Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

obnova data - Datarecovery.cz

SelinaK (51)|21.3.2008 11:22
Poslala jsem disk (vadná elektronika) na obnovu do Datarecovery (http://www.datarecovery.cz) a teď jsem na netu narazila na to, že měli loni nějakej skandál s úmyslným poškozováním disků, aby zákazník nemohl jít jinam a musel jim zaplatit přemrštěnou cenu. Pravda je, že mi po telefonu řekli, že disk má špatnou elektroniku a obnova bude stát 12 000, což mi přijde za takovou závadu docela dost; teprve když jsem se cukala, že mi to za to nestojí, nabídli obnovu za poloviční cenu s tím, že to bude trvat měsíc. Tak jsem to vzala (byla jsem předtím jinde a tam řekli, že by to bylo minimálně 7000). A teď mám trochu obavy, aby disk do měsíce nezmizel někde v nenávratnu i s datama :)
Nemáte nějaké čerstvější zkušenosti s touhle firmou? Ty problémy měli někdy loni v lednu, kdy zatkli a zavřeli jejich manažera, tak už by snad mohli sekat dobrotu?
johny__g (6387)|21.3.2008 11:28
Osobně zkušenosti nemám, ale za výměnu elektroniky 6k? No to se mi zdá moc. Pokud by opravdu byla vadná jen ta, tak výměnu zvládnu za 10 minut (a z toho 5 minut budu hledat kam sem dal torx šroubováčky). Co je to přesně za disk? Už jen jednání že chtěji 12k a pak to najednou jde za 6 je krajně podezřelé.
SelinaK (51)|21.3.2008 12:06
Je to 2.5" do noťasu a v té předchozí firmě mi řekli, že je poškozená i vnitřní elektronika (zesilovače na hlavách), takže tak triviální to nebude, ovšem těch 12k byl i tak dost krutej nástřel (jako kdyby zkoušeli, jestli bych přecejen nepustila chlup).
MildaX (0)|21.3.2008 12:25
[QUOTE=SelinaK;102845]Poslala jsem disk (vadná elektronika) na obnovu do Datarecovery (http://www.datarecovery.cz) a teď jsem na netu narazila na to, že měli loni nějakej skandál s úmyslným poškozováním disků, aby zákazník nemohl jít jinam a musel jim zaplatit přemrštěnou cenu. Pravda je, že mi po telefonu řekli, že disk má špatnou elektroniku a obnova bude stát 12 000, což mi přijde za takovou závadu docela dost; teprve když jsem se cukala, že mi to za to nestojí, nabídli obnovu za poloviční cenu s tím, že to bude trvat měsíc. Tak jsem to vzala (byla jsem předtím jinde a tam řekli, že by to bylo minimálně 7000). A teď mám trochu obavy, aby disk do měsíce nezmizel někde v nenávratnu i s datama :)
Nemáte nějaké čerstvější zkušenosti s touhle firmou? Ty problémy měli někdy loni v lednu, kdy zatkli a zavřeli jejich manažera, tak už by snad mohli sekat dobrotu?[/QUOTE]

add Skandál: Není to jediná firma, která se zabývá obnovou dat z poškozených méhií a to žes jim to poslala byla chyba, protože po takovém skandálu si myslet, že za to mohl jenom jeden manažer a nikdo ostatní o ničem nevěděl je dost naivní. Pozdě bycha honit a teď už můžeš leda doufat. Není totiž nejmenší důvod po takovém průšvihu který Datarecovery měl u nich cokoliv objednávat.... Jak můžete důvěřovat firmě, která lhala zákazníkům ve velikosti poškození disků aby mohl účtovat dražší obnovu dat?? (tj. styl "Disk má jenom poškozenou FAT tabulku, to zvládne software, ale řekneme, že má poškozené čtecí hlavy, abychom mohli účtovat víc") :-((

add Cena: Záleží jako cenu mají pro tebe ta data! Evidentně ne 12tisíc, ale 6tisíc ano... tak není co řešit? Nebo ani těch 6tisíc ne? :-)
SelinaK (51)|21.3.2008 12:52
Kdybych to věděla předem, tak jsem jim to neposlala :) Proto se ptám, jestli někdo má nějaké čerstvé a ideálně pozitivní zkušenosti, protože na netu se většinou objevují jen negativní (kdo je spokojenej, nemá důvod někam chodit a stěžovat si).
Jistá si asi nemůžu být u žádné firmy. Co když je poškozená jen vnější elektronika a byla by to oprava za pár tisícovek? I ta předchozí firma mohla kecat. Laik do toho nevidí.
Pavel Boček (4169)|22.3.2008 16:08
Podle posledního Chipu se dají dostat data i doma ze všeho...normálně tam psali, jak vyměnit hlavy, dokonce i jak vyměnit plotny...údajně když se to otevře tak se hned nic nestane :rolleyes:

Mohla jsi to zkusit, bylo by to levnější a bez starostí :D
MildaX (0)|22.3.2008 20:07
Jasně, nechtěl sem tě nijak urazit. Že je všechno relativní a nikdy si nemůžeš být jistá, to tady řešit nebudeme, to je jenom filozofie. :-) Datarecovery ovšem tuhle relativitu dost naklonily směrem pryč od nich. :-)
Jestli si s nimi něco podepsala a nemůžeš to vzít zpátky, tak "děj se vůle boží" a jakékoliv uklidňování není racionální. Netvrdím, že vždycky podvádí a firma to nezavřela jenom proto, že se průšvih přehnal a drtivá většina zákazníků to ani nezaznamenala.
Spíš si srovnej v hlavě co tam máš za data a jak jsou pro tebe důležitá? (tj. jak snadno jsou znovuzískatelná) A podle toho stanov svoji hranici kolik za obnovu hodláš dát. Fakt pokud už to nelze vzít zpátky tak nemá nejmenší smysl užírat se představou, že za obnovu tvých cenných dat si dala 6tisíc ale někde vedle v ulici je student co by to zvládnul za 500....
Chápu že v okamžiku zoufalství ze ztráty dat se člověk přestane chovat racionálně a snažila ses to co nejrychleji někokomu dát a uvést to do původního stavu....
Věř mi, že jako poučení pro příště je to ještě levné zjištění a příště budeš již určitě zálohovat.
Hodně štěstí.

[QUOTE=SelinaK;102876]Kdybych to věděla předem, tak jsem jim to neposlala :) Proto se ptám, jestli někdo má nějaké čerstvé a ideálně pozitivní zkušenosti, protože na netu se většinou objevují jen negativní (kdo je spokojenej, nemá důvod někam chodit a stěžovat si).
Jistá si asi nemůžu být u žádné firmy. Co když je poškozená jen vnější elektronika a byla by to oprava za pár tisícovek? I ta předchozí firma mohla kecat. Laik do toho nevidí.[/QUOTE]
SelinaK (51)|23.3.2008 00:36
Ale mně nejde o ty prachy - data, která na disku jsou, mi za 6000 stojí a za méně by to už těžko někde udělali. Kdybych si chtěla hrát, tak jsem vzala ten Chip a šroubovák a děj se vůle boží :) Spíš o to, abych ten disk ještě vůbec někdy viděla nebo se během záchrany nějak "záhadně" nepoškodil ještě víc. Ale to asi fakt zbytečně hysterčím. Z reakcí na netu, které jsem našla, jsem vyrozuměla, že v Datarecovery chovají zubatou obludu, která ty disky žere...
marťas11 (1)|4.2.2013 16:10
Ahoj, já jsem měl taky zakázku u datarecovery a byl jsem spokojenej. Měl sem totiž uplně stejnou slevu jako ty. Nabídli mi úsporný režim. Měl sem to tam přes měsíc ale zaplatil jsem polovinu původní ceny. Na ty data jsem zase tolik nespěchal, ale chtěl jsem je. Přístup v datarecovery byl přijemný a profesionální. Vřele všem doporučuji a co jsem četl o tý kauze s poškozováním disku, tak bych se spíš přikláněl k umyslnému poškozneí jména datarecovery. Prostě konkurenční boj..
LucieHT (1)|15.2.2015 15:30
Mám s Datarecovery poměrně čerstvou zkušenost. Byli milí a vstřícní, ale za záchranu dat z SD karty z fotoaparátu si řekli přes 7 tisíc. Takže jsem si kartu vzala zpátky a poslala ji do německého Recoverfab. Taktéž milí a vstřícní, rychlost záchrany stejná, ale o 3 tisícovky levnější.
Rellik (8)|3.3.2015 21:35
[QUOTE=LucieHT;568539]Mám s Datarecovery poměrně čerstvou zkušenost. Byli milí a vstřícní, ale za záchranu dat z SD karty z fotoaparátu si řekli přes 7 tisíc. Takže jsem si kartu vzala zpátky a poslala ji do německého Recoverfab. Taktéž milí a vstřícní, rychlost záchrany stejná, ale o 3 tisícovky levnější.[/QUOTE]

Na obnovení fotek z karty z fotoaparátu lze jednoduše použít program [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ;)