reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2x LCD (17+24) na 8800GT SLI

toreador (9)|15.3.2008 21:45
Zdravim, kedze som nikde nenasiel podobny pripad tak sa teda pytam tu :

mam starsie LCD LG Flatron L1750S a dokupil som Samsung SyncMaster 245B.
Chcel som ich mat obe zapojene, ale akosi mi to ovladace nepovoluju. Stale mi funguje len jeden.
Mam dve grafiky 8800GT v SLI, ale aj ked som vypol SLI to nepomohlo.
V minulosti som uz mal dva monitory (spominane LCD 17" a CRT 17") na 6600GT a nebol problem.
Myslel som ze je problem s tym SLI, v tom novom Nvidia Control panely mi da na vyber na ktorom chcem mat spustene SLI, ale v Set multiple displays je iba moznost Only use one display, aj ked mi rozoznava oba LCD.

Ak s tym ma niekto skusenosti, prosim napiste mi sem.

Vdaka
Janyk1 (997)|15.3.2008 22:02
ZAjimavy pripad a hlavně nápad zapojit 2 monitory úplně jiné velikosti s úplně jiným rozlišením, proč vůbec 2 monitory??? Ten malej se dá dat třeba na půdu nebo prodat a je po problému. Jestli je to ale tak nutné, takco zkusit, jestli mas jeste to CRT nebo nějaký jiný 17" monitor, aby se dalo vyloučit nebo potvrdit, že to způsobuje rozdíl v rozlišeních? Imho možná zkusit snížit na té čtyřiadvacítce rozlišení na úroveň té 17ky co to bude dělat. Ale osobně myslím, že by to tím být nemělo, protože dualmonitor mě jel v pohodě CRT+noťas taky v jinym rozlišeni, jeden dokonce širokouhlej a v poho. Co zkusit starší nebo novější drivery???
speedsnail (4876)|15.3.2008 22:48
Používám na nV6200 občas 2 monitory (21"CRT 1280*960@100Hz a 17"CRT 1024*768@85Hz), na práci je to super. No i když se odpočívá tak např na sekundárním monitoru např sleduju ICQ atd když koukám na film.

No nicméně vyzkoušel bych určitě jiné drivery. A ovladače nabídnou dualwiev jen když jsou oba monitory připojené během bootu (nepodporuje to jakoby hot-swap :)) ale to asi nebude tenhle případ..

//Ad janyk.. naprosto příšernej příspěvek. Nejdřív píšeš že je kravina používat dva různy monitory s uplně jinym rozlišením a na konci odstavce z tebe vypadne, že ti v pohodě fungoval dohromady širokoúhlej noťas a CRT.. :stupid
toreador (9)|16.3.2008 00:23
hmm vdaka za rychlu reakciu, kedze mi poslednou dobou dost blbnu ovladace (mal som 168 neco , islo vsetko v pohode, dal som najnovsie 174.neco a hrozne zacali problemy. Odinstaloval som dal som povodne, ale uz tam nieco ostalo a v polke hrach mam problemy - v stalkerovi pruhy cez obraz a sem tam BSOD s chybou ovladaca nvidia a podobne). Zajtra dam komplet reinstall kompu, uvisim co to spravi. Ale mam pocit, ze to robi asi to SLI, proste ak je zapnute, tak neberie iny monitor pripojeny na druhy port, resp. na druhu grafarnu. Neviem ako to maju pri tych flight simulatoroch, kde som videl aj 8 monitorov naraz, ale asi to bol specialny system a nie klasicke PC.

Tej 17ky sa chcem zbavit, ale miesto nej planujem 19" sirokouhly touchscreen ( http://www.itlevne.cz/zbozi/dotykovy-monitor-lcd-proview-va1-19b-wide-touchscreen-s-perem-19-1440x900-5ms-800-1-300cd-black/detail.aspx?p=z:212019 ), ale ked to nejde s tymto bojim sa ze to nepojde ani s tou 19kou.

Ozaj necitali ste niekde nejaku recenziu na ten dotykovy display ? Vsade ho predavaju , parametre co sa tyka dotyku ma skoro tak dobre ako Wacom tablety, tak som rozmyslal ze by som lepsie vyuzil monitor ako tablet. Je to za tie iste prachy, ak nie dokonca mensie ako za A4 tablet, od Wacomu.
toreador (9)|16.3.2008 00:25
Este info o rozliseniach - LG 17" - 1280x1024x60Hz, Samsung 1900x1200x60Hz, stary CRT som mal tusim len 1024x768x75Hz
Intri (3490)|16.3.2008 01:29
Problém mohl být v tom, že po odinstalaci těch novějších driverů zůstal po nich nějaký bordel v systému. Když rušíš ovladače, je dobré pročistit systém Driver Cleanerem, který odstraní zbytky.

Nicméně pokud tohle byl problém, kompletní reinstal a instalace starších ovladačů pomůže ještě líp, než Driver Cleaner. Co se týká rozlišení monitorů, občas používám dual 15,4" u notebooku ( 1280x800 ) a 17" stolní panel ( 1280x1024 ). Nikdy jsem žádný problém neměl, i když u notebooku má být taková funkčnost garantovaná a nejedná se o SLI.

[OT] Pokud jde o ten tablet, dotyková obrazovka je asi celkem dobrá věc, ale měj na paměti, že když ti chcípne obrazovka, přijdeš i o tablet. Když budeš mít tablet a monitor oddělené, může ti to umírat aspoň nezávisle na sobě. [/OT]
toreador (9)|16.3.2008 17:54
takze po reinstalacii systemu a po instalacii starsich ovladacov (168.21) sa rozbehli oba monitory ale po zapnuti SLI som musel vybrat na ktorom chcem mat SLI. Preco to tak je ma odkazalo na web slizone.com kde som nasiel vo FAQ text :

How many monitors are supported when running in SLI mode?
When in multi-GPU mode, SLI currently supports one monitor. When in single-GPU mode, users have the ability to use all of the connectors on their GPUs to connect to monitors using NVIDIA® nView® multi-display technology and Windows built-in multiple display support.

How do I switch from using two or more monitors in 2D/single GPU mode to one monitor in SLI mode?
You can switch between these modes by enabling or disabling SLI technology in the 'NVIDIA Control Panel’ (right-click on your desktop to open). With Release 80 graphics drivers, this switch no longer requires a restart of your PC.

Tazke mi nezostava nez vypinat SLI a na hry si to zapnut.

Dakujem za rady a snad to tiez niekomu pomoze.