Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 81

Téma: Víkendová diskuze: Není čas přehodnotit autorské poplatky?

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Autorské poplatky - Absolutně nechápu proč platit tyto poplatky. Nejvíc mě štvě že vůbec někde vzniknuli a existují u nás. Je to tak trochu jako kdybychom za jakýkoliv nastroj k psaní (papír, tužka, ... až datové fórmaty) automaticky museli platit. Mě to příjde jako presunkce viny, jako bychom všichni automaticky tím že i umíme psát a číst někoho kopírovali. Vždy existovala nadvláda pár mocních nad bežnou popupalcí. Dříve jsme setkali především s naboženským podtextem pro vykořištování (dávnější historii, třeba odpustky, atd), ale i majetnickým (náčelníci, šlechta, atd). Bohužel i dnes jsou vydět jasné pozůstatky a běžně státy přispívají na církve (nějaké to náboženstvý). Nechci zabýhat do detailů, ale vždy zde byla snaha a téměř vždy velice úspěšná jak vyžívat na ostatních lidech. Celá naše společnost je na tom založená. Velice těžko se dá zbavit takových věcích, pokud jste v tom vyrůstali a už odjakživa vám takové věci příjdou běžné (třeba daně). Neříkám že daně nemají být, či tak něco extrémního. Jen že když jsou běžnou součastí života není problém je nastavit sem a tam tak, aby vydělalo. Rozhodně si myslím že výška daní atd je přiměřená, vždyt 1/2 roku co pracujem jde právě na daně. Asi nebudu sám, ale to je trošku příliš že ? Bohužel, i na to jsme si zvyknuli. Proč je vlastně politika tak nepřehledná ? Proč je celá ta zatracená demokracie jen iluze ? Jak je sakra možný, že na západě mají všechno tak levný ? Vlastně jsou otázky na které je lépe neznát odpověd, když nedokážeme ovlivnit ani mnohem menší věci.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Jednimz nejvetsich budoucich problemu nasi ekonomiky je odchazeni inteligence do zahranici, za lepsimi penezi a podminkami. A kazdy takovyhle zakon je jen jeden z hrebicku do rakve, rekl bych ze jestli to pujde jeste par let takhle dal, tak utecou vsichni, kdo budou moct. Zdejsi prostredi pro IT a podnikani vubec uz zacina byt docela neunosne neprijemne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

V prvé řadě bych rád vyjádřil rados nad tím, že se do fóra dostala tak zajmavá diskuze jako tato
    Abych byl upřímný. Ani jsem nevěděl že autorský poplatek funguje, dokud můj starý dobrý disk neodešel do věčných lovišť. Od té doby jsem nakoupil tato zařízení : HDD Segate Barracuda 250 GB (cca 70Kč) HDD My BOOK 500 GB (cca 140Kč). Od té doby CD ani DVD zásadně nekupuji, v souvislosti z čímž mě mrzí, že jsem si koupil také novou DVD mechaniku. To je všechno hezké. Takové blbosti jako nákup Flasch nebo MP3radši ani nepočítám. Ale. Když jsem se o tomhle bavil se známým, (Pracuje v "branži OSA") Tak mi řekl docela zajmavou věc. Každý může založit v ČR podobné sdružení jako je OSA. Co k tomu potřebujete? Prostě pár autorů čehokoliv (Pár je asi špatné slovo no hádám, že 2000 lidí budou stačit). Takže co stačí? Přesvědčit dostatečné množství lidí, jako jsou vysokoškoláci, kteří třeba i musí dělat nějaké práce (do školy) aby se stali AUTORY, a to autory které by združovalo jiné hnutí, než OSA. Každé takové hnutí, by pak měl práva a povinosti danné Autorským zákonem. To znamená, mezi tytoi autory by se dělily peníze získané na potlační pirátství a aktivní ochranu jejich prací. Stejnětak jakýkoli umělec by si mohl SVOBODNĚ zvolit, zdali chce být autorem, jehož práva "ochraňuje" OSA a nebo její konkurence. Bohužel, na prosazení se v tomhle, jistě lukrativním obchodě, potřebujete stádečkou právníků, a ti zadarmo dělat nebudou...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Není to úplně on-topic, ale slyšel jsem, že pokud kapela hraje své písničky, které nemá zaregistrované u OSy, může dostat pokutu. Proč? Protože hraje-li někdo hudbu a nezaplatil za ni autorský poplatek, je povinnen prokázat, že ona hudba je jeho. A jediný způsob jak to prokázat je -- hádejte třikrát.

Obávám se, že ačkoli současná situace vyhovuje sotva 0,1 % obyvatelstva, lobby OSy je natolik mocná, že s tím nikdo nic nesvede.
    No ono je to ještě horší Na dědině je obecní rozhlas před každým hlášením pustí kousek písničky za to musí platit OSE je to bordel ale pochopím to.Občan teda složil znělku at obec ušetří a i za tuto znělku musí platit i když je prokazatelné že ji složil a daroval obci.

PetrKonecny

Já bych řekl , že pokud platíme poplatek za média , na která si všichni pálíme nelegálně nabytou hudbu , měli bysme zaplatit OSE i za každý přenesený GB dat , pořpípadě i za veškerý hardware , který doma máme a mohl by být použit na stažení nelegální hudby. Později bych , být členem OSy navrhl i poplatek za vodiče , kterými internetový signál proudí , neboť je prolezlý nelegálním obsahem. Další už je jenom poplatek ze vzduchu pro WiFináře a můžeme si hodit mašlí všici.

Neregistrovaný

Takze takto. Necital som cely diskusia takze to mozno niekto napisal ale osobne si myslim ze uz vlastne nijaky pirati neexistuju lebo si to vlastne vsetko zaplatili pri kupe prazdnych cd, dvd, tlaciarni a pod. Mimochodom, tento zakon mi samozrejme pride na hlavu postaveny lebo:
    Kupuje CD-DVD-tlaciaren-napalovaka = mozem robit piratske kopie = platim za to co by som mohol urobit ale nemusim
    Mam penis, ciste teoreticky mozem znasilnit aj ked nemusim, ale ked musim platit v predchadzajucom pripade nebolo by ma pre istotu lepsie zavriet v tomto?

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od PetrKonecny Zobrazit příspěvek
    ...Později bych , být členem OSy navrhl i poplatek za vodiče , kterými internetový signál proudí , neboť je prolezlý nelegálním obsahem. Další už je jenom poplatek ze vzduchu pro WiFináře a můžeme si hodit mašlí všici.
    Ještě jsi zapomněl na poplatek za odběr el. energie -> při pálení, tisku a vlastně jakékoliv činnosti na PC, stoupne její spotřeba a s ní všechny negativní důsledky...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Alf Zobrazit příspěvek
    Ještě jsi zapomněl na poplatek za odběr el. energie -> při pálení, tisku a vlastně jakékoliv činnosti na PC, stoupne její spotřeba a s ní všechny negativní důsledky...
    dalsi zasadni vec jsou potraviny - kdyz vypaluju, tak se u toho prece muzu nudit a budu neco jist ne? vzdyt to je nemyslitelny abych pri nelegalni cinosti konzumoval neco z ceho jsem nezaplatil autorsky poplatek...

ja uz jsem na tomto foru jeden post o techto poplatcich mel a muj nazor se od te doby vubec nezmenil... post musel byt editovan a jeho vetsi cast kvuli vulgarnim vyrazum smazana...

takze si ted muzete vsichni domyslet pet odstavcu tech nejhorsich nadavek ktere znate a to je muj nazor...

btw k te obrane proti tomu: parkrat tu padlo, ze se proti tomu neda branit: co kdyz da, jen to jeste nikdo neskusil? vzdyt prece existuje neco jako ustavni soud, pak jsou tu nejaky mezinarodi soudy... tato buzerace je postavena na tom, ze buzeruje normalni lidi, a to jen nekolikakorunevema castkama - a kvuli tomu se nikdo soudit nebude. jenze co tak zridit nejaky fond ktery by dotoval pravniky co by to hnaly k ustavnimu soudu nebo do strasburku?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Třeba v rámci tohohle fóra bysme s tím mohli začít, nějakou stovku bych tomu klidně obětoval

Neregistrovaný

Uvedené poplatky chápem ako legalizáciu a predplatné pre pirátstvo všetkého druhu, a podľa toho sa budem chovať.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Třeba v rámci tohohle fóra bysme s tím mohli začít, nějakou stovku bych tomu klidně obětoval
    hlavni duvod proc se nic takovyho nedeje, je ze by se o to nekdo musel starat, poshanet pravniky, zabrat se do te tematiky, vsechno organizovat. a do toho se nikomu nechce. udelat nejakou "sbirku" by uz nejaky zasadni problem nebyl, a kdyby se to prezentovalo vhodnym zpusobem tak by to kilco poslal leckdo

to si radsi kazdy rekne ze ho tech par drobaku za tu praci nestoji a vykasle se na to

Neregistrovaný

Český ombucman sice řekl že z hlediska legyslativy je to neprůstřelné ale, je celkem jasné že ustávního hlediska to tak ošetřené nebude. Podlmě autorské poplatky porůšují ústavu a to konkrétně presungci neviny.

Nemůžu se zodpovídat za něco co jsem neudělal. Pokud si na disk nahraji své fotky mám na ně autorská prává ale protože jsem zaplatil někomu jinémů za svá autorská prává a data jejichž jsem vlastníkem byl na mě spáchán podvod, zákonem ošetřený ! Problém je že české zákony se dají vyložit na mnoho spůsobů a tak vzniká místo na takovéhle boty.

Připadá mi skandální ! Že byl schválen zákon který zvůhodňuje soukromou jednu organizaci. Ovšem aby se chránily nehovoří se o nich v daném zákoně konkrétně ale o ochraně autorských práv všeobecně. Hned v pondělí si du založit firmu za účelem ochrany autorských práv. A jako u každé firmy bude i mou prioritou výdělek. Stejně jako našich přátelkých organizacích. A samozřejmě budu žádat podíl z vybraných autorských poplatků. Přečemž se nebudu muset obhajovat jak s danými financemi naložím ! Přeči členství si už nějáký čas všichni paltíme. Tak proč ho nevyužít.

Registrace
    May 2006

zalozit organiaci na ochranu autorskych prav, zacit od statu brat podil z vypalnyho a tim dotovat pravniky kteri budou tento zakon napadat

Tronmkiheda

Autorské poplatky jsou zvláštní věc. Pokud ostatní podnikatelé (např. výrobci textilu či čehokoliv jiného) nejsou schopni uplatnit svůj produkt na trhu, tak prostě zkrachují. A ejhle, u umělců tomu tak není. Nikdo nechce kupovat má CD? Zareaguji tržně a snížím cenu tak, aby se pirátství nevyplatilo? Ne! Vymohu si své peníze jinak. I proti jejich vůli.

Existence autorských poplatků je jen důkazem naprosté neschopnosti vydavatelů zachytit včas nástup nových kanálů distribuce. Velké vydavatelské společnosti měly již v samých počátcích rozvoje internetu pochopit jeho přínos (a i nebezpečí, které z něho plyne) a včas na to reagovat. Měly okamžitě nabídnout distribuci svých produktů (i naprostých novinek) po internetu a začít spotřebitele vychovávat k tomu, že za filmy a písně se platí, a to i za ty, které se stahují ze sítě. Nicméně vydavatelé byli buď úplně slepí a nebo rigidně trvali na zastaralých postupech. Lidé si tak zvykli stahovat zadarmo a nyní je už těžko někdo naučí jinému způsobu chování. Zvláště markantní je to u filmových distributorů, kteří si stále naivně myslí, že nový film musí nejdříve do kina a poté na DVD. Poté, pokud se na internetu objeví nelegální kopie nějakého filmu, pak vynásobí počet stažení průměrnou cenou vstupenky a to poté vykazují jako svoji ztrátu (každý, kdo si ten film stáhl, by přece šel do kina, kdyby nelegální kopie neexistovala!!! ??). Je třeba, aby přestali konečně naříkat a uvědomili si, že s rozvojem rychlého připojení k internetu a velkých plazmových či LCD obrazovek již řada lidí nemá žádný důvod chodit do kina. Daleko pohodlnější je shlédnout film z postele při voňavém čaji a čerstvých rohlících.

Takže vážení autoři! Přestaňte nás nutit, abychom z našich peněženek kompenzovali vaši neschopnost! To, že jste nedokázali na nástup nových technologií včas zareagovat a to, že nejste své vlastnictví schopni efektivně ochránit, není náš problém!

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Tronmkiheda Zobrazit příspěvek
    ..., že nový film musí nejdříve do kina a poté na DVD...
    Myslím, že jedním z důvodů proč tomu tak je, je právě pirátství. Neboť logicky DVDRip se bez DVD špatně shání a koukat na CAMy není sledování filmů... Jenže piráti to obešli TELESYNCem či popř. DVDSCREENEREM a to už je relativně koukatelné. O R5tkách nemluvě, to je kapitola sama o sobě. Na to už distributoři nijak nezareagovali :-(.

Naopak je vidět, že popularita těch "novinových DVD" je relativně vysoká, ale jim to asi ještě nedošlo...

Ale omlouvám se za malé OT, moc to s tématem nesouvisí.

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Cloud není mrak
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 19:00
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 06:59
  5. Poplatky ve zdravotnictví: SRN vs ČR
    Od jean2005 v sekci Volná témata
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 08:38