Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 81

Téma: Víkendová diskuze: Není čas přehodnotit autorské poplatky?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Na založení autorské organizace je toho zapotřebí víc, než jen ji založit, ale má to i své výhody. V prvé řadě nejste firma, ale jen organizace, de facto zájmové sdružení. Sežeňte každý, kdo sem zavítáte pár lidí, každý něco napište (cokoli) a pojďme všichni společně založit sdružení, které bude hájit naše společné zájmy. V rámci toho budeme dohromady moci najmout právníky, kteří za nás budou ze systémem pracovat... A vydělané penízky.... spravedlivě bych je dělil
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

ale co ma najviac zarazilo bolo to, ze ked som kupoval DVD-ROM mechaniku, ktora neni schopna napalit ani len CD, cize cisto citacia zalezitost, tak si tam zauctovali autorsky poplatok!

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Vše už bylo zde řečeno, dovolím si zde pouze připojit několik poznámek.
    Podle zákona, máte právo udělat si kopii pro vlastní potřebu, koneckonců za to platíte, nicméně nesmíte obcházet ochrany proti kopírování. Čekal bych tedy , že v tomto případě bude zakázáno používat ochrany proti kopírování, protože v opačném případě platím za nic.
    A co mně dokonale štve jak fakt, jak může mít občanské sdružení tak obrovské pravomoci jako má OSA. Ono to totiž funguje tak, že OSA zastupuje i autory (hudebníky), kteří nejsou členy. Tedy vy si nahrajete vlastní skladbu, dáte je zcela volně ke stažení na internet a OSA bude od provozovatele požadovat poplatky, nicméně vy nedostanete ani kačku, protože nejste členy.Nějak mi to připomíná zákon o vedoucím postavení strany ...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Za chvili se budou platit autorske poplatky i z prdu. Co kdyz se uprdnete a vyda to stejny zvuk jako prd nejake hvezdy? Pripadne si vsichni chlapi pujdou odsedet mesic za znasilneni, reznici za ubodani ... Drtiva vetsina nas to nikdy neudelala a nikdy neudela, ale mame nastroj, kterym se takoveho cinu muzeme dopustit. Uplne stejna blbost jako zpoplatneni datovych medii ..

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Koupil jsem foťák a kartu a čtečku - poplatky. Co takhle z OČÍ, že koukám?

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

A to možná ještě nevíte, že (české) autorské poplatky se musejí platit i za to, když si do společné televizní antény ve svém baráku pustíte signál třeba z německého (free) satelitního programu. Neuvěřitelný..

Neregistrovaný kuře

Citace Původně odesláno od aumirek Zobrazit příspěvek
    No ono je to ještě horší Na dědině je obecní rozhlas před každým hlášením pustí kousek písničky za to musí platit OSE je to bordel ale pochopím to.Občan teda složil znělku at obec ušetří a i za tuto znělku musí platit i když je prokazatelné že ji složil a daroval obci.
    taky OT: celkově OSA používá víceméně zločinecké praktiky... hraju ve vesnické kapele a ti pičmu*di vysloveně hází klacky pod nohy samotným "umělcům" ... fakt děsné
    - když si chcete uspořádat vlastní akci, kde budete hrát vlastní písničky, tak ji stejně musíte nahlásit OSA jinak riskujete pokutu
    - jako zastupovaný umělec bych při vlastním mnou organizovaném koncertě musel OSA platit také!! a to natvrdo, žádné výmluvy, na koncertě se bude hrát hudba zastupovaných autorů (moje) takže se poplatkům člověk nevyhne... naprosto padlé na hlavu!!!

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Ja uz asi 7 mesicu studuju v USA high school a situace v tomto ohledu je tu (jak vsichni vite) daleko lepsi. Prakticky nikdo tu nepirati, proc taky, kdyz jsou tu nova cd do $15 a nova dvd do $20, po par mesicich se da vsechno koupit i levneji (oboje $10, hudba pada mene). Pri dnesnim smesnem kurzu dolaru <16Kc je to velice prijatelna cena. Nase ceny vsech dvd a cd jsou pekne prasarny, pokud nemate (hodne) dobre placene zamestnani (nebo zadne, kdyz studujete :/), tak si rozhodne nemuzete dovolit vyhodit 500Kc za cd a 1000Kc za dvd, ale samozrejme se toho dobrovolne nevzdate a nakonec si to stahnete z internetu. Potom uz musi jenom vymyslet dalsi prasarnu jako dan na vsechna media...
    Kdyby snizili cenu vseho na 1/3, tak bych se vsadil ze by prodali MINIMALNE 5x vice, cimz by vydelali vice i kdyz pocitate naklady na vyrobu a zaroven by snizili miru piratstvi.
    Dalsi kapitola jsou velke investice do ochran na dvd, ktere jsou stejne vzdycky prolomeny a jenom dale zvysuji ceny...
    Souhlasite?

Nováček Avatar uživatele Crazy Horse
    Registrace
    Jun 2006

to sa neda nesuhlasit
    ked som si pred par rokmi chcel kupit jednu hru, tak som hned vyuzil fakt ze moj brat ide na chvilu do USA. to co u nas stalo 2000SK! mi tam kupil za nejakych 15-17 dolarov. vtedy stal 36Sk.
    takze je to jasne.
    poznam ludi co zasadne nekupuju hudobne cd doma za tie premrstene ceny, ale radsej stravia nejaku tu hodinku na internete aby si objednali zo zahranicia. to potom tie cd vychadzaju tak na polovicnu cenu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Na tohle se dá říct snad jen známý vtip:

"Proč mám platit autorské poplatky, když nejsem pirát?"
    "Protože máte nástroj."
    "Aha, tak to mě zavřete za to, že jsem zabil sousedku."
    "Vy jste zabil sousedku?"
    "Ne, ale mám nástroj."

Tohle, ač je to vtip, má hodně hlubokou myšlenku. Nepročítal jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli to už někdo řekl, ale autorský poplatek sdost hrubě porušuje presumpci neviny. Prostě všichni jste piráti, tak budete za to platit. Ať mi to nejdříve dokážou, že jsem pirát, a pak ať mě nutí platit poplatky.
    Naposledy upraveno uživatelem Intri: 19-03-2008 v 12:12

Neregistrovaný

Dobry den

domnivam se, ze tyto autorske poplatky defacto legalizuji nelegalni data na takovem nosici.

Podivejte se na to takhle:

Pokud si ponechate fakturu za disk, tak uz muzete mit na disku hudebni soubory kohokoliv,
    kdo je ziven pres OSA. Podle mne uz jste za to zaplatil a dokonce na to mate i stvrzenku.

Fakt je ten, ze pokud chcete disk trba jen na fotografie, tak to pekne nasere. Nyni musim
    kuppovat dva disky na tunu fotografii z cestovani a divam ze, ze za kazdy disk dam
    tak 45kc tem vydriduchum, ktere stejne neposloucham a jejichz SW nepouzivam.

Ale to je stejne se vsim v tomto state - no co uz, kdo to jeste neudelal, mel by myslet na to
    jak zaridit aby platil dane pro jiny stat.

Mejte se hezky

Nováček Avatar uživatele Gianelle
    Registrace
    Feb 2008

Z těch poplatků podle mě vyplývá jediné - Máme předplaceno, můžem pirátit.
    Co se cen filmových a hudebních nosičů týče, jenom bych se opakovala a rozčilovala, ale například ty novinové edice filmů na DVD jsou důkazem toho, že to jde i jinak.
    Neskutečně mě ale dere že na těch poplatcích škubou i lidi, který nemají s pirátěním nic společného.
    Tatík digitalizuje diapozitivy, a že jich má. Ukládá to na HDD, pálí si z toho slideshow na DVDčka. Nic nestahuje, zaprvé ho filmy/hudba nezajímá, za druhé to neumí.
    Na HDD na svém compu nemám ani náznak nelegálního obsahu. Fotím digitálem, na paměťovou kartu, ukládám fotky na HDD, zálohuju je a distribuuju na optických discích všeho druhu a když je potřebuju na papíře, nesu je do fotolabu na flashdisku.
    A ze všeho platím desátek jedné pirátské organizaci, které nejde ani tak o potlačení pirátství, ale o vlastní kapsu. Tak z toho je mi už ale vážně blujno.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Oficiální stanovisko je, že ten poplatek je za možnost kopírovat autorská díla pro osobní potřebu. Proto taky data "nelegálně zkopírovaná" vlastně neexistují - zkopírovat si může kdo chce co chce. V ČR je nelegální pouze distribuce autorských děl. Bohužel stahování přes P2P sítě je v drtivý většině případů zároveň distribuce.
    To nic nemění na tom, že je to hodně nemravnej byznis postavenej na zastaralym principu, kterej se jaksi do elektronickýho světa nehodí....
    Nicméně ta myšlenka založit si vlastní autorskej svaz není špatná. Koneckoncůl každej z nás fotí digitálem a tak je autorem a měl by dostat zpátky ty poplatky, který dal za zakoupení SD a CF karet... :-D

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Co se všichni tak rozčilujete, autorský poplatek je jeden z formy "daně".

Např: Koupíš CD, zaplatíš poplatky 4:
    1) DPH
    2) Autorský
    3) výrobci který také odvádí daně
    4) recyklační

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

bota: Je to rozdíl. Cena zboží je cena zboží - za tu mám zboží. Daně se platěj státu, ten ty peníze "vrací" formou důchodů, silnic atd.... Recyklační poplatek je podobná věc jako záloha za lahev - platim předem za to, že mam pak kam věc vyhodit. Co mám ale z autorskýho poplatku???

Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Cloud není mrak
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 18:00
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 05:59
  5. Poplatky ve zdravotnictví: SRN vs ČR
    Od jean2005 v sekci Volná témata
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 07:38