Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 81

Téma: Víkendová diskuze: Není čas přehodnotit autorské poplatky?

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Ja uz to neresim, v tomto kocourkove to nema vubec cenu. Clovek si zbytecnym rozcilovanim akorat nici mozkovy bunky a pripravuje srdce na infarkt. Ze zacatku jsem bral media v zahranici (abych tuto vydriduskou dane nemusel odvadet), ale kdo by furt nekam jezdil, ze? Navic data uz nepalim v takove mire jako driv, ostatni media (disky, flashky, atd.) pisu na firmu a je mi to u blize nespecifikovane casti tela. Pravdou ovsem zustava, ze originalni veci neporizuji tak casto jako driv...Hlavne proto, ze posledni dobou stejne vse stoji za pendrek. Ale jde to i v ruku v ruce s tim, ze ochrany na originalnich nosicich jsou otravne jako tropicky exzem. Stat a ruzne autorske organizace nas svym user-unfriendly pristupem de facto nuti prejit na drahu piratstvi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Rimmerak

Většina z lidí co tu diskutují opravdu tématice rozumí a ví, čeho se poplatky na datových nosičích a tiskárnách týkají. Ale dočet sem se tu i toho, že si někdo myslí, že za poplatky stojí RIAA a že se vztahuje i na hry. Tyto poplatky ale zavedl stát na popud OSA (Ochraného svazu autorského) což je organizace sdružující české hudební autory, a poskytuje jim vybírání výše zmíněného výpalného. Z tohoto si například můžu odvodit, že když českou hudbu neposlouchám, nestahuji, případně poslouchám českou hudbu od autorů netrunících pod ochranými křídly mafiánské OSA, tak jsem defakto okrádán já při každém zakoupení čistého CD/DVD, pevného disku, flashky a nic, ale opravdu nic kromě nakoupení těchto věcí v cizině neudělám - tím ale nastává probém s cenou dopravy takže nakonec se smiřuji ač nerad s tím, že se prostě okrást nechám.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Ten nesmysl co byl našimi zákonodárci přijat je hrozný.Tobycho mohli také platit autorský poplatek za každou roli toaletního papítu,co kdyby si na ni někdo opsal sbírku básní.

Frano1111

som rád za tieto poplatky... nikdy pred tým som s takým pôžitkom nekopíroval filmy a hudbu na DVD, (mám už skutočne mega zbierku) a všetko s čistým svedomým. Ak idem v obchode vedľa stánkov s orig. hudbou tak sa len pousmejem a príjemne ma zahreje pri srdci.

Ďakujem ti OSA...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Ono krást se nemá a že češi jsou v tomto pověstní nebudem si nalhávat že to není pravda.A podle mne nepomuže ani prodej za rozumnou cenu pokud bude nosič jen o 10 kč lvnější než to dílo nebo soft pro někoho to je jasná volba.Na druhou stranu ty poplatky je stejná zlodějna podporovaná státem na každém kdo je nucen si to koupit.A štve mne že když to koupím tak stát mi vlastně říká kradeš tak plat.Ale on jde v tomto případě cestou nejmenšího odporu nebot chytnout někoho a navíc dokazat není jednoduché to je jednoduší to vybrat i od toho kdo to nekrade.Ono to je jako mému kolegovi zvedli nájem a když se ozvali zduvodnili to tím že tam jsou asi 4 neplatiči takže je málo peněz a musí se to řešit takhle.Je to začarovanej kruh a obávám se že řešení je v nedohlednu.

Noone from nowhere

Citace Původně odesláno od aumirek Zobrazit příspěvek
    Ono krást se nemá a že češi jsou v tomto pověstní nebudem si nalhávat že to není pravda.A podle mne nepomuže ani prodej za rozumnou cenu pokud bude nosič jen o 10 kč lvnější než to dílo...
    Češi jsou tím možná pověstní, ale já jako Čech rozhodně nekradu a ke zlodějům chovám nepřekonatelnej odpor. Nemám problém za kvalitní film/hudbu zaplatit několik stovek, protože prostě to mm na zbytek života. Ale pokud jsem automaticky počítán za zloděje nějakým přitroublým zákonem, ok, máte to mít.

Jinak s tím pirátstvím v CZ mi to přijde jako trošku nafouklá bublina. To kvete především v rámci vysokejch škol a dobrýho připojení (silicon hill...) ale v jiných zemích jsou obchodní centra prodávající ilegální verze programů firem Adobe, Autodesk apod. za pár rublů A to je z mého pohledu mnohem horší, než když si studentíci stahujou do ntb písničky a filmy z torrentu, ale to se stejně děje všude. Stejně na ten koncert půjdete a do kina s holkou taky zajdete, takže umělec rozhodně netrpí, spíš se snižujou nechutný zisky vydavatelství, a to je nakonec docela dobře.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

No ono že to koupíš věřejně za pár rublu to už je uplně o něčem jiném to je země neomezených možností a na tu zatím chválabohu nemáme ani ji nedoženem alespon doufám

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Autorské poplatky mě docela štvou ... zrovna tak nutnost platit za veřejnou produkci hudby, byť by bylo vstupné zdarma a jednalo se o vlastní nebo lidové písně.
    OSA je imho státem podporovaná mafie.
    Výše poplatků viz. http://www.cpsys.cz/InfoPage.asp?TP=AP
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 14-03-2008 v 18:59

Neregistrovaný

Fuguje to tak, že si koupím velkej disk, zaplatím autorskej poplatek a už můžu bez obav stahovat filmy a mp3... předplatil jsem si tím místo ne? NE? TAK k čemu to kua je??? Zlodějina jaká se nevidí

Neregistrovaný

to aumirek: nesouhlasim, ze cena neni hlavni. Nektery lidi to budou stahovat porad, i kdyz to bude za korunu to je jasny, ale kupa tech ostatnich si to koupi kdyz to bude za rozumny penize, ale nezlob se na me, 500,- za DVD, nebo dokonce 2000,- za pocitacovou hru nejsou rozumny penize...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Prostě časem se tu paměťová média přestane vyplatit kupovat a budeme si je vozit ze zahraničí.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    to aumirek: nesouhlasim, ze cena neni hlavni. Nektery lidi to budou stahovat porad, i kdyz to bude za korunu to je jasny, ale kupa tech ostatnich si to koupi kdyz to bude za rozumny penize, ale nezlob se na me, 500,- za DVD, nebo dokonce 2000,- za pocitacovou hru nejsou rozumny penize...
    to jsem nikdá neřek že to jsou rozumné peníze i když záleží za co pamatuji doby kdy za LP čko se dávali ty peníze a to ta 500 tehdá byla nákej peníz ovšem problém byl že zkopírovat to tak lehko nešlo no chvála bohu ta doba je pryč.A stejně mi nevadí takové kopírování pokud to není na kšeft nebo nelegální soft to je zase o něčem jiném

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Myslím že tu zapadla jedna zajímavá otázka, kterou taky sdílím:
    Kolik jich je a kam ty peníze putují? Viděli je ti autoři kteří tak děsivě a nepředstavitelně trpí tím jak je všichni bez výjimky okrádají?

A ano, pro mě je příjemnější ukrást hru nebo hudební CD, když se tím zbavím otřesných "ochran" které na nich jsou.
    Mimochodem, nedávno vyšla vesmírná strategie Sins of Solar Empire od StarDock, zmiňuju se proto že tato firma má velmi příjemnou politiku, žádné CD / DVD ochrany, prostě ji koupíte, dostanete serial key a můžete si ji *legálně* stáhnout z jejich stránek, kolikrát chcete a na kolik počítačů chcete. Ano, na internetu si zahrajete jen z jednoho tohoto počítače v jednu chvíli, protože máte jen jeden účet, ale neplatili jste přece za to že může hrát každý na této planetě, že ne?
    A víte co? Koupil jsem ji dva dny po vydání, jen co jsem si v recenzích ověřil že je povedená a stojí za to.

Neříkám že podporuji pirátství, dělám sám v SW firmě takže tvorba softwaru mě živí, ale to neznamená že se mi líbí praktiky které podle mě hraničí nebo překračují meze (i zákonné). Mimochodem, jsem jedním z lidí kterým StarForce z originální hry (na jejíž tvorbě jsem se podílel a proto jsem dostal originálku zdarma jako součást odměny) zničila DVD mechaniku, prostě od té doby už nic nepřečetla, ani pod jiným OS, ani v jiném počítači, prostě mrtvá. Musím uznat že ochrana fungovala skvěle, opravdu jsem na ní nemohl přehrávat nelegální obsah. To že ani legální je v očích distributorů jen vedlejší efekt

Kdyby to šlo, vážně bych uvažoval žalovat stát za nelegální jednání s tím vymáháním autorských poplatků. Škoda že legální je to co si rozhodnou že bude.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Mě hlavně dostalo, že jsem si koupil skříň od Silverstone (CA SILVERSTONE SST-LC17S), holé plechy, bez zdroje a jakékoliv čtečky nebo čehokoliv jiného a chtěli po mně cca stovku autorský poplatek. Když jsem se proti tomu ohradil, za co že to po mně chtějí, tak mi bylo "vysvětleno", že cituji: "Jelikož se jedná o zařízení pro zápis na optické nosiče a pamětové karty ne do pc, tak je u tohoto zařízení účtován autorský poplatek.". Může mi někdo soudný vysvětlit, jak může holá samostatná skříň, tj. pár plechů, dokonce bez zdroje být považována za zařízení (!) a ještě za zařízení pro zápis na optické nosiče (!!) a být za něj účtován AF? Čím a kam by tam chtěl autorský svaz proboha zapisovat? Vždyť je to postavené na hlavu! Osobně si myslím, že za tím stojí další parta lobistických vyčuránků, co si pakuje kapsu na tom, že Češi jsou často "papežštější než papež" a není tady proti tomu odvolání. Nikde jinde by tohle přece nemohlo projít, to aby fakt člověk za chvíli platil za to, že si v duchu MOŽNÁ MŮŽE broukat písničku od Vondráčkové a tak jí za to patří odměna. Tady je to vážně Kocourkov.

Neregistrovaný

Není to úplně on-topic, ale slyšel jsem, že pokud kapela hraje své písničky, které nemá zaregistrované u OSy, může dostat pokutu. Proč? Protože hraje-li někdo hudbu a nezaplatil za ni autorský poplatek, je povinnen prokázat, že ona hudba je jeho. A jediný způsob jak to prokázat je -- hádejte třikrát.

Obávám se, že ačkoli současná situace vyhovuje sotva 0,1 % obyvatelstva, lobby OSy je natolik mocná, že s tím nikdo nic nesvede.

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Cloud není mrak
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 19:00
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 06:59
  5. Poplatky ve zdravotnictví: SRN vs ČR
    Od jean2005 v sekci Volná témata
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 08:38