Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: Neni lepsi zvazit LINUX ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Mám pocit, že Microsoft si docela komplikuje svoje výsostne postavení na trhu příchodem právě Vist. Prvním důvodem je nekompatibilita DirectX10 s ostatními verzemi (kdyby alespoň Win XP/2000). Dalším důvodem je třeba to, že základní start Visty schlamstne bratru 512MB RAM. To ještě nemluvím o bezpecnostních dírách provázejících dílka společnosti Microsoft od samého počátku. Neznám člověka, který by díky Windowsum netravil cca jednou za rok den u počítače s úkolem naformátovat jej, zéjmena kvůli virům a jiné havěti, nemluvě o samotné nestabilitě jádra. I já sám jsem takto činil dokud mě neosvítila myšlenka mrknout se na www.linux.cz....načež jsem se proklikal až na odkaz, který vám zprostředkuje zaslání UBUNTU zcela ale úplne zcela zdarma (včetně poštovného), nechal jsem si poslat 32-bit/64-bit ové verze a jako bonus mě přišly i 3 nálepečky. Samotná instalace je zcela triviální a zvládne to i starší babička. Se spouštěním spolu s Windowsem neni žádný problém a to je při bootovacím výběru OBRÁZEK na pozadí. Ovšem samotný obsah je mnohem důležitější. Hned po instalaci je vše řádně nainstalováno včetně ovladačů zvuku, sítě i grafické karty. Celé prostředí je velmi příjemné s luxusni možností změny vzhledu, to nemluvím o 3D ploše (doporučuji se poívat například na toto [video=youtube;G3p8IBNNd88]http://www.youtube.com/watch?v=lawkc3jH3ws"]YouTube - Compiz-Quinn(now Compiz-Fusion)for linux. The future is now![/url] nebo [url="http://www.youtube.com/watch?v=G3p8IBNNd88&feature=related[/video] ). Myslím že se kolem toho bude povalovat ještě dost dalších ukázek. Poslední nanejvýše parádní věcí je podpora WINDOWSOWSKÝCH PROGRAMŮ ...ano slyšíte správně díky úžasnému emulátoru WINE není opravdu problém hrát CS1.6 na MAX detaily a s vyšším refresh ratem!!!... dále jede Mafia, Call of Duty 1/2, Quake III arena, Half-life,Battlefield(všechny), Richard Burns rally.....a tisíce dalších + drtivá většina klasických okenních aplikací....takže ani s Wordem není problém....i když OpenOffice (integrovaný) je nesrovnatelně lepší. Zatím je WINE v intenzívním vývoji ale přijde čas, kdy i Direct3D aplikace pojedou lépe než ve Windowsech. Navíc pro linux existují tuny profesionálních aplikací -zpravidla zdarma jmenujme alespoň tvůrce CAD, GIMP, emulátor procesorů RISC, apache server.....a tisíce dalších. V tuto chvíli je jen na vás zda i přes tato fakta se hodláte plahočit s příkazem format c: na bedrech anebo Windows používat jako poněkud předražený launcher moderních her. Windows je mrtev ať žije LINUX
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

docela slusna propaganda, nemuzu si pomoct ale rika si to o flame...

takze zacnu
    visty po startu - a vis o tom ze to je zamerna vlatnos? rika se tomu superfetch... ale to je potreba obcas neco zjistit nez zacnu hulakat "Co to je?! sezralo mi to pamet!"
    bezpecnostni diry - ty jsou vsude, jen se o nich vi jen u win, protoze je to nejpouzivanejsi OS. kdo by se drbal s hackovanim freebsd kdyz to nikdo nepouziva? to si clovek radsi najde diru ve win a dostane se prakticky kam chce
    ad reinstalace: neznam pripad, kdy by za nutnou reinstalaci nemohl user. kdyz clovek pouziva hlavu, vi co dela a neklikne na kazdy odkaz "enlarge penis" tak s windows nejsou problemy
    samotna nestabilita jadra je blbost na entou, za nestabilitu muzou bud 3rd party aplikace, ovladace nebo nestabilni HW. za 3 roky si na notasu nepamatuju BSOD jindy, nez kdyz jsem se v memsetu vrtal v casovani pameti... stolni uz mam nataktene, takze mi jede non-stop a vypinam/resetuju ho jenom kdyz potrebuju testnout/odpojit/pridat nejaky HW nebo jit do biosu...

v tuto chvili je na kazdem, jestli ma chut se vrtat od rana do vecera v novym systemu a sedet u prikazove radky a editovat konfiguraky. ty jsi mel stesti ze na tvuj HW to sedlo... bohuzel to neni zrovna casty pripad a rozchodit neco co po instalaci rovnou nefunguje je konicek na nekolik noci

LINUX se jeste ani poradne nenarodil, at zije Windows!

takze ted nechme toho tlachani a vazne: linux neni spatny, ale rozhodne neni pro kazdyho. BFU se s tim rohzhodne nedomluvi, a kdyz clovek nema cas se v systemu par tydnu vrtat tak to pro neho taky neni. kdyz na to nekdo ma cas a rad si hraje, je to skvela vec

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tebe teda musely Mrkve na.rat, že ses do nich takhle opřel

Bych se vyjádřil takto (je to samozřejmě mnohem rozsáhlejší debata, ale v tuhle hodinu mi to stačí ):
    1. Mrkve si to Vistami zkomplikovaly mj. zbytečně moc verzemi, dvě by bohatě stačili!
    2. HW náročnost Vist je relativní... při dnešních cenách ramek, cpu, hadrů atd. je opravdu relativní
    3. Problém vidím v tom, že dokud se Linux zásadněji nerozšíří do podnikového odvětví, tak to bude vždy jen otázka nadšenců a do podnikového odvětví se masivněji nerozšíří už jen proto, že má tolik různých verzí - kupovidu jeho největší přednost je i jeho největším nepřítelem Snad kdyby to rozjela státní správa, tak by se to možná někam hnulo, ale to bychom zas nesměli být v Česku
    4. Osobně jsem právě Ubuntu používal a používám, již několik měsíců a good. Nebál bych se ho dát třeba na nějaký ten NB, za těch 10.000CZK pro office/net vyžití ideální levná kombinace
    5. Víš, co znám lidí, co mají až panickou hrůzu z Vist a teď si představ, že bych jim začal vysvětlovat Linux To by zas bylo na JIPkách narváno!
    6. Ale jinak Linux Forever
    7. Na všem zlém je něco dobré!

EDIT: Na mechův popud bych snad ještě pro matilda doplnil, že ten kdo nekompiloval jádro v Linuxu, tak o Linuxu ještě nic neví... Linux se může tvářit jako výborná náhrada Windows, ale pod povrchem je toho mnohem víc... bacha na prvotní nadšení (nic ve zlém, myslím to v dobrém úmyslu )
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 17-03-2008 v 01:30

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    takze zacnu
    visty po startu - a vis o tom ze to je zamerna vlatnos? rika se tomu superfetch... ale to je potreba obcas neco zjistit nez zacnu hulakat "Co to je?! sezralo mi to pamet!"
    bezpecnostni diry - ty jsou vsude, jen se o nich vi jen u win, protoze je to nejpouzivanejsi OS. kdo by se drbal s hackovanim freebsd kdyz to nikdo nepouziva? to si clovek radsi najde diru ve win a dostane se prakticky kam chce
    ad reinstalace: neznam pripad, kdy by za nutnou reinstalaci nemohl user. kdyz clovek pouziva hlavu, vi co dela a neklikne na kazdy odkaz "enlarge penis" tak s windows nejsou problemy
    samotna nestabilita jadra je blbost na entou, za nestabilitu muzou bud 3rd party aplikace, ovladace nebo nestabilni HW. za 3 roky si na notasu nepamatuju BSOD jindy, nez kdyz jsem se v memsetu vrtal v casovani pameti... stolni uz mam nataktene, takze mi jede non-stop a vypinam/resetuju ho jenom kdyz potrebuju testnout/odpojit/pridat nejaky HW nebo jit do biosu...

v tuto chvili je na kazdem, jestli ma chut se vrtat od rana do vecera v novym systemu a sedet u prikazove radky a editovat konfiguraky. ty jsi mel stesti ze na tvuj HW to sedlo... bohuzel to neni zrovna casty pripad a rozchodit neco co po instalaci rovnou nefunguje je konicek na nekolik noci
    Heh, ty jsi tohle možná nemyslel smrtelně vážně, ale se vším z toho souhlasím.:-) Jak XP, tak Vista jsou VELICE stabilní systémy a za jejich případnou nestabilitu si fakt může uživatel sám.

Pokud jde o to naučit se s linuxem pracovat, je to prosté - proč bych to měl dělat? Jeden, jediný rozumný důvod by byl? Já si na PC instaluji OS jen a pouze proto, aby mi obsluhoval HW a pogramy, co chci používat. Z toho důvodu od něj očekávám a chci, aby byl pokud možno plně automatizovaný, nechci o operačním systému vůbec vědět. A neexistuje jediná distribuce Linuxu, která by mi toto zaručila. Naproti tomu i ta nejodrbanější běžně dostupná verze Visty mi tohle velmi dobře zaručí.

Registrace
    May 2006

jeste jsem si vzpomel na takovou castou buzeraci linuxaku u nas na fakulte:
    "... tak jsem si na notas nahodil linux, je to super..."
    "a jede ti wifi?"

ale abych jen nekritizoval - kdyz se to spravne nastavi a rozchodi, tak to pro nenarocny kancelarsky pouziti a net staci. to se linuxu musi nechat, v te fazi uz je
    taky kdyz nekdo chce zacit programovat, tak je imho nejlepsi reseni VMWare + kubuntu a clovek muze zacit. zacit programovat ve win je o dost zmatenejsi

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    ale abych jen nekritizoval - kdyz se to spravne nastavi a rozchodi, tak to pro nenarocny kancelarsky pouziti a net staci. to se linuxu musi nechat, v te fazi uz je
    taky kdyz nekdo chce zacit programovat, tak je imho nejlepsi reseni VMWare + kubuntu a clovek muze zacit. zacit programovat ve win je o dost zmatenejsi
    Proč myslíš? Když začínáš programovat, stejně používáš pouze základní příkazy, které jsou univerzální pro všechny operační systémy. Určitě se hned ze startu nepustíš do využití API Windows nebo Linuxu.

A ta poznámka o tom, že když se to správně rozchodí... Proč? Windows se správně rozchodí samotnou instalací, po ní už je přesně ve stavu, v jakém jej drtivá většina uživatelů potřebuje.

Registrace
    May 2006

tim programovanim jsem myslel, ze vsechny nastroje jsou zaintegrovane v sysytemu, takze jen spustis kate, pises zdrojak, spustis konzoli "gcc -std=c99 -Wall -pedantic...." a "./jsemking" a jedes
    do win musis bud splasit nejake vyvojove prostredi nebo prekladac a nez jsem v prvaku prisel na to, ze to co potrebuju je nejspis mingw a vyznal se v tomto bordelu: http://sourceforge.net/project/showf...?group_id=2435 tak bych mel to kubuntu nainstalovany i kdybych tomu mel kompilovat jadro
    pokud je ovsem uz rec o vyssi lize jako netbeans nebo visual studio tak tam se vyhody tucnaka ztraci...

ta poznamka - to bylo k tomu, ze na nenarocne kancelarske pouziti a net se to hodi. ovsem hned napoprve to nemusi vsechno fungovat... do windows musis taky dohazet nejaky ovladace apod (ikdyz to je v porovnani s tucnakem mnooohem rychlejsi)

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Tragédia Linuxu je slabšia podpora výrobcov HW a roztrieštenosť distribúcií. Ak by nebolo to, tak Linux je dnes v takom stave, že môže konkurovať MS a jeho oknám. Matilda tu urobil dobrú propagandu (na štýl WOW Vista), ale bohužial nieje to také ružové. Osobne používam oba OS a Linux. Mne osobne Linux úplne vyhovuje. Výhodu vidím v úplnej kontrole a možnosti upraviť si ho podľa svojich predstáv ale na druhej strane je to aj jeho nevýhoda.
    Okná tiež niesú dokonalé, s Vistami si trochu MS pod sebou podrezal konár ale kedže je dosť hrubý, zatiaľ to preňho nič neznamená.

Nič nieje WOW, jedine tak výrobky v telešopingu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od matilda Zobrazit příspěvek
    takže ani s Wordem není problém....i když OpenOffice (integrovaný) je nesrovnatelně lepší.
    Tak ted sem se fakt zasmal

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

jj taky me to pobavilo

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    ... Jak XP, tak Vista jsou VELICE stabilní systémy a za jejich případnou nestabilitu si fakt může uživatel sám. ...
    Tady jsem se zase zasmál já... ani nevím kolikrát mi už ve Vistách spadl explorer tím, že jsem procházel složky... ale asi jsem to dělal moc rychle (nebo pomalu ?) takže jsem si za to mohl fakt sám.
    Navíc mě dostává, že musím vytahovat síťový kabel z počítače, protože jinak se Visty prostě nepřipojí, případně se celé spouštění systému občas zasekne.

Taky se mi ještě nepodařilo sesíťovat 2 PC, na kterých (obou) mám Visty (s XP to šlo bez problému), ale to bude možná doopravdy mnou...

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Ascorti Zobrazit příspěvek

Taky se mi ještě nepodařilo sesíťovat 2 PC, na kterých (obou) mám Visty (s XP to šlo bez problému), ale to bude možná doopravdy mnou...
    Nevim to predchozi .. ale tohle bude opravdu tebou

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Opravdu cílem není, aby tento text působil jako propaganda .... taktéž vím co je superfetch a velký význam v něm nevidím. Naopak LINUX jede bez jakéhokoliv superfetche mnohem lépe. A díky malému vytížení pro něj není problém s odkládácím prostorem na disku už v běžném uživateském prostředí jako je tomu právě u windows. Navíc Win má už při startu dobrých pár mega na disku ve swapfilu a každá práce s ním způsobuje zpomalení a samozřejmě takovýto způsob práce s pamětí nepříznivě ovlivňuje načítání systému. Nehledě na daleko horší multitasking. U jednojádrových procesorů je to vo hubu zvlášť. Co se týče zabezpečení systému. Rozhodně absence virů není dána malou popularitou ale spíše v tom, že dokonale zabezpečuje systémová data. To je nesrovnatelné s Windowsem. Ten se nechává ošahávat úplně vším. A co se hardwarové podpory týče ...je pravda, že i mě zastihly potíže, ovšem pouze s debilníma ovladačema od ATI, ale vše stačí jednou pořešit a není žádný problém. Zatímco na Windowsu nejednou dojde ke sprasení ovladačů. A openOffice používám daleko radši i na Windowsu, má 1000x lepší interface než teplej Balík MS office....Ale jinak díky za ohlasy

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od matilda Zobrazit příspěvek
    Rozhodně absence virů není dána malou popularitou ale spíše v tom, že dokonale zabezpečuje systémová data. To je nesrovnatelné s Windowsem. Ten se nechává ošahávat úplně vším.
    Beru to jako vtip .. nikdy ti nic nedokaze dokonale zabezpecit data od chvile kdy do pc privedes kabel ktery te spoji s okolnim svetem .. dokonale zabezpecena data jsou ty ktere jsou zavrena v nejakem trezoru a pc samozrejme neni v zadne siti .. Osobne nic proti linuxu nemam ale nejake porovnani kvalit ktere bude mit nejakou informacni hodnotu bude mozne az ve chvili kdy linux bude aspon tretinove zastoupen mezi vsemi uzivateli ..

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Začínal jsem na sincleru potom Amiga Pc bylo tehdy v plenkách když nastoupila 386 moje amiga byla nesrovnatelně lepši.Nakonec jsem s těžkým srdcem přešel na tu 386 jedinej duvod byl ten že 90 procent softu bylo právě pro ni.A stejně to je ted s linuxem kontra windous proto ho mám.Za 20 let jsem instaloval snad jen 2 krát vinou oken jinak vždy a to poměrně často jen a jen mou blbosti.Že v linuxu nejsou viry nejsou nikomu se zatím nevyplatí je tam cpát.Nemám s nima nakonec problémi ani ve windousu nakonec proč bych lezl na stránky kde se to jima hemží a když už tak nejsem blbec abych klikal na každou poštu co mi přijde.A že vista má mnoho děr má ale kdo doufal že nebude mít takovej náročnej systém jako windous je žádnou chybu ihned ze začátku je hlupák a moc toho nezná.Každej takovej výrobek má chyby jde jen o to je v co nejkratší době odstranit.A že žerou pamět vubec nežerou používaj ji.Nakonec tu pamět a navíc při dnešních cenách tam mám proto aby s ní pracovali ne ji nechali smrdět někde v koutě a trápili se.Pokud ji nic nepotřebuje vemou ji a používaj pokud ji potřebuje jinej program okamžitě mu ji daj.Tak to má bejt a to je ta přednost vist.Nezatracuji linux má něco do sebe a velice rád na něj přejdu až mi nabídne to co okna což zatím je jen sen.Jak říkám nezatracuji linux ale pokud 90 procent používá okna přestože oproti linuxu nejsou zdarma asi to nebude jen tím že jsou hlupáci a raděj platí
    Naposledy upraveno uživatelem aumirek: 17-03-2008 v 15:05

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ktery notebook je lepsi ??
    Od Kazi4949 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-09-2010, 14:03
  2. LCD: S-PVA je lepsi nez S-IPS, je to tak?
    Od eelke v sekci Monitory
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 15-03-2010, 23:34
  3. co je lepsi 2 GB vs 4 GB ram
    Od bags v sekci Operační paměti
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 28-11-2007, 17:15
  4. LCD: Který je lepsí
    Od huky v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-12-2006, 20:21