reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje - fotky pokažených zdrojů - vyteklých kondíků a pod.

Sieben (513)|14.3.2008 20:08
Čau co takhle založit tohle téma, kam bysme postovali zdroje, na které sme narazili při naší práci...a tyto zrdoje byly vadný?
Abysme nemuseli zakládat falší a další thready...

Já se třeba teď setkal v práci s Maxpower 300W ATX, kterje jel, nejevil žádné známky vad...jenže já čistil PC jedné sekretářky...a říkám si..no radši do něj kouknu...ještě že tak!!!
2 kondíky vyteklý - 2x 2200uF 10V -značka: jen logo
a pak "obří" nafouklý 680uF 200WV +85°C! značka: HEC
fotky bohužel nedodám, nechce se mi to fotit...tím foťákem co je v práci:)
Sieben (513)|25.3.2008 19:29
Tak tentokrát to nebude zničený zdroj, ale můžem uzavírat sázky za jak dlouho to ten zdroj vzdá:D

Jedná se o
COLORSit 400W !!!
model: 340U-SCE
data dle štítku:
+3.3V - 18A
+5V - 30A
+12V - 19A
-5V - 0,5A
-12V - 0.8A
+5VSB - 2A
sice měl pečeť, ale ta bylo nalepená úplně blbě a bez potíží sem ji sundal:D

A poprosil bych Trodase aby mi řekl, co si myslí o kapacitě kondíků:)
A všimněte si VENT kondíku s nápisem L.ESR

A proč to sem dávám? Zdroj bude živit sestavu:
Intel E6750, ASUS P5K SE, Asus 8600GT 512MB DDR2, 2x1GB Patriot 4-4-4-12 při 2.2V, Maxtor 500GB, a noname dvd vypalovačku
Já sem se zděsil, ale jak mi bylo řečeno, tak zákazník do toho víc nedá...tak je tam CASE se zdrojem za cca 890kč s DPH :slug

panebože ten case je takovej SHIT! musel sem namontovat distanční sloupky(sem zhýčkanej skříněma TT), samozřejmě že z 6ti sloupků se 4 protáčí a nejdou dotáhnout:angry
a ostré hrany...no super:hmm

A zdroj? co sem ještě nenapsal, tak z něj vedou tyhle svazečky:
1x napájení k desce 24pin
1x přídavný napájení desky 4p
2x napájení mechanik a to:
1. větev: 3x MOLEX
2. větev: 2x MOLEX, 1x SATA, 1x FDD
:runaway :runaway :runaway to je hodně málo! :runaway :runaway :runaway

Zdroj vydává VF pískot, kterej proniká až od nejhlubších závitů mé šedé kůry a nechutně mě z toho bolí uši a hlava :angry a to tam mám instalit ještě Visty, teď dělám memtest :(
IMG_2225.JPG IMG_2228.JPG IMG_2229.JPG IMG_2230.JPG IMG_2231.JPG
Janyk1 (997)|25.3.2008 19:36
Tak takhle riskovat:mistake:stupid:runaway:angry
kolikpak by mohl vydržet:notsure...
...když řeknu rok?Asi miň...

//jakou srajdou jsou ty velký k. přilepený? Jak se jim podařilo tak obouchat ten chladič???
////To budeš skládat ty? No, jestli se to "pokazí", tak to stopro bude na tebe:(
//////a ještě dotázek, to bývaj normálně cívky přelepený izolačkou?že sem to neviděl...
//////// [QUOTE=Sieben;104539] COLORSit 400W !!! [/QUOTE]
COLORShit:D
Sieben (513)|25.3.2008 19:51
nějak nechápu co myslíš tím obouchaným chladičem...
No já už tu izolačku párkrát viděl, takže se to dělá i jinde:)
Mě spíš zarážej ty 2 cívečky co se navzájem dotýkaj drátama:D(ale sou izlovaný,škoda)

Jo skládat to budu já, kámošovi kterej to zařizuje sem to řekl, že to tak do půl roka odejde a že je to sračka, on to ví, ale zákazník je BFU, takže mu to nevysvětlíš:stupid

A kondíky sou přilepený...no vanilkovej termix to není, zkoušel sem:D Asi u toho byl nadrženej bachař v továrně:D
Janyk1 (997)|25.3.2008 20:04
[QUOTE=Sieben;104552]nějak nechápu co myslíš tím obouchaným chladičem...[/QUOTE]
mrkni se na druhou fotku(a na poslední). Ale ono je to možná i lepší, má to větší plochu:D a stejně tam nikdo nevidi:)

[QUOTE=Sieben;104552]
Asi u toho byl nadrženej bachař v továrně:D[/QUOTE]
:D:D:D:D:D:D:D:D
Sieben (513)|25.3.2008 20:19
Je tam namazaná teplovodivá pasta aby se lépe vedlo teplo z těch T ...no asi tam měli bukkakke party jak se tak koukám:D
trodas (1753)|25.3.2008 23:30
Celkovy vnitrni navrh a dimenzovani zdroje vypada tak na 200W PSU. Kdyby mi nekdo tvrdil, ze to PSU da 250W, tak ho poslu do... Kondiky HEV/VENT/Fulltec jsou bezne pouzivane spatne kondiky a v dobre dimenzovanych zdrojich nezatezovanych silnymi pocaly maji sanci rok az rok a pul vydrzet. Tomuhle kramu davam s tu sestavou mesic a pul az dva.

Vysokofrekvencni piskot se totiz ozyva proto, ze zdroj je brutalne pretizen.

+ libi se mi cisty navrh/provedeni zdroje
+ nevynechane L filtry na vystupu, i kdyz toroidni by byly hezci/lepsi

- brutalne poddimenzovane (na 400W, na 200W tak akorat) kondiky
- spatne znacky kondiku
- vynechane mista po kondicich (tipuji ze to byl pomocny +12V kondik, nebo +5VSB ci -12V kondik...)
- brutalne poddimenzovany hlavni transformator
- vystupni toroid zraly tak na 200W a ani prd vic
- pofiderni, male a ocividne poddimenzovane vykonove tranzistory

V tom poslednim se mohu mylit, ale typ nejak nedokazu desifrovat. Tim spise, ze znacku MOSPEC neznam. Mozna se nam tim chce naznacit je je to mosfet a ze bude peci jako pec - MosPec - ale to uz spekuluji :)

Realita je, ze zadny Fairchild ci Infineon a ba ani ST to tedy neni a tak jsem k novym znackam spise podezrivavy - asi jako k Cinskym kondikum typu VENT, Fulltec a Hec.


PS. ten zdroj to prese vsechno mozna prezije, protoze pokud zakaznik neni hluchy, tak sahne do kapsy a koupi si nejaky nepiskajici... ;)
boboco (1987)|25.3.2008 23:35
Ten zdroj je naprosto stejnej jako některé z modelů 350/400W EC. Apropó já kdysi na vysokofrekvenční pískot 550W EC vyzrál výměnou fóliových kondenzátorů (žluté kvádříky:D), pískot zmizel jak mávnutím kouzelného proutku:thumb.
trodas (1753)|26.3.2008 00:37
Zajimave - za co jsi je vymenil? Za vetsi kapacitu ci mensi? :)
Sieben (513)|26.3.2008 00:47
[QUOTE=trodas;104670]PS. ten zdroj to prese vsechno mozna prezije, protoze pokud zakaznik neni hluchy, tak sahne do kapsy a koupi si nejaky nepiskajici... ;)[/QUOTE]

No uvidíme, já se obávám že asi ne, ale mě je to ve své podstatě jedno, já to nebudu řešit tu reklamaci potom:D

Díky za zhodnocení :thumb
zítra budu s tou sestavou dále elaborovat a uvidíme jak dopadne:) Visty už sou nainstalovaný...

Jinak mě mrzí, že nemám nějakej user-friendly zátěžovej tester zdrojů, to bych si vyhrál:D
bych tam nastavil 350W a ono by to udělalo BUM :)
Janyk1 (997)|26.3.2008 20:16
[QUOTE=Sieben;104685]
bych tam nastavil 350W a ono by to udělalo BUM :)[/QUOTE]

A pak by to tu někdo platil:)

A asi mužem zkonstatovat, že rok, co jsem mu dal včrera nepřežije, možná ani půl:)
boboco (1987)|26.3.2008 20:21
[QUOTE=trodas;104684]Zajimave - za co jsi je vymenil? Za vetsi kapacitu ci mensi? :)[/QUOTE]

bohužel už se nepamatuju, ale kapacita možná dokonce zůstala stejná, akorát ty kvádříky nebyly žlutý ale šedivý - tj. jinej výrobce. Ale podrobnosti si už nepamatuju, je to už dlouho... -Rozhodně to nebyly žádný značkový potvůrky, ale nějaký obyč potvory, který jsem tehdy splašil ve škole nebo v Nedisu.
Sieben (513)|27.11.2008 22:18
tak přidávám další obrázky..takto dopadl tranzistor a odpor v sestřině zdroji..stáří cca 6let, Maxpower :thumb pracoval dlouho..a tvrdě...
a jako náhrada mi posloužil darovaný ColorShit 400W (váhou cca poloviční jak Maxpower 300/350W) :D