reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Můžu uchladit RADEON 9600 Pro pasivně?

s.komarek (15)|18.9.2006 23:52
Ahoj, jedná se konkrétněji o kartu Sapphire Radeon 9600 Pro, 256 MB DDR, 128-bit. Je chlazená aktivním větrákem, který je hlučný jako kráva, což mě dost prudí. Zničila by se, kdybych při normálním prohlížení webových stránek odpojil napájení aktivu? Díky
Smeli (2302)|19.9.2006 00:08
[QUOTE=s.komarek]Ahoj, jedná se konkrétněji o kartu Sapphire Radeon 9600 Pro, 256 MB DDR, 128-bit. Je chlazená aktivním větrákem, který je hlučný jako kráva, což mě dost prudí. Zničila by se, kdybych při normálním prohlížení webových stránek odpojil napájení aktivu? Díky[/QUOTE]


To bych nedělal, nechal bych otáčky aspoň na 25% protože ten pasiv stojí za prd. Nebo bych komplet vyměnil chlazení za nějaký lepší pasiv a dodal mu nějaký ofuk
s.komarek (15)|19.9.2006 00:10
Ahá, měl jsem asi napsat, že to má jenom aktivní chlazení, ten pasiv tam vlastně vůbec není.. jak mám zpomalit ten chladič na 25%?
pegy (757)|19.9.2006 00:23
[QUOTE=s.komarek]Ahá, měl jsem asi napsat, že to má jenom aktivní chlazení, ten pasiv tam vlastně vůbec není.. jak mám zpomalit ten chladič na 25%?[/QUOTE]
Nuz musi tam byt daki pasiv (hlinik) na com je namontovana vrtula.. No da sa to spomalit CEZ ATItoll 0.25 beta 15 napr. v nastaveniach....Inak Sapphira dodava aj pretaktovaci soft s nazvom TRIXX, tam si stlacis MENU, overcloking, das si > custom a potom +- pod FAN SPEED si nastavis rychlost otacok ;)
Frog (510)|19.9.2006 18:25
[QUOTE=pegy]Nuz musi tam byt daki pasiv (hlinik) na com je namontovana vrtula.. No da sa to spomalit CEZ ATItoll 0.25 beta 15 napr. v nastaveniach....Inak Sapphira dodava aj pretaktovaci soft s nazvom TRIXX, tam si stlacis MENU, overcloking, das si > custom a potom +- pod FAN SPEED si nastavis rychlost otacok ;)[/QUOTE]

Píše sa to ATI Tool (ale to len naokraj). Používaš ho ?, pojde aj pod starsimi grafickymi kartami radeon 9xxx ?
pegy (757)|19.9.2006 18:38
[QUOTE=Frog]Píše sa to ATI Tool (ale to len naokraj). Používaš ho ?, pojde aj pod starsimi grafickymi kartami radeon 9xxx ?[/QUOTE]
Hej pouzivam, pojde mal som ho uz za cias 9200 64 SE, 9200 128 MB a 9600 256 MB, nuz vela vykonu neprida ale myslim, ze otacky by mal vediet ustriehnut.... V tom case ma to az tak nezaujimalo a to boli pasivne VGA, 9600 PRO je uz aktivna.... Ale myslim, ze by s tym nemal byt problem, tento program mam rad a spravil som aj Sk, ktoru najdete na http://www.slovenciny.com > Preklady programov