reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se nespustí

Dandis1 (22)|10.3.2008 18:41
Mám problém. Dost často se mi stává, že při zapnutí PC standartně probliknou všechny jednotky, rozsvítí se červená dioda HDD a víc nic. Monitor nezaznamená vůbec žádný signál. PC natvrdo vypnu a zkouším to znovu. Rekord mám, že to naběhlo až po páté. Nevíte kde by mohl být problém?
Janyk1 (997)|10.3.2008 18:50
ŠPATNÝ KONTAKT, ZDROJ??? jAK JE TO PC STARÉ, NEHRABAL SES V NĚM???
Dandis1 (22)|10.3.2008 18:55
nehrabal, ale je mu třeba 5-6 let
Sieben (513)|10.3.2008 18:57
zajdi si za vědmou ta ti pomůže lépe než my tadyk...nám totiž schází věštecká koule :notsure

ale určitě to zvládneš i ty...říct nám co je to za sestavu, jakej ji napájí zdroj(značka, watáž), jak je stará, kdy si ji naposled čistil odp rachu(můžeš hned, bacha na stat.elektřinu), zkontroluj kondíky, jeslti nejsou nafouklý (najdi si na fóru jak vypadá nafouklej kondík, nevíš-li to)

__
a mě je třeba 150let.... a nebo mi je spíše 21? hmmm :notsure a třeba jsem i papež
Dandis1 (22)|10.3.2008 19:05
Možná jsi do mě trochu kop. Ta watáž zdroje. Nedávno jsem si pořídil zvukovku a ta těch watů spolkne asi dost. Je to sound blaster X-Fi. Pokud by ten zdroj nestíhal, tak se to může projevit tímto způsobem?
Sieben (513)|10.3.2008 19:09
!!!!!!! :stupid
říct nám co je to za sestavu, jakej ji napájí zdroj(značka, watáž), jak je stará, kdy si ji naposled čistil od prachu(můžeš hned, bacha na stat.elektřinu), zkontroluj kondíky, jeslti nejsou nafouklý (najdi si na fóru jak vypadá nafouklej kondík, nevíš-li to)
Nefro (222)|10.3.2008 20:24
Ja by som to tipoval na zdroj. Vyskúšaj vytiahnuť zvukovku a mechaniku a ak sa ti to rozbehne tak to bude preťaženým zdrojom. Ak sa aj tak nerozbehne vyskúšaj iný zdroj.
pas!k (3765)|10.3.2008 21:57
Rozdelej bocnici a podivej se na znacku zdroje a napis sem co je to zac. Pokud tam bude nejakej sunt a dela to to co jsi popisoval moc bych to nertapil muze se celkem lehce stat ze ten zdroj pokud je spatny umre a aby mu na hrbitove nebylo smutno veme sebou jeste nejake kamarady v podobe dalsich komponent z tveho pc.
Zoidik (1405)|11.3.2008 06:10
Pokud má ten počítač " třeba 5-6 let " tak je taky celkem možné že odchází pomalu deska do ráje, nebylo by to nic vyjmečného. Odpoj vše co má významný odběr a k běhu PC to neni potřebné. Pokud máš více disků, tak nech jen systemový, mechaniku taky jednu nech. Pokud nepomuže vyzkoušej jiny zdroj, nejlépe nějaky silnější
kane.shw (1231)|11.3.2008 08:04
[QUOTE=Zoidik;98967]Pokud má ten počítač " třeba 5-6 let " tak je taky celkem možné že odchází pomalu deska do ráje, nebylo by to nic vyjmečného. Odpoj vše co má významný odběr a k běhu PC to neni potřebné. Pokud máš více disků, tak nech jen systemový, mechaniku taky jednu nech. Pokud nepomuže vyzkoušej jiny zdroj, nejlépe nějaky silnější[/QUOTE]

Udělej přesně to, co ti radí Zoidik!

[QUOTE=Dandis1;98809]Možná jsi do mě trochu kop. Ta watáž zdroje. Nedávno jsem si pořídil zvukovku a ta těch watů spolkne asi dost. Je to sound blaster X-Fi. Pokud by ten zdroj nestíhal, tak se to může projevit tímto způsobem?[/QUOTE]

Nenapadla tě jako první věc prostě tu zvukovku vytáhnout? Pokud je to to poslední s čím jsi si v pc hrál, tak to určitě zkus.

Jinak Sieben si tady může prsty o klávesnici omlátit a ty stále neposkytuješ ty prioritní informace - říct nám co je to za sestavu, jakej ji napájí zdroj(značka, watáž), jak je stará, kdy si ji naposled čistil od prachu(můžeš hned, bacha na stat.elektřinu), zkontroluj kondíky, jeslti nejsou nafouklý (najdi si na fóru jak vypadá nafouklej kondík, nevíš-li to)
jaclovek (2)|11.3.2008 09:29
zdravím..akurát kvôli tomuto som sa prihlásil aj ja na tento server
môj problém začal v podstate tým, že sa mi počítač sám od seba zapínal. zapínal sa dovtedy dokým som ho
neodpojil zo siete..
Teraz je môj problém ten že ho zase neviem zapnúť..
Počítač mám len niečo vyše roka a pol..
zdroj bol už zabudovaný v skrinke a má 400W, nie je značkový..
Takže v podstate predpokladám že to bude zdroj avšak bojím sa že si kúpim zdroj a nič sa nevyrieši, nakoniec
to bude matičná takže tiež prosím o radu čo to môže byť..
Ako som už povedal tiež sa mi počítač nechce zapnúť nechce naskočiť monitor a musím ho neustále zapínať a vypínať..niekedy to trvá aj 10 min kýmho nakopnem..doslova..
Sieben (513)|11.3.2008 09:47
ale nenapadlo tě přečíst si to co sem už psal 2x a pak i kane.shw ... CO MÁŠ ZA SESTAVU!, vypadá to na ten zdroj(nebo jen špatnej zapínací čudlík:D) takže follow the white rabbit..tedy...udělej to co bylo napsáno nad tímhle..a pak napiš...a mohl si založit svoje téma(když to bude jinej problém,aby se to pak nepletlo)


2kane.shw: dokud nic nenapíše,tak mu nebudu pomáhat... vypadá,jak kdyby byl nastavenej na read only:)
aumirek (166)|11.3.2008 10:04
[QUOTE=Sieben;99006]ale nenapadlo tě přečíst si to co sem už psal 2x a pak i kane.shw ... CO MÁŠ ZA SESTAVU!, vypadá to na ten zdroj(nebo jen špatnej zapínací čudlík:D) takže follow the white rabbit..tedy...udělej to co bylo napsáno nad tímhle..a pak napiš...a mohl si založit svoje téma(když to bude jinej problém,aby se to pak nepletlo)


2kane.shw: dokud nic nenapíše,tak mu nebudu pomáhat... vypadá,jak kdyby byl nastavenej na read only:)[/QUOTE]

no asi jsi ho kopl málo jak sám říká protože reakce jen že někde do něčeho přidal zvukovku to ani potom ten nejlepší odborník moc neporadí a zázraky tady zas moc neumíte na to je vatikán ne tohle forum tady to chce jasnou otázku a potom muže přijít jasná odpověd
mech13 (5526)|11.3.2008 10:52
[QUOTE=jaclovek;99001]zdravím..akurát kvôli tomuto som sa prihlásil aj ja na tento server
môj problém začal v podstate tým, že sa mi počítač sám od seba zapínal. zapínal sa dovtedy dokým som ho
neodpojil zo siete...[/QUOTE]

tento problem se resi ve vedlejsim threadu: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=15554
tady se k tomu uz neni potreba vyjadrovat, zustava tu puvodni problem s neznamou sestavou:runaway

Dandis1: jestli nevis jak presne zjistit co za PC mas, tak to napis - muzeme ti poradit. ale potrebujeme od tebe nejakou odezvu - at uz odpoved na co se ptame, nebo aspon ze nevis jak na to, at ti poradime i s tim
Dandis1 (22)|12.3.2008 17:20
Nejsem na netu každý den, tak mi to trochu trvá. Sestava je z:
Zákl. deska P4P800 Delux
Graf.karta FX 5600U/128M
P4 2,8Gb
2x HDD 120Gb SATA
2x disk. mechanika
paměť 512 Mb
duální TV karta Hauppauge (typ nevím)
zdroj LC-B300ATX
zvukovka SB X-Fi
Sieben (513)|12.3.2008 17:49
jestli můžeš, vyndej zdroj z CASE a pokud není v záruce, tak ho rozšroubuj, oddělej ten plechovej kryt a zkontroluj kondíky, jestli nejsou vyteklý, nafouklý...(zdroj samozřejmě odpoj od sítě). -a pak ho smontuj když bude OK

To samé udělej i na základní desce.


Pokud budou OK, tak ten svůj PC zapoj v sestavě Deska+CPU+RAM =pokud se zapne napoprvé..vyzkoušej ji ještě několikrát zapnout

dle mého názoru to bude zdrojem..po přidání té zvukovky už to na něj bylo asi moc a tak ti odešel...
Dandis1 (22)|15.3.2008 10:37
Kondíky jsou v pohodě a po odpojení všeho možného to dělá to samé. Koupím nový zdroj a uvidím. Může mi někdo prosím napsat, jak silný zdroj mám koupit? (tento dotaz dám i forum "zdroje")

Zákl. deska P4P800 Delux
Graf.karta FX 5600U/128M
P4 2,8Gb
2x HDD 120Gb SATA
2x disk. mechanika
paměť 512 Mb
duální TV karta Hauppauge (typ nevím)
zvukovka SB X-Fi
Sieben (513)|15.3.2008 15:22
a rozebral si zdroj? tam tě možná čeká překvapení:D
Dandis1 (22)|17.3.2008 17:46
Tak jsem ten zdroj vyměnil a je to stále stejné. zkusím si někde pujčit graf. kartu a uvidím. Pak už mě napadá jen zákl. deska, ale to bych fakt nerad. Nebo má někdo jiný nápad?
Pavel Boček (4169)|21.3.2008 12:37
Zkus paměť přendat do jiného slotu (nebo zkusit jen jednu, pokud jich máš víc).

Pokud by to někdy naběhlo, tak měj připravenou bootovací disketu s programem Memtest86+ a otestuj pak paměti.
Sieben (513)|22.3.2008 03:58
[QUOTE=Pavel Boček;102866]disketu[/QUOTE]
to ještě existuje? :notsure :D

radši bych preferoval boototvací CD :) to je lepší :thumb
Libor A. (53)|22.3.2008 07:50
MemTest je i na většině live distribucí Linuxu tj. na bootovacím CD, nebo jej najdeš na Hirens boot CD
Pavel Boček (4169)|22.3.2008 13:43
[QUOTE=Sieben;103126]to ještě existuje? :notsure :D

radši bych preferoval boototvací CD :) to je lepší :thumb[/QUOTE]

Disketa je rychlejší než pálit obraz ;) Navíc, je to čistě DOSová verze, ten obraz na CD už má myslím trochu víc "efektů"...pro tyto věci je nejlepší mít ten program co nejjednodušší...
Sieben (513)|22.3.2008 16:02
[QUOTE=Pavel Boček;103223]Disketa je rychlejší[/QUOTE]

Viva la FLASH disk!!! :thumb :)
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 01:52
Myslím jako disketa je rychlejší na přípravu...sám Flash disk nemám (není potřeba, na všechno mi stačí síť nebo disketa) a podle stáří tohoto PC soudím, že tam disketová mechanika bude, tak mi to pořád nevnucuj...Floppy mechaniky jsou v profesionální sféře používané stejně jako dříve...proč ? Protože je to nejrychlejší a nejjednodušší, funguje to v DOSu i v nouzovém režimu...nejlepší řešení na Flash BIOSu, dodání ovladačů řadiče, test pamětí.
Libor A. (53)|23.3.2008 08:06
2 Pavel Boček: Je to sice trochu OT, ale řekl bych, že většina profesionálů má vypálené servisní CD typu Hiren's Boot CD nebo Ultimate Boot CD, protože tam mají veškeré potřebné utility skoro ke všemu co potřebují. CD má navíc ještě jinou výhodu - nenatáhne se Ti na nějv vir ze zavirovaného počítače. A navíc disketu již dnes opravdu na novějších počítačích nenajdeš zato CD/DVD mechaniku najdeš všude a bootovat z nich umí počítače již léta.
Osobně bych nesouhlasil ani s tou rychlostí. Jediný problém s flash diskem je to, že stále ještě člověk potkává počítače, které nemají USB - ale už to jsou muzeální kousky :)
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 12:02
[QUOTE=Libor A.;103534]...[/QUOTE]

[SIZE="1"]No, já zatím až asi na jedno nepotkal PC, kde by Floppy nebyla, tak opravdu není důvod přecházet na něco jiného :p A v tom jednom případě stačilo použít bootovací CD...ale na drivery AHCI/RAID řadiče je to opravdu jediné řešení, krom pracné editace instalačního CD...a když tu mám pakl disket i disketových mechanik, tak proč si to do té sestavy nedát, že ?[/SIZE]
Dandis1 (22)|23.3.2008 12:58
Tak konečně vyřešeno. Byla vadná Graf. karta.