reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba při startu

Commanderwar (577)|12.3.2008 18:44
Dobrý večer všem, Potřeboval bych si něco ujasnit. Měl jsem zapnutý pc, a musel jsem ho restartovat. a asi 10 sekund po startu se objevila tabulka modra přez celou obrazovku, s nejakou chybu. Bohužel se to vzapetí znova restartovalo a ja si nestačil přečist o co šlo. Potom co se to tedy restartovalo, me to nabidlo jestli chci spustit normalne nebo nouzove atd.

Moje sestava E8200, VGA 8800GT, P5K asus deska

Nevite nekdo čím to mohlo a co to mohlo být????
johny__g (6387)|12.3.2008 19:11
Mohlo to být cokoli, pokud jinak jede PC stabilně, nepadá, tak nemá cenu to řešit.
kane.shw (1231)|12.3.2008 19:43
...za vším hledej windowsy ;)

jak říká johny__g, pokud jede vše v poho, tak to neřeš, kdyby se to opakovalo, tak projeď paměti memtestem, vyčisti si registry, odzkoušej zátěž cpu přes orthos, flešni bios, přeninstaluj widle, stáhni si nejnovější ovladače na vše atd. atd. atd. :)
tgfh (2985)|12.3.2008 20:19
Pokud by se to mělo opakovat tak je nejlepeší zjistit čím to je a daný problém opravit.
Takže jdi do:
ovládací panely - systém - upřesnit - spuštění a zotavení systému - odškrtnout automaticky restartovat
kdyby se to objevilo znovu, napiš si na papír o jaký problém šlo a hoď to do googlu
billy_86 (160)|12.3.2008 23:02
[QUOTE=Commanderwar;99548]Dobrý večer všem, Potřeboval bych si něco ujasnit. Měl jsem zapnutý pc, a musel jsem ho restartovat. a asi 10 sekund po startu se objevila tabulka modra přez celou obrazovku, s nejakou chybu. Bohužel se to vzapetí znova restartovalo a ja si nestačil přečist o co šlo. Potom co se to tedy restartovalo, me to nabidlo jestli chci spustit normalne nebo nouzove atd.

Moje sestava E8200, VGA 8800GT, P5K asus deska

Nevite nekdo čím to mohlo a co to mohlo být????[/QUOTE]

a dělal si nějaký overclock?
pcmaker (354)|13.3.2008 09:04
Testni pameti. Tyhle chipsety jsou dost vybirave.
Commanderwar (577)|13.3.2008 11:37
Děkuji všem za rady a poznámky. Určite si odškrtnu automaticky restart, nakonec to je dobra volba. Protože když se počítač sam restartuje, tak to není samo od sebe, a takto človek alespon uvidi proč tomu tak je. Orthos zatim bez chyby. OC jsem nedelal. Takže se prikladnim že je to nejaka bota od našeho mileho windows, ale kdo vi. Snad to bylo ojedinělé. Narazil jsem celkem na čikovnou untilku ktera je asi současti Vist, nejaky programek co sleduje vykon PC a dokonce zapisuje chyby kdy se stali čeho se tykali.Ale neprišel jsem na to jak se da aktualizovat, takže posledni zapis tam byl z 10.03 a včera bylo 12, no na to jeste mrknu, třeba se to aktualizuje nejak samo.