to jeho prvý comp. takže jeho určenie bude asi všeobecné.
Bude to skôr na učenie sa a spoznávanie počítačov a programov. Základy má z práce, ale nie je to bohviečo.
Tvrdý hráč asi z neho nebude ale sami dobre viete ako je to s upgrade ntb.
Myslíte že na tom HP by si s hrami ani neškrtol.
Tá Toshiba má super grafiku ale ten procesor je asi slabší ako turion.
Chcem sa ešte opýtať na rozšírenie pamäte v prípade kúpy Toshiby, kde a ako to dať urobiť aby nepadla záruka.
kane.shw (1231)|9.3.2008 21:52
Také se přikloním k Toshibě, ale jen kvůli grafice ATi. Nevím proč, ale nVidia mi do mobilního odvětví nějak nesedí :notsure - asi subjektivní zaujatost ;)

A potřebuje brat opravdu notebook? Když je to jeho první komp, nebyla by lepší klasická sestava, ve které se může vrtat a objevovat IT do haleluja? Je pro něj mobilita opravdu tak důležitá?

Rozšíření paměti si můžeš nechat udělat přímo v obchodě, kde to kupuješ, pokud do toho nějak nevidíš. Jinak nevím jak na Slovensku ;), ale obecně se rozšíření paměti nebere jako porušení záručních podmínek. Ještě jsem neviděl na nb pečeť ;) Tak bys to třeba zvládnul i sám, nebo nějaký kamoš... Ale raději si to ověř z několika zdrojů, ne jenom u toho, kde to budeš kupovat, tam by ti taky mohli napovídat cokoli, jen aby sis to nechal udělat u nich - za penízky samo :)
Majami (10)|9.3.2008 23:11
[QUOTE=kane.shw;98518]A potřebuje brat opravdu notebook? Když je to jeho první komp, nebyla by lepší klasická sestava, ve které se může vrtat a objevovat IT do haleluja? Je pro něj mobilita opravdu tak důležitá?[/QUOTE]

Ja som sa mu snažil vysvetliť to isté ale vraj preto že notebook nezaberá miesto a je prenosný a... proste tvrdá hlava.
Ale preto že ho mám rád tak mu (s Vašou pomocou za ktorú ďakujem) pomôžem aspoň vo výbere.
Withman (1337)|9.3.2008 23:23
Verze 1S9 je výborná. Doporučím ti jí. Dá se sehnat za 17 tis. s DPH, což je luxusní cena. Má 1x1024MB, takže za 500Kč si dokoupíš další 1GB a máš nabušený NTB i s OS. :thumb
kane.shw (1231)|9.3.2008 23:36
[QUOTE=Majami;98534]Ja som sa mu snažil vysvetliť to isté ale vraj preto že notebook nezaberá miesto a je prenosný a... proste tvrdá hlava.
Ale preto že ho mám rád tak mu (s Vašou pomocou za ktorú ďakujem) pomôžem aspoň vo výbere.[/QUOTE]

Njn, je mi to jasný ;) ...s tvrdohlavostí je to těžký :(
Withman zřejmě myslel tenhle Toshiba Satellite A200-1S9 ;)

Nemůžu si pomoct, ale hodně se mi líbí kvůli své multimediálnosti a jistě i poměrem cena/výkon tyhle ASUSy:
1. Asus F3KA (F3KA-AP031C)
2. Asus F3KA (F3KA-AP066C)

Je to kapku nad tvůj finanční limit, ale víš jak je to s nb... :)
Withman (1337)|9.3.2008 23:43
No ty Asusy jsou o 5 tis. dražší a výkonnostně jsou na tom dost podobně, což si myslím, že nic moc...já osobně moc Asusy nemusím, spíše Toshiba či MSI, jo a taky Dell. :inlove
kane.shw (1231)|10.3.2008 00:03
[QUOTE=Withman;98541]No ty Asusy jsou o 5 tis. dražší a výkonnostně jsou na tom dost podobně, což si myslím, že nic moc...já osobně moc Asusy nemusím, spíše Toshiba či MSI, jo a taky Dell. :inlove[/QUOTE]

No šak jasný, každého věc, podle jeho vlastních požadavků, možností a stylu ;) Proto jsem taky, dal odkaz i na tebou doporučovaný typ :)
Dokud nefandíš Aceru, či Benq, tak je to v pohodě :thumb :D
Withman (1337)|10.3.2008 00:06
No např. Acer Extensa 5220 beru jako nejlepší notebook s poměrem výkon/cena. ;-)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48274

Všechny Extensy 5220 mají:

- S-Video
- PCMCIA
- Expess Card
- WiFi

Za tu cena je to super notebook! Prodal jsem jich několik a sice tedy nemám rád Acer, tak tento model mě opravdu dost nadchnul...i když to říkám nerad. :notsure
kane.shw (1231)|10.3.2008 00:16
[QUOTE=Withman;98555]No např. Acer Extensa 5220 beru jako nejlepší notebook s poměrem výkon/cena. ;-)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48274

Všechny Extensy 5220 mají:

- S-Video
- PCMCIA
- Expess Card
- WiFi

Za tu cena je to super notebook! Prodal jsem jich několik a sice tedy nemám rád Acer, tak tento model mě opravdu dost nadchnul...i když to říkám nerad. :notsure[/QUOTE]

Njn, a už jsme zase u té věčné debaty o kvalitě ACERů (doufám, že si toho tady všimne Intri :D), snad to pomůže i Majamimu. Nechci do toho moc zabředávat, proto řeknu jen to nejdůležitější.
Pokud chceš nb jako náhradu desktopu, tzn. že ho budeš mít většinu času na stole, a když ho někam přemístíš/převezeš, tak v brašně a autem, tak ho klidně ber. Ale to je tak vše. Prostě Acer nasadil vysokou laťku ve vybavenosti za tu cenu, kterou dává. Ale zbytek...

Doufám, že se to tady nezvrhne v nekonečné obhajování a hádání se o tom či onom. Pokud se někdo chce takto dohadovat, tak ať založí raději nové téma :thumb
Withman (1337)|10.3.2008 00:22
Já ti rozumím. Acer taky nemusím, ale když ti řeknu, že tento NTB už jsem prodal min. 10 lidem a nikdy z nich se ještě nevrátil, že by s ním něco měl...a to je již déle než půl roku, tak si myslím, že to nebude uplně tak hrozné. Dokonce i vím, jak se chová Acer servis...snažím se jen říci, že tento NTB je dobrý, za daný peníz. Nic víc, nic míň. :D
Intri (3490)|10.3.2008 00:45
Ohledně kvality bych věřil více Toshibě než Asusu, Toshiba má rozhodně daleko lepší pověst, než Asus. Sice spousta mých spolužáků má Asusy a reklamace byla jen u jednoho z nich, ale i tak, moje zkušenosti mě prostě naučily věřit pověstem o firmě.

[OT] Zaslechl jsem tu někde slovo natolik sprosté jako "Acer"? [/OT]
Majami (10)|10.3.2008 13:52
[QUOTE=kane.shw;98539]

Nemůžu si pomoct, ale hodně se mi líbí kvůli své multimediálnosti a jistě i poměrem cena/výkon tyhle ASUSy:
1. Asus F3KA Asus F3KA (F3KA-AP031C)
2. Asus F3KA (F3KA-AP066C)
:)[/QUOTE]

Tie Asusy sú super ale u nás je tento ASUS F3KA-AP012 za 28 000 skk bez OS a to mi neprejde
F3KA-AP031C cez internet (čo by som nechcel) 35 000 skk a to je takisto už strašne moc
Acera nechce z dôvodov negatívnej reklamy, radšej sme zvolili osvedčené značky.
Asi skúsime tú Toshibu.

A ešte ohľadom toho procesora Pentium dual core T2330, pri frekvencii 1,6GHz a FSB 533Mhz, nebude brzdou pre HD 2600
Ďakujem ešte raz za pomoc.
speedsnail (4876)|10.3.2008 15:26
Pentium Dual Core T2330 je architektura core2duo takže dobrý výkon i na nízké frekvenci. Neni to sice trhač asfaltu ale k HD2600 se podle mě dobře hodí. Za tu cenu je ta toshiba skvělá volba. (navic jak bylo řečeno 1x1Gb ram takže bezproblémový upgrade na dualchannel 2Gb)
Majami (10)|10.3.2008 19:15
Pardon otavujem ale pozrite sa mi ešte na tento
Satellite A210-19J, alebo tu
na 27 000 by som mohol brácha ukecať a je to kombinácia HP a Toshiby 1S9 - podľa mňa super