reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vytížení internetu ?

Farrly (30)|16.3.2008 11:05
Chtel jsem se vas zeptat kdybych mel net pres kabelovku a stahoval bych zpomalil by se net ostatnim uzivatelum ?
johny__g (6387)|16.3.2008 11:15
Nemělo by se to stát, pokud mám smlouvu na 2 Mb linku tak by ty 2 Mb měly být zaručeny bez ohledu na to, co dělají jiní uživatelé. Ještě záleží na FUP (pokud nějaká je), takže je možné že se po čase net zpomalí tobě.
Farrly (30)|16.3.2008 11:22
Mockrat dik :)
P@pi (1519)|16.3.2008 11:25
Tak pokavaď tam je agregace, jakože třeba u ADSL je, tak to jede pomalejš všem. U Kabelovky nevím, ale agregace tam bude určitě taky.

Ono jako poznat jí je umění, já mam tuším agregaci 1:50 a větší výkyvy v rychlosti nepozoruji.
eraser (0)|16.3.2008 14:57
To je závislé i od toho, ako to má provider naagregované a od topológie. Sú to celkom sofistikované záležitosti a najviac sa pomocou agregácie provider trošku i istí, ak by vznikli nevyžiadané problémy.
|Mio| (1333)|16.3.2008 21:04
U kabelovky, tedy konkretne UPC tvoje stahovani nema zadny vliv na ostatni, prichozi pasmo mas sam pro sebe.
pas!k (3765)|17.3.2008 05:52
Nemluvil nahodou o lokalni siti? Aspon ja to tak pochopil .. pokud ano tak se samozrejme ostatnim uzivatelum net samozreme zpomalil..
|Mio| (1333)|17.3.2008 07:19
Citace: "... mel net pres kabelovku ..."

Na tohle reaguju, a vsichni ostatni krom tebe take, ale muzes mit pravdu.
pas!k (3765)|17.3.2008 07:22
Chapu ja jen nevim jestli se nepta na to ze kdyz zmeni providera a bude mit net pres kabelovku tak jestli budou ostatni pc v domacnosti vytizene pokud bude stahovat :) Nerikam ze mam pravdu jen me to napadlo ;) Mohl by to autor prijit rozlousknout protoze to jsou dve naprosto rozdilne veci ;)
Pavel Boček (4169)|22.3.2008 23:28
Já bych jen poopravil to 2 Mbit = garantované 2 Mbit. To není pravda, teď o tom bylo zrovna v TV, znamená to "maximálně 2 Mbit"...hlavně u ADSL to technicky není proveditelné (jedině s fyzickým zrychlením hlavního pásma, ale to už bude brzy na technickém maximu, co se týče metaliky), proto agregace.

Ovšem pokud se nezačne v blízké době se zrychlením hlavních pásem ADSL, tak to bude katastrofa...např. telekom zrušil FUP, údajně též zlevnil linku sub-providerům, čili se to všechno bude zrychlovat/zlevňovat a s rozvojem škaredých webů jako Youtube a vůbec s typickým nárůstem provozu na Internetu se bojím, že reálná rychlost bude čím dál tím nižší :cry
|Mio| (1333)|23.3.2008 09:24
No bavil jsem se o internetu pres kabelovku, tam jde z technickeho hlediska o garantovanou rychlost, ve smeru k zakaznikovi. Jinymi slovy jeden kazdy modem ma sve vlastni pasmo smerem od CMTS k modemu.

Karneval to dokonce garantoval, bohuzel UPC to nyni vypustilo, protoze zrusili datove limity a nechce se jim navysovat konektivitu od CMTS.


Jinak zruseni datovych limitu u technologie ADSL je opravdu hovadina, obzvlaste u linek s agregaci 1:40, ale osobne mi to vyhovuje, delam pro UPC a aspon bude vic zakazek na internety.
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 12:06
[QUOTE=|Mio|;103544]...[/QUOTE]

No, trochu rýpnu...100% není nikdy nic ;) A opravdu málokdo garantuje minimální rychlost...

Jinak u nás se provozovatel televize nechtěl dohodnout se zájemcem o provoz připojení po kabelu, takže mi říkal včera starosta, že už ho to nebaví a vyšplouchne obě firmy a bude...tak uvidímě, ale kdo provozuje TV i připojení jsou hlavně větší firmy, které by navíc o to měly určitě zájem...tak třebas tu budeme mít nakonec též UPC nebo Karneval :)
|Mio| (1333)|23.3.2008 15:44
No, 100% je samozrejme jen sen o bezchybnosti a dokonalosti.

Ale proto se v konfiguracich pro modem nastavuje rychlost vzdy o par procent vyssi, takze pokud neni nejaky technicky problem, tak to tou rychlosti skutecne bezi.

Jinak kdyz sit tak uz urcite UPC, spolecnost Karneval definitivne zanikla k poslednimu dni lonskeho roku a vsechno prevzalo UPC. I kdyz ke slucovani uz dochazelo od poloviny lonskeho roku.
Pavel Boček (4169)|23.3.2008 19:17
Ve hře je ještě ten třetí...jakseto...ano, Netbox.

No uvidíme, jak to dopadne, třeba to dostane nějaká neznámá drahá trubka :runaway