reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Geil DDR2-800Mhz Black Dragon problem s nastavenim

josseph (10)|17.3.2008 18:40
zdravim

priznam se ze uz jsem uplne na dne a vyzkousel jsem vsechno co me napadlo.
koupil jsem pameti geil 2GB (2x1GB) PC6400 - 800Mhz Black dragon s taktovanim 4-4-4-12 na napeti 2.0V
zakladni deska je MSI P35 Platinum Combo. pokud v nastaveni Bios CELL MENU necham configuraci dle SPD, tak nastavi taktovani na 5-5-5-18 na 400Mhz jak je na obrazku 55.png (jsou zde i rychlosti cteni zapisu a kopirovani dle Everest ultimate)

pokud manualne v biosu zmenim v Cell menu konfiguraci DRAM na 4-4-4-12, pak je vysledekv everest ultimate dle obrazku 44.png. zde je prave videt ze rychlost cteni se zvetsila ale rychlost kopirovani se zmensila !!! a take je videt ze zustala frekvence na 400Mhz ikdyz ma byt asi tech 266Mhz (v tomhle se prave uz nevyznam)

v biosu jsem nikde nenasel moznost zmenit frekvenci pro pameti, ikdyz je tam uvedena neni mozne ji menit
jo a jinak jsem nastavil napeti manualne pro pameti 2.0V jak by asi melo byt

poradi nekdo co delam spatne? nebo jestli mam jeste neco nastavit v biosu jinak? jsou tam jeste nejake hodnoty 16-28-2-4-2 ale z toho jsem uplne jelen protoze v biosu sice jsou nastavit ale jsou pojmenovany jinak je tam PFC, RRD, WR, WTR ale nikde neni RC


diky kazdemu za pomoc

J.
55.PNG 44.PNG
mech13 (5526)|17.3.2008 18:53
zda se ze to mas vsechno OK. skusil jsi ty testy nekolikrat opakovat?
jede ti t ospravne na 800MHz 4-4-4-12 tak jak ma

ono funguje nekdy to copy dost zvlastne, dulezity je ze read a write sly nahoru a latence dolu...
josseph (10)|17.3.2008 19:27
zdravim

ano opakoval sem to nekolikrat ale vysledek podobny, ohledne copy stale mensi nez write coz mi pripada divne protoze by mely byt obe hodnoty podobne


ovsem k tomu vsemu sem chtel napsat jeste jednu zvlastni vec na kterou sem nahodne prisel:

obe ty pameti mi nejdou kombinovat resp. pokud je mam ted jak je mam tzn. v slotu 1 jednu a slotu 3 druhou (aby byly dual) pak funguji.... pokud je mezi sebou prehodim pak nefunguji a dle diod na zakladni desce se vygeneruje chyba -> ze pameti jsou bud spatne nebo spatne zacvaknute, pokud je prehodim mezi sebou zpet zase funguji

proto jsem zkusil jinou vec v te kombinaci jak funguji ve slotu 1 a 3 sem je posunul do slotu 2 a 4 a opet funguji bez problemu, pokud je mezi sebou prohodim a dam je do slotu 2 a 4 opet nefunguji a pise mi to to samy ze jsou spatne nebo spatne zasunute

samozrejme sem to jak blbec nekolikrat zacvakaval ale nepomohlo nic jineho nez je opet vratit tak jak byly (podotykam ze na obou nikde neni napsany ze jedna je jako 1 a druha jako 2) myslel sem si do ted ze pokud koupim sadu je jedno kam kterou dam

takze je otazka zda problem s copy rychlosti neni v desce ze by byla jako spatna kdyz ma problemy s tim prehazovanim pameti?

dik za info

J.
mech13 (5526)|17.3.2008 19:35
nahraj si nejnovsi bios, pokud nepomuze vyzkousej pameti v jine desce

mozna se proste nemaji rady... kdyby to same delaly i v jine desce, tak reklamace. jestli ne, ta proste smula... prodat, skusit se domluvit s prodejcem na vymene za jiny typ, nechat to tak...
josseph (10)|17.3.2008 19:46
nejnovejsi bios sem nahral hned jako prvni, kdyz sem to koupil....

bohuzel nemam kde vyzkouset asi se stavim za prodejcem at to zkusi testnout v jine desce....

ja mam obavu trochu o tu zakladni desku.... kdyz sem ji koupil tak po prvnim zapnuti se sama nekolikrat restartovala aniz by nabehl bios, vypadalo to jako kdyby nestacil zdroj ale ten staci... (to dela pokazde kdyz ji odpojim uplne od elektriky).....pak nastaly ty problemy s pametmi.... pak to chvilu bezelo ale porad vyskakovaly modre obrazovky windows-> po nahrati nejnovejsi ovladaci pro zakladovku a pro grafiku.... tak sem tam vratil vsechny puvodni ovladace starsi a je snad klid, ovsem stastnej nejsem......

no nic

dik moc za pomoc kdyby neco tak se ozvu .-)

j.
mech13 (5526)|17.3.2008 19:58
nj, MSIcka se po odpojeni od proudu resetujou... takova nekala vlastnost...

kdybys mel moznost prodat a vzit asusku nebo nejlepe gigabyte tak do toho jdi;)
OdMajkla (369)|18.3.2008 00:05
Já se rozhodoval Mezi Aus Gigabyte a MSI. Díky předešlím info zde jsem nakonec Platinum Combo jež jsem vybíral podle toho že podporuje DDR2/3 nekoupil a rozhodl se pro Asus. Ted koukám že jsem zřejmě udělal dobře.
josseph (10)|18.3.2008 18:26
zdravim

takze to vypada jeste hur nez vcera

dneska sem zapnul PC a vubec nenabehlo.... na desce to hlasilo opet spatne zasunute moduly pameti, s tema sem ovsem od vcerejska nehybal takze nechapu co by mohlo byt spatne... zase sem s tim zacal sachovat a asi po desaty se to rozjelo.... samozrejme sem to musel odpojit od site takze BIOS opet v haji

mam strasnou "radost" ze je neco spatne.... doufam ze to jsou pameti bo ty muzu zreklamovat okamzite ovsem jestli je to zakladni deska tak me klepne protoze pochybuju ze ikdyz je to do mesice od koupi ze mi ji vymeni okamzite za novou a nebudu jak DEBIL cekat mesic nez se k tomu nekdo vyjadri

J.
mech13 (5526)|18.3.2008 18:32
mozna skus jeste lechce zvednout napeti chipsetu...
josseph (10)|18.3.2008 18:40
no ted probehla dalsi sranda ..... udelal sem test rychlosti pameti v Everestu a vsude mi to napsalo 0. zapis cteni kopirovani je proste nula.

po restartu uz to zase normalne fungovalo, tak nevim.... ten chipset hledam... je tu jen napeti pro CPU, pamet, FSB, NB, SB I/O a SB Core... to je to NB???

CPU 1,175V
Mem 2,00
FSB 1,2
NB 1,25
SB1,5
SB core 1,05
mech13 (5526)|18.3.2008 18:57
NB je north bridge - severni most - chipset;)
josseph (10)|18.3.2008 23:25
no otazka nyni je o kolik to mam zvednout....

ovsem celkove mam pocit ze je neco spatne.... a ja mam obvykle pravdu .-) musim nekde otestovat ty pameti a pak budu vedet jestli je to v nich nebo v desce...mam asi smulu na vadnej vyrobek

jinak dik za pomoc
mech13 (5526)|18.3.2008 23:48
zvednout jen lechce, +0,1V jestli to nepomuze, vic nema smysl
josseph (10)|19.3.2008 18:02
18:00 takze asi posledni novinka.... zatim sem napet nezvysil, zato sem si opet hral s umistenim pameti do slotu a vsechny variace funguji bez problemu.... takze uz to nechapu vubec.... nesahal sem na nic jineho nez na pameti... je to divny

21:30 takze ted vecer pokracuji..... testoval sem to do ted.... zadny problem..... otazka tak zustava co je spatne... jeste muzou byt spatne ty moduly tzv. okrasne s diodama co mam zasunute ve slotech DDR3... jeste to vyzkousim bez nich
mech13 (5526)|20.3.2008 09:05
urcite je vyhod, cokoli tam nutne nemusi byt tam pri hledani problemu nema co delat;)