reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

K notebooku levné řešení zvuku přes USB

Mata.lan (10)|18.3.2008 23:39
Mám Notebook Asus A8sc, kde je "Integrovaný audio čip kompatibilní s Intel High Definition Audio" (standardní Nb zvukovka, nevím, jak je kvalitní) a reproduktory Logitech Z-5500. K tomuto Nb bohužel není dokovací stanice a mě se nechce každý den připojovat spoustu kabelů, tak se chci omezit na 1 usb, lan a napájení. Vše jde v pohode, co ale se zvukem?

Existuje nějaká levná varianta zvuku přes USB?
Našel jsem zvukovou kartu do usb za 200kč (vypadá jak fleška, značka Pentagram), ale nevím, jak to tam bude s kvalitou zvuku. Nevím, jak na tom jsou dražší neznačkové zvukovky od 500 výš, ale 1400 za creative se mi už vyhazovat nechce.
Další problém je kompatibilita, v ideálním případě bych jen připojil USB a všechny programy by mi začly přes něj hned přehrávat. Takhle to má creative, u ostatních nevím.

Bude ta usb za 200 mít srovnatelnej zvuk se zvukovkou z Nb a připojí se v pohodě? anebo už se vyplatí investovat do dražšího zařízení s 5.1 zvukem? (u staryho Nb sem měl Pcmci Sounblaster audigi 2 a rozdíl oproti zvukovce v notebooku byl i na tak kvalitních bednách neznatelnej, pouze mi přibyla HW podpora 5.1)
Anebo znáte nějaké jiné vhodnější řešení?
...No...Name... (586)|19.3.2008 06:07
No,můžeš si koupit někou levnější kartu...ale k tomuhle repru mi to přijdě škoda...Do té karty bys dal max kolik?Já bych to tedy asi viděl na něco jako je Creative Labs Sound Blaster Surround 5.1,z bazaru...Tam by se mohla sehnat za nějakých těch 800Kč,to už by jsi investovat mohl?
Mata.lan (10)|19.3.2008 08:53
No samozřejmě mohl, ale otázka je, jestli se mi to vyplatí. Do bazarů sem se díval, narazit tam na externí zvukovku je zázrak. Jestli nebude lepší radši koupit nějakou levnější 5.1 zvukovku za 550 i se zárukou.

Asi takhle - ideální by byla varianta za 200, pro lepší zvuk dám klidně i 600, ale creative mě moc nepřesvědčili, podle mě to vyjde nastejno. Měl jsem Audigi 2 a rozdíl jsem téměř nepoznal.
...No...Name... (586)|19.3.2008 12:12
No...tak to je na tobě...V jiném tématu johny__g navrhoval do usb tuhle.
Mata.lan (10)|19.3.2008 16:24
Po té sem se taky díval. Ještě je tu nějaká sweex, která má i optický výstup. Ale nevím jak na tom bude v porovnání s tou Itec kartou, co sem se ptal, tak o sweex nikdy nikdo neslyšel. Ale vypadá schopně, cena je cca o 100 kč víc než ta Itec, ale pořád o 350 míň než creative
...No...Name... (586)|19.3.2008 17:14
No...pokud ten iTec vyrábí TerreTec,jak tam píší,tak bych bral radši tu...než nějakou úplně nezmánou...Ale i tak si stojím za názorem že kdybych měl doma tak legendární repro,koupil bych k němu odpovídající zvukovku...
Mata.lan (10)|20.3.2008 19:26
Nakonec bude rozhodnutí na mě, buď iTec anebo za dvojnásobek Creative. Každopádně díky za informace