reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte FAN control + bios

rik_upce (13)|19.9.2006 13:58
Zdravim. Mam desku Gigabyte GA-K8NMF-9 a za boha nemuzu regulovat otacku CPU FANu.Slysel jsem ze uz s tim melo dost lidi problemy.Nevite tady nahodou nekdo jak rozchodit?Easy Tune, SpeedFan ani nTune nic nefunguje. V biosu nefunguje zadny nastaveni aby to regulovalo a slysel jsem akorat ze po prehrani novejsiho biosu funguje nTune ale taky ne kazdemu. Nevi jeste nekdo jestli neni nejaka utilitka na flash biosu z woken jako to bylo treba u ASUSU?Dik vsem za rady
wizaard (913)|19.9.2006 20:49
[QUOTE=rik_upce]Zdravim. Mam desku Gigabyte GA-K8NMF-9 a za boha nemuzu regulovat otacku CPU FANu.Slysel jsem ze uz s tim melo dost lidi problemy.Nevite tady nahodou nekdo jak rozchodit?Easy Tune, SpeedFan ani nTune nic nefunguje. V biosu nefunguje zadny nastaveni aby to regulovalo a slysel jsem akorat ze po prehrani novejsiho biosu funguje nTune ale taky ne kazdemu. Nevi jeste nekdo jestli neni nejaka utilitka na flash biosu z woken jako to bylo treba u ASUSU?Dik vsem za rady[/QUOTE]
Asi Tě nepotěším, mám totožné provedení desky (akorát full ATX verzi GA-K8NF-9) a nemůžu regulovat otáčky ani přes nTune, ani přes BIOS a ani před SpeedFan. Bohužel... Pouze zapnuto nebo vypnuto, SpeedFan se malinko chytá, že mi otáčky při nastavených cca 5% sníží o cca 1000 RPM, ale jakmile dám 0%, PC začne řvát samozřejmě a větrák je vyplý... :(