reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Capture The Lag

pas!k (3765)|10.3.2008 19:42
Myšlenka uspořádat lanpárty mne napadla už před mnoha lety. Je to tak dávno, že tenkrát byly věci jako online hraní, pc herny a podobné vymoženosti, kterých je dnes všude plno, v naprosté kolébce.
Za nějaká ta léta trávená v různých internetových komunitách člověk nasbírá spousty kontaktů, získá nové přátele, prostě online svět se mu pořád častěji začne prolínat s tím reálným. Nějaké pokusy o lanku proběhly už dříve, ale to bylo spíš jen takové nadšení cca 8 lidí, které začalo vyhořelou elektrikou v paneláku, ale i přesto nakonec skončilo příjemně stráveným víkendem. Proto jsem se po dlouhém čase rozhoupal a řekl si ještě s jedním kolegou z práce, že udělat nějakou akci tohoto ražení, by vůbec nemuselo být špatné. Času na hraní je čím dál míň, a když už k tomu člověk sedne, stačí chvilka, aby zaslechl "ty už u toho zase sedíš? Myslím, že tohle si občas prožije každý a je jedno, jestli vás sekýruje matka, přítelkyně, manželka, sourozenec nebo jiný element. Tahle akce měla být hlavně o tom, že se prostě bude hrát, ve dne, v noci, dokud mozek dovolí!





Na začátku bych rád poděkoval všem, kteří se zasloužili, ať už jakkoliv, na tom, že akce vůbec mohla proběhnout. Magazín Svět hardware zprostředkoval zapůjčení switche u firmy 100MEGA Distribution, oběma velký dík. Firmě KOVO-PLAZMA s.r.o. ,která na akci zapůjčila 2 LCD, projektor a podílela se i na stěhování věcí pomocí dodávky. Velký dík patří také Tomáši Langerovi alias Máchalovi, který vyřešil spousty věcí ohledně místa konání, topení, sobotního oběda atd. a Ediiemu, který zajistil výtečné pivo a celkově pomáhal s organizací. V neposlední řadě patří velký dík všem, kteří se akce zúčastnili a podíleli se na pohodové atmosféře, která celou akci provázela.

Největším problémem celé organizace bylo sehnat vhodné prostory. Oslovil jsem několik známých, napsal nějaké upoutávky na různé servery a pak mě napadla spásná myšlenka. Vzpomněl jsem si na jednu dávno zapomenutou akci, kde jsme potom přespávali v prostorách Orlovny. Oslovil jsem tedy Máchala, zda by šlo tyto prostory použít a po jeho kladné odpovědi už nic nebránilo tomu, aby veškeré přípravy mohly začít. Tři dny před začátkem akce přišla rána, kterou nikdo nečekal. Starosta Borkovan údajně zapomněl, že nám prostory přislíbil a slíbil místo ve stejném termínu i někomu jinému. Vše bylo již v takovém stádiu, že akce prostě nešla zastavit. Byly vybrané peníze od účastníků na pokrytí nákladů, většina lidí měla na pátek nahlášenou dovolenou atd. Začali jsme tedy vyjednávat s člověkem, který měl mít v pátek v Orlovně oslavu narozenin. Tady musím opět pochválit Máchala, který za pomocí argumentů, kterými jsem ho zásoboval, dokázal naprostou katastrofu zvrátit v náš prospěch a dokázal všechny přesvědčit, že Orlovna je od pátku do neděle prostě naše.





V pátek v 7:00 mě Ediie vyzvednul doma. Svezl jsem všechny krámy výtahem a bylo nám jasné, že původní plán, že cestou naložíme ještě Sotyho, prostě nemůže klapnout. Byly jsme rádi, že se do auta vlezeme my dva. Dojeli jsme do práce a já přeložil věci do dodávky a Ediie jel pro Sotyho. První cesta vedla do Staropramenu. Vzali jsme dvě třicítky, chladící kostku a vyrazili směr Borkovany. Cestou jsme ještě nabrali Kopina v Tuřanech. S drobným zpožděním jsme dorazili k Orlovně, kde již stepoval Behemot, Harry a Rakovina ROhu. Začal kolotoč přemisťování, vybalování, přesunování, zapojování, který trval pár hodin. V tomto mezičase dorazili i dva pánové z firmy, která se starala o wifi připojení, aby naše akce byla online. Zatím vše probíhalo dle plánu, nikde žádný zádrhel a vše šlo až podezřele hladce. První problém nastal u jednoho PC, kterému stávkovala onboard síťovka, což jsme vyřešili PCI síťovkou a další problém bylo Harryho PC, které více jak 4 roky nevidělo reinstall systému a také se podle toho chovalo. Nainstalovali jsme tedy widle znovu a vše šlapalo jak mělo. Něco po poledni se začalo hrát. Asi největším problémem pátku byla zima. Předpoklad, že v místnosti bude teplo díky mnoha PC a lidem, se ukázal jako špatný. Tady musím ocenit Máchalovu kreativitu, který donesl pilku na řezání překližky, kterou jsme nařezali dřevo a zatopili v kotli :). Co mi naprosto vyrazilo dech, byla kvalita piva. Staropramen je značka, která mi moc často nepřišla pod ruku. Pivo, které teklo z těch soudků chlazené pomocí chladící kostky, bylo jedním slovem geniální. Nic tedy nebránilo tomu, aby začala neřízená zábava. Hrál se hlavně Counter strike: source a Flatout 2. Kolem čtvrté odpoledne se začali trousit další účastníci z táboru Enemy Territory. Celou Orlovnou se rozprostřela super nálada, která rostla s přibývajícími pivky a fragy. Hrálo se, kecalo se… prostě pohoda. Večer ještě přijel Hmmak se Sawcem a do cca 4 do rána se hrálo, CSS, FLATout2, Quake3, Starcraft, prostě to, na co zrovna byla nálada.





Na to, že jsme šli spát ve čtyři ráno, jsme vstávali poměrně brzo. V 7 hodin už Harry seděl u Resident Evila a já vytáhl projektor. Na probuzení jsme si dali Red Dwarfa, což byla výborná volba. S pěkně roztaženými plícemi od záchvatů smíchu jsme pak začali pouštět nějaká videa z Counter strike source a Enemy territory, což probudilo i zbytek lidí, kteří dospávali. V sobotu bohužel přišla pohroma v podobě počasí. Borkovany se přehnala vichřice Ema, která nás na necelou hodinu odstavila od elektřiny. To byla samozřejmě pohroma a nedokáži si představit, co bychom dělali, kdyby elektřina nešla celý den. Po nahození el. proudu jsme zjistili, že další problém je nefunkční internet. Internet byl problém celý zbytek dne. I když jsme po několika hodinách byli opět online, stabilita byla otřesná. Toto se bohužel podepsalo hlavně při sobotním cupu, který hráli někteří účastníci právě z naší akce. Hodiny ubíhaly jako minuty, atmosféra byla naprosto skvělá i přes výše popsané problémy. Tuším kolem deváté večer po nespočtu fragů, rozmlácených aut a rozmetaných kusů masa, jsme dali seriálový odpočinek. Simpsonovi, It Crowd, Red Dwarf - opět jsme se všichni nechali unášet skvělou atmosférou a výborným pivem. Někdy kolem půl druhé ráno mi prostě umřel mozek a usnul jsem.

V neděli ráno někteří začali balit a někteří začali opět hrát. Dali jsme ještě pár fragů a kolem deváté se začalo definitivně balit. Musím se přiznat, že pohled na vyprazdňující se Orlovnu byl smutný ... klidně bych si hodil další den a dle reakcí ostatních jsem nebyl sám. Moc mě teší, že reakce byly ve 100% kladné. Před začátkem akce jsem se bál, že něco nevyjde a lidé budou nespokojení. Téměř každý zmínil, že pokud bude CTL 2, rozhodně se zúčastní. Z mého pohledu akce Capture the Lag splnila přesně to, co jsem od akce očekával, takže dvojka rozhodně bude! Zjistil jsem také, že v Orlovně pořádá podobné akce i někdo jiný. Již jsem s tímto člověkem v kontaktu a CTL Vol 2 bude zřejmě naše společná akce. Takže se těšte, koncem léta si to všechno zopakujeme v trochu větším provedení.


Za zapůjčení 24-portového gigabitového switche Ovislink AirLive děkujeme firmě 100MEGA distribution.
...No...Name... (586)|11.3.2008 12:03
Tak ti gratuluji k uspěšnému zvkádnutí akce:thumb.Na 2 sice nedorazím,protože ještě nebudou prostředky jak se k vám dostat...Ale tak za rok,až budou papíry,tak bych se také zajel podívat...Nebo by se mohla naplánovat nějaká akce lidí z jižních čech,tam bych zajel každopádně...

Článek je napsaný čtivě,takže mě bavil...jen mohl být delší...

[SIZE="1"]A jestě bych se zeptal...Co je na prvním a druhém obrázku za myš?Razzer nebo CiberSnipa?Hádám se tady s kámošem[/SIZE]
pas!k (3765)|11.3.2008 12:54
Neni moje ale pokud vim je to razer coperhead ci jak se tomu rika :)
Pavel Boček (4169)|6.4.2008 15:23
Já měl s tím svým šrotem také problémy :D Byla na něj asi zima...pak už se rozjel a zahříval jsem ho raději celou dobu...[SIZE="1"]teď to ale odešlo úplně :cry[/SIZE]
ICE_D (2754)|8.4.2008 20:09
Velice poutave zaznamenano. A zrejme taky hodne vydarena akce ;)
Draken (1578)|13.3.2009 08:41
velice povedený článek...občas taky pořádám takové akce ale většinou v 6-8 lidech...ale myslím že do hasičárny by se 12 lidí vešlo...:D
pas!k (3765)|13.3.2009 08:59
Posledni vikend v breznu je uz treti CTL .. je prihlasenejch 37 lidi :)
Draken (1578)|13.3.2009 11:01
můžeš dávat svoje akce i sem...
http://www.lanparty.cz/index.php
pas!k (3765)|13.3.2009 11:35
jednicka a dvojka tam byla ale ted se kolem ctl vytvorila takova skupinka lidi ktera se vicemene zna a jelikoz tech 35 - 40 lidi je nase maximum co jsme schopni pojmout nemam potrebu to davat kamkoliv jinam ..
Draken (1578)|13.3.2009 11:57
hmm tak to je tost lidí...jednou za čtvrt roku je i lanka v Čerčanech ...můžeš se taky přijít podívat kolem 40 lidí tam taky bývá...
pas!k (3765)|20.1.2010 11:44
28 - 30. Květen 2010 .. Capture The Lag Volume - 5