reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake VI1000BNS M9

:o) (102)|14.3.2008 16:25
Hodne me tenhle case oslovil ...
mate nekdo s nim zkusenosti?
Deee-aN (3834)|24.5.2008 19:56
Mě taky zajímá...!
jano555 (126)|4.8.2008 21:52
Ja hu mám doma.
Salamander (6177)|4.8.2008 21:53
[QUOTE=jano555;148508]Ja hu mám doma.[/QUOTE]

tak rychle, nafotit a nejaky zkusenosti z provozu, montaze a dojmy :rules
jano555 (126)|4.8.2008 22:02
Vyzerá celkom slušne (za tie peniaze).Je aj s tým bočným oknom.Veci do nej budem dávať, tak za dva týždne.Vybral som ju pre švagra,ja osobne vlastním AQUILu.
Deee-aN (3834)|4.8.2008 23:07
[quote=Salamander;148509]tak rychle, nafotit a nejaky zkusenosti z provozu, montaze a dojmy :rules[/quote]
Tady: www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17103&page=8 je ta moje. Už je tam po úpravách, který jsem udělal, protože jsem chtěl, ne proto, že by byly nutný. Tahle se dá IMHO provozovat v defaultu.
Jen krátce zkušenosti. Přišla zabalená v pěkný krabici se spoustou obrázků. Uvnitř solidně ukotvená v polystyrenu a zabalená v igelitu (viz foto). Je IMHO díky kvalitně navržené konstrukci i přes slabé plechy pevná, takříkajíc "torzně tuhá". Ventilátory upevněny na svých místech. Já jsem je pouze prohodil (ten LED na čele se mi nelíbil), podvoltoval na 5V, za zadním vystříhl mřížku a nasadil na "antivibrační bolty" (přeci jen se nějaké vibrace na case přenášejí). Ventilátory není problém demontovat, jak se píše v jedné recenzi, stejně jako mi nedělala zásadnější potíže instalace HDD do koše. Rozhodně se za tím účelem vyplatí mít zmagnetizovaný šroubovák. Instalace DVD bez problémů, využil jsem přítomné rychloupínáky a myslím, že jsou tak solidní, že není třeba použít šroubky. Ostatní komponenty v pohodě, jen jsem při instalaci GPU demontoval tu nacvakávací umělohmotnou opičárnu a v tomhle případě šroubky použil. Přeci jen, GK nestojí 600,-. U zadních záslepek je potřeba při manipulaci dát pozor, snadno se vylomí. Čelní panel se sundává za použití přiměřeného násilí, mesh záslepky se dají poměrně snadno sundat. Snadno se dají vylomit i čelní záslepky přímo na skříni, pokud chcete přidat nějakou mechaniku, nebo je jako já upravit a použít pro zavěšení ventilátorů. Na jednu věc bych rád upozornil - při nasazování čela zpátky na case je potřeba postupovat opatrně, abyste si jako já neponičili USB-čka. Na funkci to nemá vliv, jen to nevypadá hezky.
Myslím, že tuhle skříň mohu doporučit i lidem, kteří ji nehodlají upravovat jako já. Za ty peníze je to určitě dobrá volba hlavně pro ty, co to s chlazením myslí trochu víc vážně.
P1070190w.jpg
rullaf (9)|28.10.2008 20:53
Souhlasím s klady v předchozí odpovědi, každopádně pár chybek jsem na své při delším používání objevil.
1. Na přední části se hromadí prach který vypadá velmi ošklivě. A to i přez dva prachové filtry. Je ale pravda, že case stojí rovnou na zemi.
2. Umělohmotná bočnice je přidělaná do kovové části hodně fórově, umělohmotnými nýtky, a už se mi několikrát stalo že jsem bočnici držel tak že jsem je asi dva tři vytlačil jak nevydrželi nápor.
3. Ten šuplík na disky je hrůza, hdd jsem měnil asi třikrát a potom jsem tu krabičku vymontoval, pořídil si tlumítka, resp. redukce na 5,25"
4. Thermaltake zabudoval místo šroubků do zadní části kam se uchycují pci karty takový plastový krám, který ale nemá šanci udržet relativně těžkou grafickou kartu a už vůbec ne s nereferenčním chladičem, ale nečím větším. Karty se zkrátka povyklávaly a nedržely.
5. Hodně se povedly plastové úchytky na mechaniky, ty jsou opravdu robustní a udrží všechno.
Vzhledem k tomu, že tyto výtky jsou pouze drobnosti, nemůžu si jinak tento case od TT vynachválit. :)
Deee-aN (3834)|28.10.2008 21:15
[quote=rullaf;175052]...[/quote]
Umělohmotná bočnice?:notsure
HDD koš šel pryč prakticky hned a HDD na gumy, s tím jsem počítal předem a dopadlo by to asi tak u každé case.
To plastové udělátko šlo hned taky ven, jsem asi staromódní a šroub je šroub.
rullaf (9)|1.11.2008 22:05
[QUOTE=deeean;175071]Umělohmotná bočnice?:notsure[/QUOTE]
A z čeho je? Ze skla? Ne, vážně, z čeho je?
EDIT: Nemyslím to zle.
Deee-aN (3834)|1.11.2008 22:20
Teď mi to došlo...:mistake! Ty máš na mysli variantu s oknem z (IMHO) plexiskla na boku...:slug. Tak to se omlouvám...:stupid!
Bude to nějaký polykarbonát. Asi...
rullaf (9)|3.11.2008 16:40
Aha :). Díky.