reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zahadne odpajanie

peter1973 (5)|21.3.2008 02:00
3 roky som nemal problem, nic som neprestavoval a zrazu pri stahovani z P2P sieti alebo napr. aj pri pozerani online TV ma odpoji. Nepomoze ani restart routera (VIGOR 2600ge). Musim restartovat cely PC. Spojenie vydrzi niekedy 1min, 3-5min, niekedy 2 hod.
Pri "surfovani" to nerobi.
Na routeri su sucasne pripojene dalsie 2 PC, ktore v tom case ked zamrzne spojenie na tomto PC
idu bez problemov.
Skusal som uz asi vsetky moznosti ale stale sa mi to nepodario vyriesit.

-kontrola linky u providera = OK
-ked zamrzne spojenie, vytiahnem z neho kabel a dam ho do ineho PC ten funguje
-menil som routre a kable, nepomohlo
-skusal som ho na inej linke, spojenie padalo
-skusal som ine PC na mojej linke - spojenie bolo OK
-v systeme nemam ziadne konflikty
-pocitac som formatoval, nepomohlo ani to
-firewall nepouzivam
-PC je cisty, bez vyrusov

som z toho uz zufaly, ak mozete, poradte mi.......DAKUJEM !!!
mech13 (5526)|21.3.2008 07:14
o jake PC se presne jedna? nepomuze sitova karta v PCI slotu? (neni problem sehnat za 120,-)
peter1973 (5)|21.3.2008 12:43
mam aj druhu zapojenu sietovu kartu - nepomohlo ani to
-ked ma odpoji na integrovanej a prehodim kabel do tejto sietovky tak to funguje tiez len urcity cas
mech13 (5526)|21.3.2008 12:54
znova: o jake PC se jedna?
pokud mozno co nejpresnej, vsechno co je v bedne. i vyrobce zdroje
peter1973 (5)|21.3.2008 20:55
AMD ATHLON 1252 MHz
DIMM2 512MB
MB -MS-6590
HDD -MAXTOR 120MB
SIET.KARTA -BROADCOM NEXTREME
GR.KARTA -NVIDIA GF 6200
ZDROJ -SEASONIC S12II 430W

jedine co som menil - zdroj. ostatne je stara sunka .
ale zacalo to robit este pred vymenou.
boli nafuknute aj 3 kondenzatory. dal som ich vymenit a nepomohlo.
odpaja ma len pri stahovani alebo pri prezerani napr.on-line tv.
pri surfovani nemam problem.
niekedy ma odpoji do 2-3 min, niekedy po 1-2hod a niekedy to ide aj 8hod stale.
husky14 (4214)|21.3.2008 21:03
[QUOTE=peter1973;103045]....odpaja ma len pri stahovani alebo pri prezerani napr.on-line tv.[/QUOTE]To jsou vsechno velky prenosy dat. Zkousels treba stahnout neco z druhyho PC na routeru?

A kdyz to dela jen jedno PC, co treba nejakej spyware? Reinstal OS?

Jakej mas vlastne OS? Mas tam posledni SP?
peter1973 (5)|22.3.2008 03:59
-skusal som aj ine PC, tie idu v pohode. dokonca tahaju rychlejsie a nebol ani jeden pad.
-spyware a ani virusy urcite nemam. vsetky log mam OK. formatoval som aj disk

-OS -XP + SP2
mech13 (5526)|22.3.2008 11:57
mozna za to muzou ty kondiky, menily se vsechny nebo jen ty ktere vypadaly vytekle? jestli jen ty 3, tak vedle nich klidne mohly byt dalsi ktery byly vyschly - tudiz na prvni pohled OK... zase je divne, ze by se to stejne projevovalo i u PCI sitovky, ale v PC je mozny vsechno...

nic jinyho me totiz uz nenapada, takze to svedem na kondiky:D zda se totiz ze o tom docela dost vis a na normalni reseni bys(me) uz asi prisli... jednoznacne to bude chyba v te desce.

clear cmos jsi zkousel? posledni pokus snad uz jen flash biosu, zakazat integrovanou sitovku a skusit nainstalovat OS s PCIkovou sitovkou. jestlo to potom nepojede, tak muzes tu desku zakerne napadout kladivem
|Mio| (1333)|22.3.2008 13:54
Systematicke odpojovani pri prenosech obvykle zpusobuje sitovka, zkus si pohrat s nastavenim prijmoveho a odesilaciho bufferu a povypinat ruzne featurky jako WoL, usporu energie atd.

Najdes to ve vlastnostech adapteru.

Pripadne si za stovku rovnou kup jinou obyc s realtek chipem. Ty jsou kompatibilni se vsim a celkem spolehlive.
mech13 (5526)|22.3.2008 14:10
[QUOTE=|Mio|;103227]Pripadne si za stovku rovnou kup jinou obyc s realtek chipem. Ty jsou kompatibilni se vsim a celkem spolehlive.[/QUOTE]

to nepomohlo...
|Mio| (1333)|22.3.2008 14:19
Aha, nevsim sem si.

Tak potom jde do kytek neco, co neni tak jednoduche vymenit.

Osobne bych jeste vyzkousel to cele rozebrat, vycistit kontakty, konektory, sloty i porty. Patici procesoru, dat cerstvou pastu, vycistit a namazat vetracek.

A potom na takhle ciste masine merit teploty jednotlivych komponent jestli to nezpusobuje nejaky lokalni prehrati.

Pak by prisla na radu obmena komponent, pocinaje pametmi, pak procik a nakonec jinou desku.
peter1973 (5)|23.3.2008 16:02
dakujem za rady,

kupim teda asi novy PC
66 (29)|28.3.2008 14:43
Tipoval by som nejake lokalne prehrievanie. Alebo tie kondiky.
Skus najprv vymenit pastu na chladici chipsetu, ak tam nejaky je.
Pripadne tam pridat vetracik, co by fukal na chipset. Pravdepodobne sa prehrieva radic zbernice - vysoke objemy prenosu cez siet (do procesoru) a potom do grafiky. Aj integrovana sietovka je pripojena na tuto zbernicu.